zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 496 až 510 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2773
    resident
    Účastník (Participant)

    Nema asi zmysel zaoberat sa takymito podnetmi. Zavaznejsie veci sa u nas zahravaju do stratena. RZ vsak v niekolkych z nas vzbudil nadej na zmenu v principoch prace, ohodnotenia aj spolocenskej prestize nasho povolania. Vysledky VK nas vsak akosi schladili. Skoda, ze vzdy ked sa priblizime k nejakemu horucemu zemiaku, skonci to poziadavkou, aby sme napisali kde, kedy a kto pacienta bez VF neintuboval, pretoze to nevie a este sa pod to podpisali. To nech riesia krajski odbornici, odborni zastupcovia resp. pravnici pozostalych. Staci si prezriet zaznamy o osetreni takychto pacientov.
    Chceli sme zmenit system, kde sa stale miesto na RZP povazuje za odmenu a treba si ho „zasluzit“. Kde sa iniciativa, samostudium, vedomosti povazuju za neprijemnu kontraindikaciu, pretoze takehoto pracovnika nevieme ani zaplatit ani akceptovat ako lekarovho partnera. Ale to sme uz prebrali viackrat. Nehovorime s RZ zrejme jazykom jedneho kmena.

    Mimochodom OPTIMUS, netusis, v com konkretne si mohol byt horsi ako niektori uspesni? O kolko bodov si ziadal a ako vyzeral pohovor?

    #2774
    joj
    Účastník (Participant)

    Ubehlo už pár dní Rudolf, a nejako neboli vyrozumený úspešný uchádzači,stále sú tu len dohady a špekulácie.Kedy konečne? #-o

    #2775
    milan fratrik
    Účastník (Participant)

    pan minister,
    vzdy zaciname so zachranou,ved preto sme tam,pohyname sa az vtedy
    ked je pacient stabilizovany,zriedkakedy to ne sa to neda,v iducom vozidle
    uz toho moc nespravim!nasleduje vsak problem kam s clovekom z ulice
    ked popri vsetkom musim riesit problem kde ma prijmu a kto sa ako vyspal,malokedy ma vitaju otazkou co veziete,prevazuje preco k nam,aj ked sa hlasime dopredu mobilom v 80perc.ideme cez“obycajny“prijem
    a cakame,kym je volny lekár…nechcem rozoberat terapeutické vakuum
    ktoré casto nasleduje,snad coskoro budem vediet aj konkretne casy(s tym
    vakuom som zacal totiz len pred par mesiacmi)…namieste je teda otazka
    ktorá rezonovala v modre-urgentné príjmy-aby ucinný transport bol sledovaný rovnako“ucinným“prijmom-to by bolo !

    #2776
    vidiecan
    Účastník (Participant)

    Mam taku otazku do pléna: bol zverejneny zoznam účastníkov, ktorí „najlepsie uspeli!“. Čiže zoznam najlepších, nie však všetkých úspešných. Akú šancu má teda záujemca o ZZS, ktorý bol síce úspešný, ale nie najúspešnejší? Zdá sa Vám to divná a moc zložitá otázka? Samozrejme, oficiálne,ak najúspešnejší nedokáže ZZS postaviť, bod dostane druhý v poradí. Ale sú tu už neoficiálne informácie o odvolaniach, najma v nemocniciach, ktoré neboli v zozname a záchranku pustiť nechcú. A tak sme ďalej v neistote.
    Inak k poznámke pána ministra, že neúspešní sa majú hlásiť o nové body: ak v jednom okrese, resp. spádovom území jednej nemocnice je napr. 5 bodov, z ktorých 3 získava jeden úspešný, nebolo by logické a hlavne praktické, aby získal aj zvyšné 2? /samozrejme ak na to má/ Alebo opačne: oplatí sa neúspešnému uchádzať o zvyšok bodov / povačšine RZP/ na danom území, keď tie hlavné sú už obsadené niekým iným?

    #2777
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Mame 3 skupiny uchadzacov: 1.neuspesni, nesplnali poziadavky, vyradili ich, 2. uspesni, presli sitom, maju teoreticku sancu ziskat bod, 3. najlepsie uspesni, ktori dostanu licencie, ak uspesne preplavaju cez spravne konanie.

    Ake odvolania mas na mysli? Ti co neuspeli, dostanu oznamenie a vybavena vec. Bohuzial moznost odvolania sa nikde nespominala. A uz vobec nemoze byt reci, zeby si nsp nepustili zachranky. Jednoducho im skonci predmet cinnosti: zachranna zdravotna sluzba a poistovna nema na akom podklade s nimi uzavriet zmluvy. t.j. koncia so zachrankou. Nastastie. Aspon si myslim, co na to RZ? A ako bude prebiehat skoncenie cinnosti jedneho a zaciatok prevadzovania ZZS duhym poskytovatelom?

    Osobne hovorim, ze pre ludi vo vacsine nsp to bude plus, lebo novy poskytovatel si nedovoli to, co si dovolila nemocnica. Snad kazdy chape, co mam na mysli.

    Alebo opačne: oplatí sa neúspešnému uchádzať o zvyšok bodov / povačšine RZP/ na danom území, keď tie hlavné sú už obsadené niekým iným

    Kazdy zaujemca bude musiet mat minimalne polovicu bodov RLP. Logicke je, ze tazko sa niekto bude hlasit daleko od svojej nemocnice, ked nebude mat zazemie a priamy dohlad nad 100km vzdialenou zachrankou.

    #2778
    resident
    Účastník (Participant)

    @vidiecan wrote:

    Inak k poznámke pána ministra, že neúspešní sa majú hlásiť o nové body: ak v jednom okrese, resp. spádovom území jednej nemocnice je napr. 5 bodov, z ktorých 3 získava jeden úspešný, nebolo by logické a hlavne praktické, aby získal aj zvyšné 2? /samozrejme ak na to má/ Alebo opačne: oplatí sa neúspešnému uchádzať o zvyšok bodov / povačšine RZP/ na danom území, keď tie hlavné sú už obsadené niekým iným?

    Velmo dobry postreh, zasluzil by si konkretnu odpoved.

    #2779
    Benjamin
    Účastník (Participant)

    je dobre uchadzat sa o rzp vsak podla mna nie je hlavny a vedlajsi bod za kazdy bod je rovnako 700000tisic ci nie a na rzp je skorsia navratnost vlozených prostriedkovi ako za rlp – treba rozmyslat. ja keby som bol neuspesny a mal moznost tak idem do druheho kola. ale tazke sa bude bit s uspesnymi uchadzacmi.

    #2780
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Uzkym hrdlom nie su ani peniaze, ani body ale ludia. Hôlaste sa na dalsie body, bude mozna aj ich vymena medzi jednotlivymi poskytovatelmi.

    #2781
    cerberus44
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Cereberusovi vrele odporucam pod vlastnym menom obratit sa na ministerstvo a protestovat. Tu iba vyslovuje obvinenia. Ake ministrovi blizke firmy ma tento anenecephalus na mysli?

    No vyzera to tak ze to bola trefa do cierneho. RZ reagoval velmi podrazdene,dokonca pri uprave reakcie zmazal cast odpovede hoci tvrdil ze pri upravach len opravuje preklepy.
    Inac celkom srandovne nazory. Jedine ministerstvo zdravotnictva rozhodovalo o licenciach a ja sa mam so svojimi podozreniami obratit na to iste ministerstvo. A to neustale vyzyvanie na odhalenie identity. Ako sa zmeni vaha nazoru v tejto diskusii ak budete vediet ze jeho autorom nie je nic nehovoriaci pseudonym ale nic nehovoriace meno Jozko Mrkvicka.
    Ja vas teda nebudem otravovat nazormy ale uvediem zopar faktov. S ministrom „nespriaznena“ penta poziadala o 73 sidel. Nemala zmluvy so zamestnancami,teda nesplnila jednu zo zakladnych podmienok napriek tomu je medzi vitazmi.
    Bratislavska zachranka poslala projekt len v jednom vyhotoveni a podla podmienok vyberoveho konania mala byt vylucena, napriek tomu je medzi vitazmi.
    NsP Nitra ma v zamestnaneckom pomere 26 Aristov, 5 sanitiek, vyhrala celoslovensku sutaz zachraniek v Modre mesiac dozadu a napriek tomu neuspela. V Nitra uspela s ministrom „nespriaznena“ firma IRS, ktora nemala zmluvy so zamestnancami.
    Pritom IRS sa podarilo podpisat zmluvy s vecsinou zamestnancou zachranky vo Zvolene. A cuduj sa svete tam vyhrala neziskovka NsP,v ktoroj vecsina zamestnancou zachranky pracovat nechce a radsej chceli pracovat IRS. Clovek by na chvilu zavahal ze IRS naozaj nie je ministrova oblubena firma.Komu sa to zda cudne pochopi ked zisti ze jednym zo spolocnikov neziskovky NsP Zvolen je syn pana Abelovskeho. Ano to je ten „nezavisly“ poslanec od hlasu koreho je zavisla krehka vecsina v parlamente umoznujuca dovladnut sucasnej vlade.To uz sa oplati obetovat 2 sidla ved si to bohato vykompenzujeme inde.
    To je len zopar do oci bijucich lahko overitelnych faktov. Pan minister budte chlap a vyjadrite sa k nim.

    #2782
    PP
    Účastník (Participant)

    😮

    #2783
    resident
    Účastník (Participant)

    Prosím RZ iba o jedno, aby nám vysvetlil, či výberovú komisiu pri úspešných nemocniciach a nielen pri nich zaujímalo, čo ponúknu personálu. Či je žiadateľ pripravený a ako pracoval doteraz na jeho skvalitnení. Teda, koľko si prevádzkovateľ po získaní licencie odkrojí z koláča zisku na platy pre tých, ktorí môžu študovať, alebo sa len popod fúzy smeje a stavia posádky lekár, sestra, vodič, možno ešte nosič kde jediným spokojným je možno lekár. Ostatní traja sa potom delia o plat, ktorý by mal podľa ministra dostávať jeden človek. Na to skutočne netreba tu diskutujúcich nútiť, aby napísali ktorá nspčka to takto robí. Poraďte nám pán minister, ktorá nemocnica to robiť nebude a umožní dôstojne žiť a študovať. Taký naivný RZ nie je, aby si myslel, že v týchto firmách sa nájde manažérsky riaditeľ zháňajúci peniaze pre naplnenie ministrových vízií a pokrokový odborný zástupca vychovávajúci záchranárov. Vo firmách, kde všetci vedia ako sa niečo nedá, neurobia nič iniciatívne v prospech systému. Takže výsledky VK možno napĺňajú literu zákona, čo niekomu evidentne stačí , ale popierajú ducha reformy. „Sme tí istí ako pred reformou, len nás budete stretávať častejšie.“
    Na záver len osobný povzdych. Tieto kotrmelce, čo tu od vyhlásenia VK zažívame, čo si vybavujeme prácu v zahraničí, potom sa ospravedlňujeme, že u nás sa polepšilo a tak dokola, zdraviu fakt neprospievajú.

    #2784
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Vzhladom na to, ze naozaj nie som schopny reagovat na tolko prispevkov tykajucich sa jednej jedinej temy, neuspechu vo VV, navyse ked su tu sami „ukrivdeni“ ma nuti prestat tuto temu sledovat. Pouzivajte ak chcete, prosim oficialne cesty na Vase reakcie na MZ a dockate sa aj oficialnej odpovede/. Ste v spravnom konani, zakon na taketo sitiuacie myslel. Diskusne forum je k rieseniu problemov zdravotnictva a nie problemom neuspesnych uchadzacov. Radovan ma v teme produktivita pravdu

    #2785
    resident
    Účastník (Participant)

    Tak tento posledny prispevok je riadny klinec, pan Rudolf. Takze neuspesni uchadzaci? Kto je v spravnom konani prosim? Azda zdravy rozum, ale ja urcite nie. Ale aj tak dakujeme. Bolo to poucne pan Rudolf.

    #2786
    resident
    Účastník (Participant)

    Vážený pán minister. Pracujem na záchranke viac rokov a neverím vám ani slovo. Hovoríte, že neúspešní sú nespokojní, ale právom, veď každý kto doteraz pracoval na ZS pod NsP zažil finančné zdieranie osobne a dnešné dehonestujúce platy záchranárov sa tak rýchlo ani nezmenia. Nehovoriac už o splnení ostatných požiadaviek : priestory atď. Pán minister nevidel podľa mňa ani jednu záchranku okrem BA, tlačíme sa ráno piati na 6m2, záchod bez vetrania…Páni čo píšete do fóra, minister Zajac je minister na Slovensku. Ja v tom vidím korupciu a nič len korupciu a minister môže klamať ľudí na obrazovke, ale nie nás čo sa tam nechávame zdierať. Odíďte do Čiech, tam sú záchranári vítaní.

    #2787
    Michal
    Účastník (Participant)

    Ak chcú nespokojný záchranári upozorniť na problémi u svojich zamestnávateľov (asi najmä v NsP-čkách) naozaj by mali upozornovať na konkrétne problemi na oficiálnych miestach MZ SR (alebo možno na mailovej adrese ministra ?) Asi iba tak pomôžu tým, ktorí su druhý, aby boli prvý…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 496 až 510 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate