zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 571 až 585 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2848
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Na komisiu plati shopnost preukazat ze budete schopni poskytovat. Hlaste sa a uvidite.

    To je vtipné.
    Upresnenie : Externý riaditeľ nám dal do prenájmu záchranku ako prebytočný majetok.
    Na tlak personálu, nemocnica sa prihlásila do súťaže.

    Stavebná firma a nemocnica v súťaži mali jedného a toho istého odborného zástupcu – nášho ( to zákon nepripúšťa).

    NBáš odborný zástupca súťažil s rovnakým projektom, preukázal rovnaký personál, materiálne a technické vybavenie (je to diskvalifikácia serióznosti súťaže). Dokonca komisia konštatovala, že mohol aspoň prehodiť v projekte odstavce.

    Vyhrala stavebná firma. Vyhrala pomocou nášho odborného zástupcu s našim projektom nad našim odborným zástupcom a nad našim projektom.

    A zhrabne slušné vybavenie – 23 sanitiek, z toho 10 s perfektným vybavením. Len tak. V nemocnici panuje obrovské znechutenie.

    Dnes sme podali prihlášku do 2. kola. Bez vybavenia, priestorov, sanitiek.
    Takto vyzerá náš projekt:
    http://nemocnica.ticcom.sk/zachranka.doc

    Kto podľa Vás preukázal väčšiu spôsobilosť poskytovať?

    A čo je na tom dobré, že v našich priestoroch s našim vybavením a personálom bude podnikať stavebná firma a nie my? Je to tunel ako hrom.

    #2849
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Viete, co je naozaj neftipne: tu sa stazujete na Vasho odborneho zastupcu. Ktory ak tomu dobrie rozumiem bol Vasim zamestnancom a pracoval na dvoch frontoch. Tak si to vybavte s nim, nlpai sa mi pojem externy riaditel, viem ze mate iba jedneho. Tak si to najprv ujasnite doma kde je sever.

    #2850
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Viete, co je naozaj neftipne: tu sa stazujete na Vasho odborneho zastupcu. Ktory ak tomu dobrie rozumiem bol Vasim zamestnancom a pracoval na dvoch frontoch. Tak si to vybavte s nim, nlpai sa mi pojem externy riaditel, viem ze mate iba jedneho. Tak si to najprv ujasnite doma kde je sever.

    Problém je v tom, že dnes sa musia spätne riešiť veci, ktoré sa stali začiatkom leta. Vtedy riaditeľ dal do prenájmu záchranku ako prebytočnú . Dodnes plní vitálne dôležité úlohy. Ako mohla byť odsúhlasená, že je prebytočná? Čo hovorí zákon?

    Celé to od začiatku bolo vedené na 2 frontoch. Ale na to boli komisie MZ , ktoré, to videli, vedeli a rozhodli. Mali účastníkov diskvalifikovať, alebo vybrať toho, ktorý neporušil zákonné normy.

    Náš odborný zástupca bol a je na plný úväzok našim zamestnancov. Preto podľa zákona nemohol byť odborným zástupcom firmy. To musela komisia vedieť. Nebol v pracovno právnom vzťahu s firmou.
    Rovnako projekt bol z našej nemocnice. 2x. Raz ako firemný.

    Preto dnes sme sa rozhodli vstúpiť do súťaže, na 3 body v okrese. A dávame odvolanie proti výsledku prvého kola, projekt ráta i s bodmi BB a Brusno z prvého kola. Vybrali sme iného odborného zástupcu – takého, ktorý je schopný reálne zaistiť prevádzku, postaviť 3 kvalifikované lekárske tímy , čo je možné iba za pomoci OAIM a ďalších intenzivistov nemocnice.
    V súčasnosti firma na obsadenie ďalších bodov zháňa dôchodcov, lekárov z Ruska, atd.

    Kto robí v urgentnej medicíne, vie, aký je rozdiel medzi profesionálnym zásahom od prvej chvíle a iba rýchlym prevozom, kedy profesionálny zásah začína po dovezení pacienta. I my sme začínali a trvalo to dlho, kým sme vyškolili personál, aby všetci vedeli intubovať, dať pacienta na ventilátor, zvládnuť šok, atd.

    Podľa mňa, dôchodcov zo záchrannej služby treba eliminovať!!!!!!!!!! A vysoko profesionálne lekárske zložky možno reprodukovať iba v úzkom prepojení sa na OAIM. Najmä tam, kde sú najdôležitejšie uzly siete, kde sa ráta s úzkym prepojením prednemocničnej a nemocničnej urgentnej starostlivosti.

    NÁŠ TÍM SPÔSOBILOSŤ DENNE POTVRDZUJE PRAKTICKY, OBSTÁL V SÚŤAŽI, MÁME 10 ŠPIČKOVO VYBAVENÝCH VOZIDIEL RZP. Rozhodnutie o prenájme z titulu prebytočnosti je zlé rozhodnutie.
    Externý riaditeľ = nie je pôvodom z Rooseveltky.

    #2851
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Takze rozumiem. Ministerstvo, alebo mozno ja osobne mame strazit cistotu provesov v nemocnciach a pri vyberovom konani napravit to, co nemocnice neurobili, lebo externy riaditel nekomunikuje s internou namestnickou. A kedze sme to neurobili, tak sme hlupaci, akurat Roosweltka je svata krava. [-X

    #2852
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Takze rozumiem. Ministerstvo, alebo mozno ja osobne mame strazit cistotu provesov v nemocnciach a pri vyberovom konani napravit to, co nemocnice neurobili, lebo externy riaditel nekomunikuje s internou namestnickou. A kedze sme to neurobili, tak sme hlupaci, akurat Roosweltka je svata krava. [-X

    Nie.
    Čistotu procesov musí strážiť každý z nás.
    To, čo sa v nemocnici stalo pred 6 mesiacmi, som nemohla ovplyvniť. Na to som mala oficiálny papier. :^o Ani som o tom nevedela, že sa tak stalo.

    Komunikácia riaditeľ – námestník je primeraná, otvorená. Námestníčka navrhla riaditeľovi stretnutie, riaditeľ zvolal GP, z ktorej vyšlo rozhodnutie prihlásiť sa do 2. kola a odvolať sa proti výsledku 1. kola. Námestníčka pripravila s tímom ľudí potrebné podklady, riaditeľ i námestíčka spoločne podpísali všetky dokumenty a odoslali ich do súťaže.

    PO ROZHOVORE s riaditeľom námestníčka a právnici pripravia odvolanie, ktoré spoločne námestníčka podpíše s riaditeľom.

    Čiže to, čo sa dá lege artis teraz urobiť, sme spoločne urobili. Riaditeľ a námestníčka. Problémom je to, že dnes sa chybné rozhodnutia nedajú len tak vymazať, musíme ich riešiť zákonným postupom.

    Takže musíme podať odvolanie , lebo skutočne v súťaži neboli dodržané podmienky zo zákona. I to sa stáva, odvolanie je zákonná možnosť veci riešiť.

    Aby si pán minister nemyslel, že vo FDR si myslia, že sú jediní neomylní, tak zverejním, že udalosti dozreli k pozitívnemu personálnemu riešeniu. Získanie Tomáša S, zástupcu primára OAIM, špičkového pracovníka v odbore pre záchranku, aktivizovalo lekárov OAIM a sú ochotní v rámci personálnej únie zabezpečiť nepretržitú vysoko kvalifikovanú prevádzku 3 RLP, na to sa mi ich nikdy predtým nepodarilo nahovoriť. Oni dobre vedia, aké je to riešiť pacientov s irreverzibilnými zmenami a ako je dôležitý včasný kvalifikovaný zásah. Takéto kvalifikované zabezpečenie RLP firma nikdy mať nebude, ani nevie posúdiť, či má kvalitného odborného zástupcu. Napokon, je stále našim zamestnancom.

    Ostáva vyriešiť nájomná zmluva, to je problém, ktorý riaditeľ asi nemôže riešiť, keďže ju inicioval a už podpísal. Dá sa požiadať o zrušenie súhlasu? Alebo ako?
    Nebude platná vtedy, ak obhájime sa v súťaži. Je platná v prípade, že nejde o nadbytočnú prevádzku?

    Tá svätá krava je takáto?
    http://nemocnica.ticcom.sk/fdr.jpg
    😀

    #2853
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Slova, slova, slova. Zodpovedajte sa svoje skutky a nevyhvorajte sa. Ak bol dany moj suhlas / predomnou to podpisuje 8 sekcii/ tak potom ho nemozeme menit, co tak skody, ktore by napriklad zmluvna strana uplatnovala? Co mi vadi na BB, ze nediskutujete / myslim MH/ o tom ako a co, ale o tom ake sragorky mate doma. No tak ich rieste. /Pred casom ste slubili, ze ste tak urazena / mnou/ ze nebudete uz diskutovat. Uz to neplati? Alebo mam premenovat stranku na poradnu pre FDR? Alebo naozaj pochopite, ze svoje problemy / myslim FDR/ si musite riesit vo FDR.

    #2854
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Slova, slova, slova. Zodpovedajte sa svoje skutky a nevyhvorajte sa. Ak bol dany moj suhlas / predomnou to podpisuje 8 sekcii/ tak potom ho nemozeme menit, co tak skody, ktore by napriklad zmluvna strana uplatnovala?

    Zasa ten Hamlet.
    =D>

    A čo škody a straty FDR? Kto je zodpovedný? Zo zákona?

    @Rudolf Zajac wrote:

    /Pred casom ste slubili, ze ste tak urazena / mnou/ ze nebudete uz diskutovat. Uz to neplati?

    O takomto prísľube nič neviem, ani o urazení, to nemám v povahe, ja naopak komunikujem za každých okolností a s každým. A nekomunikovať s ministrom, alebo sa v komunikácii uraziť, by som si nikdy nedovolila.

    @Rudolf Zajac wrote:

    Co mi vadi na BB, ze nediskutujete / myslim MH/ o tom ako a co, ale o tom ake sragorky mate doma.

    K tomu čo a ako. Veď, veď. Dávam do pléna úvahu, či poisťovne sa budú správať ekonomicky a budú platiť 6 stanovíšť, keď každé zaznamená za mesiac 2 – 3 zásahy. A či je pre poskytovateľa ekonomické, aby kvôli niekoľkým zásahom platil 15 LM. Nakoniec pri malom počte zásahov sa stráca profesionálna rutina. Pokladám za efektívnejšie zabezpečiť RLP cez deň stabilným lekárom a zvyšok riešiť pohotovostnou službou anesteziológa, ktorý ináč pracuje na OAIM.

    Rozdrobená záchranná služba nie je dobrým riešením, časom sa bude projekt musieť prehodnotiť, vážne je to, že sme profesionáli a mali by sme byť poučení chybami z minulosti a nerobiť ich znova.

    Sama som pred niekoľkými rokmi zažila úraz chrbtice príbuzného na dovolenke na vých. Slovensku, kde som priam násilným spôsobom prinútila domácich, aby sa lege artis podala potrebná antišoková, antiedematozna liečba, vďaka ktorej dnes nie je ochrnutý. Oni pacienta naložili do sanitky, ani ho nevyšetrili. Mal fraktúry niekoľkých stavcov, s úlomkami v miechovom kanáli, CT chceli robiť až druhý deň, vôbec sa nevzrušovali. To nebolo preto, že nechceli, ale nevedeli, že dnes sa to už rieši ináč, ako pred 10 rokmi.

    Ná stránke v minulosti sme viedli polemiku o trauma programe, ktorý si vyžaduje vysokú profesionalitu všetkých článkov reťazca, pri úraze sú najdôležitejšie prvé minúty správneho zásahu. Nakoniec pri stave našich cestných komunikácií, nikto nevie, čo sa mu kde prihodí a vtedy si bude veľmi želať, aby prišli superprofesionáli.

    Tým nechcem znevažovať privátne profesionálne skupiny, ktoré poskytujú záchranné služby už roky, ale je nerozumné hromadne zbúrať záchrannú sieť. Peniaze sú dôležité, tam, kde je nevyhovujúci vozidlový park, treba vpustiť kapitál, sieť dobudovať.

    Poznám stránku prispievateľa „optimus“, systém buduje roky, dosiahol slušné výsledky, neviem, či by sa zmieril s tým, že mu to niekto len tak zoberie. Píšem to preto, aby som upozornila na zákon 578 § 13, bod 8 písmeno a)

    K žiadosti o vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancie záchrannej zdravotnej služby žiadateľ o povolenie doloží aj zmluvu o nájme, podľa ktorej prenájom končí prevodom ambulancie záchrannej zdravotnej služby do vlastníctva žiadateľa o povolenie.

    To chápem ako posun majetku štátu žiadateľovi. Preto ten záujem.

    #2855
    hawkeye
    Účastník (Participant)

    To p.minister : 8 sekcií videlo toho istého garanta pre 2 žiadateľov ? 8 sekcií videlo a čítalo ten istý rovnaký projekt pre 2 žiadateľov ? Byť Vami tak sa s tým veľmi nechválim a tých 8 sekcií pekne potichu od podlahy ………. .
    BTW – ako sa majú podriadení postaviť k svojmo nadriadenému ( ak robí psie kusy ) ktorý je zároveň Vašim podriadeným ?
    Šťastný a veselý Nový rok prajem všetkým .

    #2856
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    @hawkeye wrote:

    To p.minister : 8 sekcií videlo toho istého garanta pre 2 žiadateľov ? 8 sekcií videlo a čítalo ten istý rovnaký projekt pre 2 žiadateľov ? Byť Vami tak sa s tým veľmi nechválim a tých 8 sekcií pekne potichu od podlahy ………. .
    BTW – ako sa majú podriadení postaviť k svojmo nadriadenému ( ak robí psie kusy ) ktorý je zároveň Vašim podriadeným ?
    Šťastný a veselý Nový rok prajem všetkým .

    1. Sekcie nie su policia, ich biude a mna tiez zaujimat ako to realne plnia.
    2. Podriadeny by nema byt posera
    3. Zelanie uspechov od anonyma je vari vtip!!!!

    #2857
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @Mata Harri wrote:

    Poznám stránku prispievateľa „optimus“, systém buduje roky, dosiahol slušné výsledky, neviem, či by sa zmieril s tým, že mu to niekto len tak zoberie.

    Samozrejme, že by som sa s tým nezmieril, ale Vy resp. Vaše vedenie dobrovoľne prenajalo materiálno-technické vybavenie konkurečnej firme. Nebudeme skúmať dôvody prečo tak urobilo, ale absolútne mi nie je jasné, proti čomu sa chcete odvolávať.
    Vybavenie mali zabezpečené tak ako vyžadovali podmienky(t.j. prenájom s nasledným odkúpením), odborný zástupca bol sice Vašim zamestnancom, ale predpokladám, že pracovno-právny vzťah s konkurenciou mal ošetrený zmluvou s podmienečnou účinnosťou(t.j. začne platiť v prípade získania licencie).
    Ináč osobne mi je sympatické, že sa na rozdiel od iných „úspešných“, aspoň snažili dodržať podmienky.
    Ostatne akú nádej na úspech má Vaše odvolanie, na ktoré ste síce v rozhodnutí o zamietnutí Vašej žiadosti o povolenie dostali 15 dní, ale ministerstvo najprv vydalo licencie a až následne zamietnutia(sedliacky rozum hovorí, že až kým nemám zamietnuté posledné odvolanie, nemôžem vydať rozhodnutie, ale na MZ asi nesedia sedliaci). To znamená, že ak by ministerstvo uznalo Vaše odvolanie, kto bude niesť zodpovednosť za vzniknuté škody terajšiemu vlastníkovy licencie, ktorý ju má vydanú už vyše mesiaca a na jej základe pravdepodobne uzatvára úverové, leasingové, nájomné, pracovné zmluvy.
    A to len preto lebo Váš riaditeľ je buď schizofrenik, alebo slaboch, ktorý si nevie obhájiť vlastné rozhodnutia.

    #2858
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    To Optimus.:

    Neprináleží mi hodnotiť pohnútky, ale v právnom prostredí by nebolo možné dať záchranku do prenájmu ako prebytočný majetok. To sa stalo pred pol rokom. Po pol roku došlo k zmenám v managemente, a to prinieslo korekciu niektorých minulých rozhodnutí.

    V právnom prostredí – SNAHA dodržať podmienky a dodržať podmienky nie je to isté.
    Tu nebolo podstatné, že náš zamestnanec bol odborným zástupcom firmy, ale že NÁŠ odborný zástupca bol súčasne odborným zástupcom iného zariadenia. To zákon nepripúšťa.
    Rovnako zmluva o prenájme nekončí následným odkúpením alebo prevodom majetku. Čiže tiež nie je preukázateľne splnená zákonná podmienka, ani nebude, priestory záchranky sú súčasťou nemocničného monobloku.

    Dvaja účastníci s jedným projektom, personálom, technickým vybavením. To zákon pripúšťa?

    Tiež trocha sedliačtiny – praxou potvrdzujeme spôsobilosť, odbornú, materiálnu, personálnu, v súlade so zriaďovateľskou listinou. Komisia potvrdila spôsobilosť, odbornú, materiálnu, personálnu, bez zmeny zriaďovateľskej listiny. Doteraz ju legitímne prevádzkujeme.

    A nakoniec, zákony, definujú striktne podmienky. Neumožňujú voľnosť – trocha tak a trocha tak.

    P.s. dnes som sa stretla s informáciou, že PENTa nejaké záchranky predala nejakej dánskej záchrankárskej firme. Je to klebeta?

    #2859
    rodan
    Účastník (Participant)

    Trochu znalosti zákona o verejnej službe (ale aj ZP): zamestnanec môže vykonávať vedľajší úväzok len so súhlasom zamestnávateľa.
    Ergo ak bol zamestnanec firmy súčasne odborným zástupcom u konkurencie, nemohlo sa tak stať bez vedomia štatutára zamestnávateľa. A keďže ten musel vedieť, že ide o konkurenciu, musel alebo mal vedieť, že svojim súhlasom poškodí záujem ním riadenej firmy…..
    Mám pocit, že tento problém (konanie v rozpore so záujmami spoločnosti, ktorej je štatutárom) je v BB chronický. Budem rád, ak mi niekto tento pocit vyvráti.

    #2860
    vidiecan
    Účastník (Participant)

    Dobry den.Moj rebus znie- u nas nemocnica licenciu neziskala,ziskala ju Slovenska zachranna.Riaditel sa vyjadril,ze s nimi rokovat nebude a nic im neprenajme ani nepreda.A zaroven sa hlasi do druheho kola s tym istym personalom,ako siel do prveho .Tyto ludia su stale zamestnanci nemocnice,ale po spusteni ZZS pod inou firmou uz vacsina nebude. A to sa udeje skor,ako sa ukonci II.kolo. A aby to bolo „jednoduchsie“, tyto isti ludia figuruju aj na zoznamoch Slov.zachrannej do druheho kola. Podotykam, ze tejto firme svoje doklady dali dobrovolne. V prvom kole v ich zozname nefigurovali, kedze ziadny neexistoval – udajne. Takze: aky vyznam ma dokladovat „pro forma“ ludi, ked ku skutocnemu obsadzovaniu miest realnymi zamestnancami – uplne inymi, nez figuruju v zoznamoch, dojde az po prideleni licencii?! #-o
    P.S.: S tym prihlasovanim do diskusie je to stale problematicke, podarilo sa mi to sposobom, ktory doporucil Optimus. Dakujem.

    #2861
    joj
    Účastník (Participant)

    Milá MH stačí si ohľadom údajnej klebety načítať stránky Slovenkej záchrannej a pochopíš klebetu. http://www.sk-zachranna.sk je to jednoduché a reálne. #-o

    #2862
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    I ked v inom podani, nie je toto novy problem. Pri kontrolach v existujucich ZS sme nasli lekarov, ktrych pracovny uvazok bol teoreticky aj 26 hodin DENNE. Robili na AO alebo mali sluzbu a v pripade potreby vyrazili ako RLP. Cely system vyb. konania je postaveny na splneni podmienok licencie do 3 mesiacov od jej obdrzania. Inak povedane, u nas na MZ vytvrame register pracovnych zmluv aby bolo jasne kto kym realne disponuje. A jeden clovek nemoze mat realne v zmysle ZP viacej ako 1,99 uvazku/ naozaj ZP hovori ze menej ako hlavny pomer ale kolko nehovori/. Tu niekde hladajte aj korene toho, ze umoznujeme aj sestram pracovat ako zachranarkam a sucasne ze mozu byt na RLP aj ini amko ARO a URG pod vedenim ARO a URG. A kedze toto plati uz vyse 9 meiacov a az teraz je to tema svedci to iba o tom, ze na SK sa starame o veci az vtedy ked hori

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 571 až 585 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate