zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 286 až 300 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

@joj wrote:

Tak to by bolo,vedenie si verí tak budem spokojne spať.Cenzúra preto, že som sa včera dosť nashneval a potom ma to prešlo. Vzplanulo to a už je to preč. 👿

Amen!

tesero
    Účastník (Participant)

otazka:prečo si z prispevku zoberiete len čo chcete a neberiete to komplexne.to je na moj prispevok. K vysielačkam ked vam operacne pracuje na vysiel. a nie na GSM ..hlavne.. ale nejde o sposob ale o dostupnosť ,ja hovorim o pripade že hlavny dispečing nema priamy dosah alebo si myslite že som taky blby,,s prepačenim,,moj prispevok bola reakcia nie iniciativa,treba si precitať viac prispevkov.Odmietnutie adries bolo koli komerčnej akcii a to určite ni je košer.

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Pretoze top tak robim. X cveci su sampoe hluposti a nema ani vyznam na ne reagovat. Snazim sa podchytit podstatne a na to reagovat, navyse co je koho dotoho kto ako diskutuje. Ale mam napad. Vymenme si to a potom diskujme.
    Mimochodm momentalne sa riesi problem frekvencii pre radiospojenie aby sme dosiahli do hlbky nejakych dolin. Otazka pre vsetkych expertov aj machrov. Aku potrebujeme vlnovu dlzku. Teraz Babo rad.

nadenik
    Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

Pretoze top tak robim. X cveci su sampoe hluposti a nema ani vyznam na ne reagovat. Snazim sa podchytit podstatne a na to reagovat, navyse co je koho dotoho kto ako diskutuje. Ale mam napad. Vymenme si to a potom diskujme.
    Mimochodm momentalne sa riesi problem frekvencii pre radiospojenie aby sme dosiahli do hlbky nejakych dolin. Otazka pre vsetkych expertov aj machrov. Aku potrebujeme vlnovu dlzku. Teraz Babo rad.

Nejsu stara baba :-), ale doliny su doliny. Z radioorientaku mam odskusane (ked bola este kondicka :-)), ze tych cca 3,5 MHz (80 m vlny) pri urcitom vykone prechadza pomerne dobre aj za kopec a do doliny a pomerne daleko. Nuz najlepsie to maju prakticky zmaknute radioamateri, ak nie v BA, tak v Pezinku urcite maju klub (teda aj inde, ale k MZ je to asi najblizsie :-))

bad paramedic
    Účastník (Participant)

Prajem Vám príjemný deň pán minister
    Chcem reagovať na váš výrok o tom, že záchranári sú výnimočná skupina pracovníkov ZZS. Som záchranár a len mám výhrady k novelizácii vyhlášky, kde ste zmiernil požiadavky na personálne obsadenie posádok ZZS. Bol som absolútne spokojný s pôvodnou vyhláškou, ktorá umožňovala obsadiť do pozície záchranára sestru s praxou na OAIM alebo JIS. Súčasna vyhláška umožnuje pracovať v ZZS sestre s praxou v ústavnej zdravotníckej starostlivosti a s tým nesúhlasím. Rozdiely sú najmä v zručnostiach s ktorými prichádzajú na záchranku a na učenie je veľmi málo priestoru. Viem tieto rozdiely medzi sestrami s OAIM, JIS a sestrami s praxou na iných oddeleniach posúdiť lebo som ich niekoľko zaúčal na našej ZZS. Čo sa týka záchranárov, nepovažujem ich za výnimočnú skupinu pracovníkov ZZS. Pracujem so sestrami s praxou na OAIM,JIS v posádke RZP a nedám na ne dopustiť. Svojími odbornými vedomosťami a praktickými zručnosťami často strčia do vrecka najmä tých lekárov ktorí sa zo dňa na deň stali odborníkmi v urgentnej medicíne a ešte pred niekoľkými mesiacmi predpisovali Paralen na svojích obvodných ambulanciách.
    Som proti kastovaniu pracovníkov ZZS a porovnávaniu kto viac unesie a kto je väčší záchranár.

[b]Pre Pala:[/b] Súhlasím s tým že sestry majú väčšiu ošetrovateľsku prax, ale tieto skusenosti sa v teréne nedajú využiť až do takej miery labo sú s pacientom veľmi krátko. Ošetrovateľská starostlivosť je skôr doménou nemocničnej starostlivosti a nie prednemocničnej neodkladnej starostlivosti.

imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

Heureka, je to tu. Radsej po starom s istotou monopolu, ako po novom v konkurencii. Panenka Maria Sastisnka dakujem, idemem dobrou cestou.

Danohor
    Účastník (Participant)

Citim sa tu ako na fore RKC. Tiez aleluja a amen.

blanka
    Účastník (Participant)

Ked sme prezili 15 rokov bez zasadnejsich zmien, preco zrazu treba novych prevadzkovatelov? Nemame sice zachranarov – chlapec si spravi dialkovo skolu, a hned by chcel zaistovat zilu, merat vitalky. Veduci si nastastie uvedomil, ze sme vysunute pracovisko OAIM a ze mnohi z nich su v jednani s nim neprijemni a este by sa im musel aj venovat, aby ich ako tak zaskolil. A tak ostali za volantom alebo odisli. Ked mozu sluzit chirurgovia, onkologovia a ini, sestry zachranku bez problemov potiahnu este 10 rokov. Tych netypickych vyjazdov zas nie je tolko. Trochu su obavy z novych RZP posadok, ale vraj tam budu sestry s vodicakom – ja ho mam tiez – , alebo sestra+vodic+sanitar. Technika sa pravidelne obnovuje. Vyzvy preberame. Vyplaty chodia pravidelne. Ako bude zachranka fungovat, ked ju oddelime od nemocnice? Na to ste nemysleli?

OPTIMUS
    Účastník (Participant)

@blanka wrote:

Ked sme prezili 15 rokov bez zasadnejsich zmien, preco zrazu treba novych prevadzkovatelov? Nemame sice zachranarov – chlapec si spravi dialkovo skolu, a hned by chcel zaistovat zilu, merat vitalky. Veduci si nastastie uvedomil, ze sme vysunute pracovisko OAIM a ze mnohi z nich su v jednani s nim neprijemni a este by sa im musel aj venovat, aby ich ako tak zaskolil. A tak ostali za volantom alebo odisli. Ked mozu sluzit chirurgovia, onkologovia a ini, sestry zachranku bez problemov potiahnu este 10 rokov. Tych netypickych vyjazdov zas nie je tolko. Trochu su obavy z novych RZP posadok, ale vraj tam budu sestry s vodicakom – ja ho mam tiez – , alebo sestra+vodic+sanitar. Technika sa pravidelne obnovuje. Vyzvy preberame. Vyplaty chodia pravidelne. Ako bude zachranka fungovat, ked ju oddelime od nemocnice? Na to ste nemysleli?

Keď vyslovil svoj názor na záchranku profesor Meško, upozornil že nie je odborníkom na danú problematiku. O to smutnejšie je, aké názory má profesionálka v tejto oblasti.
    Takže vysunuté pracovisko OAIM, preberanie výziev, pravidelné výplaty-to sú základné kvalitatívne parametre fungujúcej ZZS!? Viete Blanka, kým sa neposadíte do Mercedesu, ste presvedčená o tom, že Škodovka je špičkové auto. Veď jazdí, kúri a v noci dokonca aj svieti.

vidiecan
    Účastník (Participant)

@blanka wrote:

Pomoooc!!! Tak presne o tomto to je.Ved doteraz vsetko islo, ako za starych cias,tak na co to menit?! #-o Taketo persony su aj na nasej ZZS a zial,este stale nepochopili,ze socializmus neskoncil. #-o Mozno by im stacili aj 1203ky,kozeny kufrik a fonendoskop okolo krku. Ved priroda je mocna carodejka,a umierat sa musi,nie? 😥
    A teraz vazne:Toto je obraz absolutneho nepochopenia reformy v ZZS. Nechcem urazat sestry,ved aj u nas je ich viac ako zachranarov a svoju pracu si robia ozaj vyborne a erudovane,to vsak neznamena,ze zachranar musi byt automaticky nejaky podradny, dialkovo vystudovany pako. Ja si na svojich /pardon za privlastnenie,dufam ze sa nenahnevaju / zachranarov nedam dopustit. Su sikovni, zrucni a najma ich praca bavi,chcu sa dalej vzdelavat a dufam, ze sa nedaju znechutit podobnymi „strukturami“. :-s Je samozrejme,ze sa neda vsetko zmenit mavnutim prutika,ci vysledkami vyberoveho konania 😀 , ale je to zasadny krok vpred a nasa jedinecna sanca postupne spravit z prednemocnicnej starostlivosti naozaj odbornu, kvalifikovanu pomoc.Zalezi na nas,ako sa jej chytime a ako ju vyuzijeme.No zial,pri sucasnom fungovani ZZS ako sucasti nemocnic,je tato sanca minimalna,ak nie nulova. 😥
    Mili kolegovia,zamestnanci ZZS,uprimne Vam prajem,aby ste nemuseli v svojom kolektive pocuvat a narazat na podobne nazory,ako prezentuje Blanka. Alebo je tu este jedna moznost: je to nesmierne vtipna a sarkasticka osoba, =D> a potom sa ospravedlnujem.

palo_sk
    Účastník (Participant)

Optimus suhlas.

@blanka wrote:

Ked sme prezili 15 rokov bez zasadnejsich zmien, preco zrazu treba novych prevadzkovatelov?.. . … Ako bude zachranka fungovat, ked ju oddelime od nemocnice? Na to ste nemysleli?

Mila Blanka. Neviem ako dlho pracujete na zachranke a v akej pracovnej kategorii. Bez urazky, ale kazdemu, kto na zachranke nejaky cas pracuje a aspon trosicku pricuchol k manazmentu, musi byt jasne, ze ked sa zachranka oddeli od nemocnice, moze tym len ziskat.

joj
    Účastník (Participant)

Blanka je evidentne blondínka na správnom mieste a pán minister si od týchto kádrov veľa sľubuje. 😆

vidiecan
    Účastník (Participant)

@joj wrote:

Blanka je evidentne blondínka na správnom mieste a pán minister si od týchto kádrov veľa sľubuje. 😆

Ale,ale,mas nieco proti blondinkam? [-X
    Asi zle citam prispevky p.ministra 😮 ,ale rozhodne z nich nemam pocit,ze si od takychto kadrov nieco slubuje a mieni s nimi budovat ZZS.
    No blondinky ma mozno rad?! 😆

joj
    Účastník (Participant)

vidiečan tak čítaj ešte rez a pozornejšie, v jednom príspevku píše „od sestier si veľa sľubujem“. Ak mal na mysli také sestry ako Blanka tak stavia zle. Sú ľudia čo si myslia, že požrali všetku múdrosť a hneď by najradšj zastúpili lekára na adrese no takto to naozaj nefunguje. Jazdím v posádkach RLP a RZP už nejaký ten rôčik no nikdy som nemal ambíciu prešťať lekára aj keď som pochyboval o jeho rozhodnutí. [-X

Tak čítaj pozorne.Mimochodom, s jednou slúžievam a je v pohode. Mal som na mysli tie sladké reči o soc ZZS. 😀

OPTIMUS
    Účastník (Participant)

@vidiecan wrote:

Alebo je tu este jedna moznost: je to nesmierne vtipna a sarkasticka osoba, a potom sa ospravedlnujem.

Bohužiaľ mám obavu, že nejde o vtip. Poznám situáciu vo viacerých regionálnych ZZS a viem, že Blankine názory len verne odrážajú realitu formovanú postojmi štátnych prevádzkovateľov.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 286 až 300 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate