zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 346 až 360 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

@bepo wrote:

Skúste v lete nahlásiť na Domaši alebo Šírave utopeného a tam stopujte čo ako dlho trvá.

Ak si nebudú prevádzkovatelia spomínaných vodných plôch vysvetľovať povinnosť zabezpečiť zdravotnú službu formou
    “ babky červenokrižiačky“ s lekárničkou, nemusia na tých stopkách nabehnúť hrozivé dáta.

@bepo wrote:

Ak máte nejaké fakty z celého prierezu zdravotníctva alebo celú RZP a nie len jeden jediný prípad tak si to rád prečítam a niečo nové sa naučím ale pozor-nelaik má hranice blbosti ďaleko menšie ako laik.

Na záchrankách sa každý deň odohrávajú podobné prípady, bulvárne zaujímavé sú len tie s efektnými fotkami alebo prípady pochybenia.
    Pravidlo neutretého prachu hovorí: dennodenné utieranie prachu si nevšimne nikto, no skúste ho jedenkrát neutrieť. Spýtajte sa lekárov zo ZZS aký je pomer ďakovných listov a sťažností.

@Rudolf Zajac wrote:

Bepo, bepo. Kedysi bol pod tymto menom suchy lieh do krbov a taborovych ohnov, ktore mal napomoct zapalit. Zeby to bolo ono?

Nie BEPO ale PEPO.

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Aha tak Pepo. No ved foneticky chlieb je chliep tak aj BEPO je PPPPPEPO, 😀 😀
    Ale vazne. Jemu mozete teoriu neutreteho prachu aj prakticky predviest aj tak bude nakoniec celkom vazne srat do totho svojho hniezda. Takychto typkov mam najradsej, pod pseudonymom ostry a pri diksusii v kinoslale v poslednom rade. A snuruje si furt topanky 😀

bepo
    Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

Takychto fesakov mam najradsej, ale vzhladom na nasu dlhsiu vzajomnu konverzaciu sa celkom priatelsky pytam: nie ste tak trocho sado/maso. Akoze pridem.- vyfasujem-odidem? [-X

Pre mňa to tu nie je ring ale príjemné fórum kde si ľudia vymieňajú svoje názory bez urážky a niečomu sa naučia a preto ma vôbec netankuje ak berie niekto môj ironický výsmech ako svoju výhru.

rlp
    Účastník (Participant)

Mam len jednu otazku na p.ministra : Kedy budu zname vysledky vyberoveho konania na RLP, resp.v aky casovy harmonogram zhruba predpokladate ? Dik za odpoved. 😮

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Po mojom navrate do Ba by som rad do konca augusta dokocil zakladne triedenie, pretoze doslo 300 prihlasok, vypisal na nove b ody cca 2×38 a poszupne oznamoval vysledky.

rlp
    Účastník (Participant)

Takze,ak som spravne pochopil do konca augusta este nebude definitivne rozhodnute. 😮 Pytam sa aj preto,ze dnes v denniku Pravda je publikovany clanok,kde sa konstatuje,ze vysledky prvej etapy by mali byt zname do konca augusta,aby nasledne mohli byt vypisane vyberove konania na dalsich 76 stanic ZZS.
    A otazka c.2 : Ako to bude s LZS ? Je zaujem,aby ju poskytoval jeden subjekt na celom Slovensku,alebo skor aby aj tu fungovala ista konkurencia ?
    Zaujima ma to aj z dovodu,ze sucasny stav je spojeny s neistotou zo strany sucasnych zamestnancov ZZS a myslim,ze vacsina by rada vedela,ako to cele skonci,resp.u koho skonci 😮 Dakujem.

blanka
    Účastník (Participant)

Pravdu som citala a pisu aj o Pente. Je to silna firma. Bude fajn, ked nam zvysi platy. Tesim sa aj na kamosky z oddeleni. Pan primar im uz prislubil, ze budu volne miesta. Inak s tymi zachranarmi to mozno pojde. Na poslednom vyjazde mi celkom dobre pomohol zalozit trojrohu satku. Museli ich v Cervenom krizi nieco predsa len naucit.

bad paramedic
    Účastník (Participant)

Pán minister
    Tvrdíte že po návrate do BA chcete dokončiť základné triedenie prihlášok. Preto si neviem vysvetliť chovanie niektorích účastníkov VK, ktorí už teraz tvrdia že majú nové body “ priklepnuté“ 😮 Majú títo žiadatelia prístup k iným informáciam ako ostatní? Začínam pochybovať o transparentnosti VK.
    Žiadam toho tak veľa keď chcem aby ZZS prevádzkovali ľudia, ktorí tomu naozaj rozumejú a nechcú zo záchraniek urobiť len dobre zarábajúci podnik. Dakujem

Pre Blanku:Dúfam že ti naozaj PENTA zvíši plat. :^o Vidím že meníš názor na záchranárov, len neviem s akými si sa na výjazde stretla pretože Červený kríž neškolí žiadných záchranárov. Asi nerozoznáš záchranára od pracovníka SČK. 😳

OPTIMUS
    Účastník (Participant)

@bad paramedic wrote:

Pán minister
    Tvrdíte že po návrate do BA chcete dokončiť základné triedenie prihlášok. Preto si neviem vysvetliť chovanie niektorích účastníkov VK, ktorí už teraz tvrdia že majú nové body “ priklepnuté“ 😮 Majú títo žiadatelia prístup k iným informáciam ako ostatní? Začínam pochybovať o transparentnosti VK.

Spomínaní účastníci diskvalifikujú svoje tvrdenia, už len tým, že sebaisté vyhlásenia vydávajú na jeden bod neraz aj traja – štyria. Validitu takýchto tvrdení musíte posúdiť sám.

@bad paramedic wrote:

Žiadam toho tak veľa keď chcem aby ZZS prevádzkovali ľudia, ktorí tomu naozaj rozumejú a nechcú zo záchraniek urobiť len dobre zarábajúci podnik. Dakujem

Podmienky VK rátajú aj s touto eventualitou. Jedným z hodnotených kritérii je predloženie projektu stratégie, kde majú byť jasne formulované dlhodobé a komplexne chápané ciele postavené na nosných pilieroch organizácie.
    Ďaľším hodnoteným kritériom dotýkajúcim sa tejto problematiky, je overovanie odborných znalostí v organizácii a riadení, potrebných na prevádzkovanie ambulancie ZZS.
    Taktiež sa hodnotí doterajšia činnosť a hospodárenie.
    Osobne som pred vyhlásením VK mal podobné obavy ako Vy, podmienky ma v tomto bode príjemne prekvapili.

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Od RLP cez Blanku ku Optimusovi: Jediny clovek, ktory rozhoduje o pridelenych licenciach na zaklade zakona a VK tu s Vami komunikuje. Ma jednu vyhodu, neda sa tak lahko podplatit. Tak skludnite emocie. Pravda, hm, hm, pisu vselijake veci.
    Blanka: to co je tam teraz skoro s istotou nie je od nej. To je taka hovadina co tam pise, ze by tretotroiedny agent SIS to napisla lepsie. Ale kedze tu skoro nikto nema meno, tak sa Vam stane, ze mame dve Blanky. Je v sile moderatora a adminiitratora poznat prinajmenom mail, odkial prisiel, ale ani ja ani Tuke to nebudeme robit, pretoze tato stranka je otvorena pre kazdeho, teda aj s anonymov.

blanka
    Účastník (Participant)

Pan minister sa mili. Blanka je len jedna. Ale povedala uz co chcela.
    Anonymne forum je tu prave na to, aby vyplavilo nazory, ktorych verejna prezentacia by vazne poskodila ich nositelov napr. u terajsich chlebodarcov. Blanka vo svojich tazko sarkastickych prispevkoch naznacovala, ake mozu byt postoje na „vidieku“, na akych ludoch moze cela reforma ZS ztroskotat. Rovnako by sem mohol pisat fiktivny majitel autoservisu, automobilovy pretekar, pohrobok byvalej Slovakie, tunelar, vekslak ktoremu ostali nejake zvysne melony. Tito vsetci maju zaujem o prevadzkovanie zachranky a kazdy si ju predstavuje inak. Ubezpecujem vas, ze moje nazory – oproti Blankinim v zasadnej opozicii – vedenie spitalskej ZS dobre pozna. Prave preto tam akosi nemozem najst miesto. Nastastie sa dokazem uzivit aj inak, ale za pracou v tomto zatial postkomunistickom spolku mi je luto, pretoze ma bavi. Mozno po zmene pomerov. Takze Blanka po tomto ministrovom odhaleni kladie svoju poslednu otazku:
    Ako bude vyzerat kontrola materialneho a personalneho zabezpecenia ziadatelov? Najlepsie su na tom nemocnice. Novi budu moct tazko ukazat komisii vyprazdneny pavilon, pat garazi a nastupenu suitu sestier, vodicov a lekarov.
    Zdravi vas sestra, od ktorych si vela slubujete. Amen.

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Jena ci tri Blanky? No fuk. Posledny monolg je alebo obhajoba, alebo obzaloba, alebo hlupost, avsak vsetko v jednom. Pekna je veta: to forum je tju na to, aby sme mohli anonymne a ja dokladam kydat a provokovat. Takze toto forum je forum, ktore som zriadil este v roku 2001/2002, aby kazdy povedal co si mysli, ci pod vlastynm menon, ci pod cudzuim meno. Ale sorry nie na to aby tu niekto vypisoval voloviny. Tvrdim, ze blanka je primitvc – najkor SIS-kar,ktory berie svoj plat aj z mojich dani na to, aby tu fungoval. No nech sa paci.

Mvol
    Účastník (Participant)

Nešítala som celú sadu príspevkov, iba posledné. Na obhajobu Blanky chcem povedať.:
    Potvrdzujem, že otvorene hovoriť o problémoch na pracovisku je pre jedinca spojené s istotou, že bude odstránený. Nemusí to byť priama kritika, ale vecné pomenovanie problémov v snahe ich riešiť.

To si nemôže dovoliť človek, ktorý žije z práce, nebral úplatky, provízie, netuneloval, nekradol. Takýto človek na stránke možno vystupuje anonymne, pretože nemá iné východisko.

Keď sa beztrestne odstráni jeden oponent, ostatní začnú sa báť a mlčia. Žial v zdravotníctve tento fenomén je veľmi rozšírený a atmosféra na pracoviskách sa veľmi zhoršuje. Začína to pripomínať neslávne 50 roky socializmu. Teraz nepíšem o súčasných pomeroch vo FDR. Vo FDR bola možná otvorená diskusia i s vecnou oponentúrou naposledy pred 9 rokmi.
    Odvtedy muselo odísť z nemocnice veľa dobrých lekárov a sestier, i pracovníkov THP.
    Verím, že raz sa mi podarí urobiť akadémiu (stretnutie so všetkými bývalými zamestnancami nemocnice) a všetkým, čo museli odísť, sa za nemocnicu ospravedlním. Primárom a primárkam, ktorí zo dňa na deň boli vykopnutí z funkcie, lebo dosiahli dôchodkový vek. Nikto im nepovedal ani ďakujem, dostali papier a museli vyprázdniť pracovňu. Rovnako ostatným, ktorí boli v nemilosti, lebo si dovolili upozorňovať na vecné chyby a omyly. Dnes sú všetci v Br a Zv, alebo u PF.

Ak chceme úspešne reformovať zdravotníctvo, musíme zreparovať i profesionálne vzťahy. Ako ináč chceme dosiahnuť zmenu vzťahu personálu k pacientovi? To je ďalšia téma vhodná do diskusie.

Stránka odráža stav v teréne. A je dobré, že je.

rlp
    Účastník (Participant)

P.minister, nevyjadrili ste sa k otazke dalsieho vyvoja leteckej zachrannej sluzby na Slovensku…

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Toto prosim / rlp/ nie je moja spovednica, ani dotazovna. Ale v poriadku. Na letecku sme vypislai vyb. konanie, naozaj si nepamatam ci skoncilo, alebo skonci. Komisia posudi vyslkedky. Ake jednboduche!! [-X

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 346 až 360 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate