zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 601 až 615 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2878
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    A kto doteraz poskytoval? Stara liciencia im plati do konca roku 2006 resp. do vydania novej/. Navyse teraz su uz vypisane nove body, ktore doteraz neexistovali.

    #2879
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    A kto doteraz poskytoval? Stara liciencia im plati do konca roku 2006 resp. do vydania novej/. Navyse teraz su uz vypisane nove body, ktore doteraz neexistovali.

    Jasné. Vo vyhláške MZ sú stanovené sídla staníc i zásahové územie. V prvom kole sa napr. udelil súhlas na 3 body so stanoveným zásahovým územím novému prevádzkovateľovi. Ten nemá súhlas k pokrytiu ďalších 3 bodov so zodpovedajúcim zásahovým územím, súťaž ešte nebola. Kto má zabezpečiť záchrannú službu na zásahovom území bodov, na ktoré súťaž ešte len bude?
    Ja si myslím, že poskytovateľ, ktorý má platnú licenciu ( ako píšete do konca 2006, resp do pridelenia novej licencie). Ak nemocnica má v zriaďovacej listine zapísané prevádzkovanie záchrannej služby a doteraz ju prevádzkovala, mala by službu poskytovať až do zmeny licencie (novej licencie). Mýlim sa?

    #2880
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ano, co ma zapisane v predmete je jedna vec, licencia ina vec. Ak neziskala licenciu konci, jej uzemie preberie novy. Ak sa prihlasila do druheho kola, dostane nove uzemie / o to sa to potom zmensi novemu/ ak sa neprihlasila, konci definitivne.

    #2881
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Ano, co ma zapisane v predmete je jedna vec, licencia ina vec. Ak neziskala licenciu konci, jej uzemie preberie novy. Ak sa prihlasila do druheho kola, dostane nove uzemie / o to sa to potom zmensi novemu/ ak sa neprihlasila, konci definitivne.

    Novým poskytovateľom sa po druhom kole nemôže zmenšiť zásahová oblasť, pretože tá je presne vymedzená vyhláškou ( pozrela som vyhlášku i mapu). Body vypísané do druhého kola súťaže majú inú zásahovú oblasť ako tie z prvého kola, nejde o „zjemnenie“, čiže rozčlenenie tých z prvého kola.

    Po prvom kole nie je pokryté celé Slovensko de novo potvrdenými poskytovateľmi, ale iba časť. A DE NOVO POTVRDENÍ POSKYTOVATELIA NEMAJÚ OPRÁVNENIE ZAČAŤ POSKYTOVAŤ NA VÄČŠOM POČTE BODOV, NEŽ ZÍSKALI.
    U nás nový poskytovateľ získal Brusno a BB. Kto má pokryť ostatné body?
    Doteraz ich pokrýva nemocnica.
    http://nemocnica.ticcom.sk/zasahoveuzemie.doc

    #2882
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Zasahovym uzemim poskytovatelov ZZS je uzemie SR. Bez blizsej specifikacie, ktore dediny tam patria. Vid 287/2005.

    Mna by skor zaujimalo, akym sposobom dojde k ukonceniu cinnosti doterajsich poskytovatelov, ktori neboli uspeni v prvom kole.

    #2883
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Uz je popisany. Z uzemia SR sa prechadza nma body, vypisane vo vyhlaske, nie v zakone. Uzemie SR je kvoli poistovniam, aby mohli platit poplatok „stand by“ a na KOS / koordinacne stredisko IZS – cast zachranari/.
    vydanoim licencie sa urcuje uz bod. Po druhom kole sa budu rusit liciencie, alebo uplynu zo zakona 31.12.06.

    #2884
    Anton Hanusin
    Účastník (Participant)

    pre palo-sk

    Platnost starého povolenia na poskytovanie ZS končí po správoplatnení rozhodnutia MZ o zamietnutí žiadosti na udelenie povolenia na poskytovanie (o to išlo vo VK – žiadateľ dával žiadosť o udelenie povolenia na posk.ZS). V nových bodoch, doteraz neobsadených, je nové povolenie platné ihneď.
    Zásahové územie SR je dobré i preto, že v čase, keď bude činnosť ZZS riadiť Krajské OS, bude môcť vyslať ambulanciu kdekoľvek -t.j. operativita, inak by sa poskytovteľ mohol brániť vyslaniu mimo zásahového územia. Ako sme bohužiaľ videli v minulých dňoch, zásahové územie môže byť i územie susedného štátu.

    #2885
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    pre palo-sk

    Platnost starého povolenia na poskytovanie ZS končí po správoplatnení rozhodnutia MZ o zamietnutí žiadosti na udelenie povolenia na poskytovanie (o to išlo vo VK – žiadateľ dával žiadosť o udelenie povolenia na posk.ZS). V nových bodoch, doteraz neobsadených, je nové povolenie platné ihneď

    Myslim, ze mate pravdu len ciastocne. Domnievam sa, ze „nove“ povolenia novych poskytovatelov su platne ihned po ziskani ich pravoplatnosti a nie az po spravoplatneni zamietnutia starych povoleni starych poskytovatelov ministrom zdravotnictva.

    Momentalny stav mi pripomina legislativnu schizofreniu, v ktorej doterajsi neuspesni poskytovatelia dostali moznost odvolat sa v zamietajucom spravnom konani (=spravoplanenie zamietnutia) v case, kedy maju novi uspesni poskytovatelia uz pravoplatnu licenciu.

    Co keby sa nahodou doterajsi poskytovatelia uspene odvolali?

    …dufam, ze znali veci pochopia, co tu bolo napisane 🙂

    #2886
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @palo_sk wrote:

    Myslim, ze mate pravdu len ciastocne. Domnievam sa, ze „nove“ povolenia novych poskytovatelov su platne ihned po ziskani ich pravoplatnosti a nie az po spravoplatneni zamietnutia starych povoleni starych poskytovatelov ministrom zdravotnictva.

    Momentalny stav mi pripomina legislativnu schizofreniu, v ktorej doterajsi neuspesni poskytovatelia dostali moznost odvolat sa v zamietajucom spravnom konani (=spravoplanenie zamietnutia) v case, kedy maju novi uspesni poskytovatelia uz pravoplatnu licenciu.

    Co keby sa nahodou doterajsi poskytovatelia uspene odvolali?

    …dufam, ze znali veci pochopia, co tu bolo napisane 🙂

    Ja som sa pýtala, komu patrí zásahové územie polovice okresu, na ktoré prebehne súťaž teraz? Pôvodnému poskytovateľovi, alebo novému? Ak novému, tak ako? Ktorému? Okolo sú 2 – 3 napr. z iných okresov? Poisťovňa bude platiť viac?
    My, ako pôvodný poskytovateľ, sme sa odvolali. Uznajte, že v súťaži, kde prehral originál (my) nad kópiou ( my), to malo dopadnúť opačne. Vari sme my horší ako my? Naviac my – máme dobré personálne zázemie v nemocnici, ako my bez. Je to absurdné? V tejto kauze nejde o záchranku, ani o súťaž. Vznikla ako dôsledok jedného nekorektného rozhodnutia u nás doma. A žiaľ zlým nie je ten, kto také rozhodnutie urobil, ale ten, kto ho chce napraviť. Ale nebol by zlým, keby čušal. Takto to chceme?

    #2887
    resident
    Účastník (Participant)

    Odvolania nebudú mať úspech. Ako chcete argumentovať proti oponentovi, keď nepoznáte kritériá? Sám minister mi kdesi odpísal, že úspešný musí dokázať, že bude schopný poskytovať. Škoda, keby som to vedel nepíšem projekt záchrannej služby pre 3tie tisícročie ale sľúbim, že po získaní licencie budem schopný a do troch mesiacov všetko dotiahnem. Mimochodom, v Štúrove nemajú internet? Alebo rezignovali vidiac, že silnejší záchranár zachraňuje?

    #2888
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @resident wrote:

    Odvolania nebudú mať úspech. Ako chcete argumentovať proti oponentovi, keď nepoznáte kritériá? Sám minister mi kdesi odpísal, že úspešný musí dokázať, že bude schopný poskytovať. Škoda, keby som to vedel nepíšem projekt záchrannej služby pre 3tie tisícročie ale sľúbim, že po získaní licencie budem schopný a do troch mesiacov všetko dotiahnem. Mimochodom, v Štúrove nemajú internet? Alebo rezignovali vidiac, že silnejší záchranár zachraňuje?

    jasné. Ako keď chirurg vraví pacientovi, nebojte sa, veď ja sa to naučím ….

    #2889
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Ja som sa pýtala, komu patrí zásahové územie polovice okresu, na ktoré prebehne súťaž teraz? Pôvodnému poskytovateľovi, alebo novému?

    Uzemie patri tomu, koho vysle krajske resp. miestne operacne stredisko. Mala by to byt miestu zasahu najblizsia, adekvatne vybavena a kvalifikovana posadka. Ktora je najblizsia, ukaze v buducnosti GPS a GIS system. Ak pravda bude vybudovany… V sucasnosti by to malo byt vecou dohody susednych poskytovatelov, mozno krajskych odbornikov, mozno zasahovych operacnych stredisk a mozno VUC. Ale to len MOZNO. V zakone sa na toto prechodne obdobie akosi pozabudlo.

    #2890
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nepozabudlo, zacinaju posobit KOSy. Zatial sa iba obmenaju poskytovatelia. A navyse su tu ZP nemylim li se.

    #2891
    vidiecan
    Účastník (Participant)

    Dobry den. Ja si myslim,ze s prechodom na novych zriadovatelov, ako aj na KOZ vznikne este mnoho zmatkov a nedorozumeni, pre nas vsak zostava jedina podstatna vec: zabezpecovat adekvatnu urgentnu starostlivost. V nasom regione to tiez vyzera rozne: niektore z obci, do ktorych stale chodime my, lebo patria do nasich okresov a spadu nasej nemocnice, su sucastou druheho kola, cize zatial nieje ziadny problem, lebo kym nie je toto kolo ukoncene, zostavaju nase. No mame aj oblast, ktora po prvom kole uz nam nepatri, novy zriadovatel ju zatial neobsadil. Samozrejme,ze tam chodime dalej. Udajne od februara uz spusti ZZS pre tuto oblast, ale zatial nam nic nikto oficialne neoznamil, 155ka z tejto oblasti ide na nas dispecing, takze – ako : ist, neist? #-o

    #2892
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Dobra diskusia. Ale vsimnite si moje odpovede z pred roka. Vidiet vyvoj finacovania a vyvoj myslenia. Dnes nie je problem zaciatku roku 2005 ked bolo realne 91 aut vo vyjazde a uctovalo sa 127. Dnes pomaly i ked s miernymi problemami nabieha novy system. Vitazi odkedy zacnu jazdit preberaju body. Mimochodom otazka. Ako reaguju poistovne, ako objednavaju a platia, podla akej licencie, koho a kolko? Odpoved terenu?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 601 až 615 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate