zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 181 až 195 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2458
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @joj wrote:

    To si myslel mňa alebo TV JOJ? Ja nie som hochštapler a nikomu nič nevnucujem.Len sa pýtam, komu veriť? Vraví sa, že silnejší kôň kope no kto je silnejší? Dobre viete aká je situácia v BA tak poraďte.

    Nemal som na mysli Vás, ale tých ktorí Vás zneisťujú a znechucujú.
    Situácia v BA v súčasnosti vyzerá nasledovne:
    -Lídrom je IRS. “ Spajky“ to celé rozbehol, dokázal presvedčiť kompetentných, dokázal vytvoriť fungujúci systém, viac menej si zaslúži pri reálnom odhade svojich možností vyhrať v bodoch o ktoré požiada. Slabinou je personálna politika, vyplývajúca možno zo zlého odhadu kádrov /kauza odídenci/, možno zo zlého systému motivácie a odmeňovania. Z toho pravdepodovne vyplynul aj posledný problém, ktorý dosť naštrbil ich povesť.
    -ZaDZS je poistkou štátu v prípade ak by súkromný sektor zlyhal. Je úzko previazaná s IRS a podľa dohody jej zostane Petržalka. To znamená, že kapacitne zostane na približne rovnakej úrovni ako v súčasnosti. Nevýhody sú, nízka efektívnosť, s tým súvisiace nízka úroveň odmeňovania a vlastne všetky neduhy, ktoré súvisia s prevádzkou štátnej firmy.
    -LSE alias odídenci z IRS. Veľká rana pod pás „Spajkymu“, a to vlastne hovorí za všetko. Motivujú potencionálnych zamestnancov vysokými odmenami a nadštandardnými podmienkami o ich korektnosti a morálke však vzhľadom na genézu možno dosť pochybovať. Snažia sa získať body aj v okolí BA , kde ale nemajú zázemie a dosť pochybujem, že by sa im pri súčasnom záujme, podarilo presvedčiť kvalifikovaný personál dochádzať 70 km od BA. Tzv. orientácia na kvalitu, ktorá sa v ich slovníku dosť často vyskytuje je týmto taktiež spochybnená.
    -S.A.G.R. – malá firma orientujúca sa na komerčné akcie. Podľa kapitálového zabezpečenia majú ambíciu uchádzať sa o pár staníc, všetko závisí od množstva personálu, ktorým budú disponovať vo VK. Aj pre LSE aj pre nich platí, že doposiaľ v tejto oblasti nepodnikali, aj keď jedným spoločníkom je lekár z IRS, druhým lekár zo ZaDZS, skúsenosti s riadením sú minimálne.
    -URGENT SK – alias hochštapler z Hlohovca. Firma je sice Bratislavská ale záujem má len o stanice mimo BA. Pre Vás teda asi nazaujímavá.
    Takže ak si to zhrnieme ja by som Vám odporúčal: 1. IRS 2. ZaDZS 3. S.A.G.R. V prípade LSE aj URGENT SK Vám hrozí, že v prípade uspešných VK mimo Bratislavu, Vás budú nútiť dochádzať slúžiť na tieto stanice. Pozor na pracovné zmluvy.

    #2459
    d1977
    Účastník (Participant)

    Pan minister ako je mozne ze ZDZS – zachranna sluzba ktorej zriadovatelom je Vase ministerstvo, pomaha sukromnej zachrannej sluzbe IRS, ktora ma problem postavit posadky do sluzby podla zakona. Pan riaditel (ZDZS) presviedca nas zamestnancov aby sme presli na trvaly pracovny pomer do IRS alebo na 0,28. Je to mozne, vsak vlastne je to pochovavanie ZDZS. Myslite si ze ZDZS ma este buducnost alebo pocitate stym, ze ani jedna zachranna sluzba nebude pod vasim riadením.

    #2460
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Poslite mi to priamo na moj stol co mate na srdci a podpiste sa. Potom to asi uz nebude mozne.

    #2461
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    Sociálku sme neplatili preto, že full responsible netuší, že preddavok 450 Sk za ZS na zaplatenie nestačí. Možno tuší, ale lepšie je dať nedávno obnovený park vozidiel do dobrého prenájmu. A netuší, že nemocnici to asi bude v rozpočte chýbať.

    #2462
    resident
    Účastník (Participant)

    Skutočne bude musieť aj poskytovateľ s jednou stanicou budovať OS? Alebo sa takýto poskytovatelia nepredpokladajú. Keďže budeme budovať okresné resp krajské dispečingy pod kuratelou štátu, stačilo by predsa spojenie z dispečingu (112,155) priamo na stanicu, nie? A poskytovateľ nech si prijíma výzvy priamo na svojej stanici. Nechápem celkom tento zámer.

    #2463
    joj
    Účastník (Participant)

    :-({|=

    #2464
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @joj wrote:

    Resident máš pravdu, je to blbosť tak ako v súčasnosti to, že adresy v BA preberá dispečing štátnej ZS a posúva to dispečingu IRS ktorý ich daľwj posúva konkrétnej posádke. Strata času, strata presnej informácie a preberanie takých adries, že by asi zajko zaplakal ako sa plytvá prostriedkami určenými na záchranu ľudských životov. Liečiť trojdňové seknutie krížov lebo to už naozaj namôže vydržať. To fakt nikomu nevadí takéto šafárenie od buka do buka? Kde je úrad na kontrolu? Prečo nik nesankcionuje zneužívateľov ZS? Ja sa trepem s pacientom po ošetrení renálnej koliky obvodnym lekárom ktorému de fakto už nič nie je z PK do BA Podunajských Biskupíc a medzi tým 80 ročná pacientka sedí dve hodiny doma na stiličke a čaká na náš návrat do SC lebo … ktosi nezvládol svoju úlohu. Pritom prevozová sanitka lepšie povedané pick up v PK stojí pred poliklinikou. Prečo RZP zo SC musí prevážať porezané bruško ukazováka s Hypernovy PK na ošetrenie na polikliniku do PK cca 500m. To nie je šafárenie a neodbornosť? Pýtam sa kam to speje? Budeme len TAXI charitas alebo budeme vysoko profesionálny? :-({|=

    Preto tu bude štátne operačné stredisko, ktoré bude odborne koordinovať jednotlivé zložky ZZS. Pozitívom je, že to bude nezávislý riadiaci a zároveň kontrolný článok systému.
    Zároveň súhlasím s tým, že systém zriadzovania dispečingov poskytovateľa tak ako ho vyžaduje platná legislatíva, je riešený dosť nešťastne./pozri diskusiu na stránke 3 tejto témy/. Uznávam, že dispečing poskytovateľa je potrebný, ale načo 2 operátorov v službe, navyše ako vedúceho operátora lekára???

    #2465
    resident
    Účastník (Participant)

    Žiadame ako nový subjekt o 3 okresné stanice. Máme pozemok v strede okr.mesta, zásahové stredisko vieme postaviť na mieru podľa zákona. Do posádok chcem len záchranárov + lekári. Sestra mi neodnesie a na riedenie liekov je drahá.
    Proti mne je okresný špitál. Dve fungl nové autá po 2mil. Žiadne vyhovujúce priestory v meste. Záchranári žiadni – všetkých vyštvali. Ich RLP má lekára, sestru, vodiča, sanitára. Ich budúca RZP bude mať sestru, vodiča, sanitára.

    #2466
    resident
    Účastník (Participant)

    Zámer vynikajúci, konečne náznak systému. Podmienky veľmi prísne. Neviem si predstaviť, že nám za rok vyrastie 100 + 100 predpisových zásahových stredísk a staníc, s požadovanými m2. Nemocnice – najhorší možní prevádzkovatelia, neprehľadné financovanie a personalistika. Súkromník pod kontrolou Úradu a poisťovní – šanca pre schopných. Posledná vec pre ministra RZ. Predpísaná biela farba ambulancie je najhoršie riešenie. Bielych dodávok je na našich cestách najviac. Ako zdravotníci vieme, že ľudské oko je najcitlivejšie v žltej časti spektra. Novelizujte to prosím, skôr ako sa budú prestavovať nové sanitky. Ďalšie argumenty a skúsenosti z ciest dodám na požiadanie. Ozvite sa vodiči.

    #2467
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @resident wrote:

    Žiadame ako nový subjekt o 3 okresné stanice. Máme pozemok v strede okr.mesta, zásahové stredisko vieme postaviť na mieru podľa zákona. Do posádok chcem len záchranárov + lekári. Sestra mi neodnesie a na riedenie liekov je drahá.
    Proti mne je okresný špitál. Dve fungl nové autá po 2mil. Žiadne vyhovujúce priestory v meste. Záchranári žiadni – všetkých vyštvali. Ich RLP má lekára, sestru, vodiča, sanitára. Ich budúca RZP bude mať sestru, vodiča, sanitára.

    Pozemok nestačí. Podmienky stanovujú, že do VK musíte vstupovať už s fyzicky existujúcim zásahovým strediskom.
    Neviem o ktorú lokalitu sa jedná, ale pochybujem, že v okrese máte 15 záchranárov-chlapov. Potrebujete taktiež 15 vodičov, 10 operátorov a 10 lekárov s príslušným vzdelaním. Ak nemáte ambulancie ZZS, tak ešte 9,6 mil. Ak toto všetko spĺňate, tak už len dúfajte, že minister dodrží sľub a dá do komisie to najlepšie čo na ministerstve má, aby napriek zložitosti takejto procedúry /a na Slovensku zvlášť/, boli VK čo najobjektívnejšie.

    #2468
    joj
    Účastník (Participant)

    #2469
    resident
    Účastník (Participant)

    @OPTIMUS wrote:

    @resident wrote:

    Žiadame ako nový subjekt o 3 okresné stanice. Máme pozemok v strede okr.mesta, zásahové stredisko vieme postaviť na mieru podľa zákona. Do posádok chcem len záchranárov + lekári. Sestra mi neodnesie a na riedenie liekov je drahá.
    Proti mne je okresný špitál. Dve fungl nové autá po 2mil. Žiadne vyhovujúce priestory v meste. Záchranári žiadni – všetkých vyštvali. Ich RLP má lekára, sestru, vodiča, sanitára. Ich budúca RZP bude mať sestru, vodiča, sanitára.

    Pozemok nestačí. Podmienky stanovujú, že do VK musíte vstupovať už s fyzicky existujúcim zásahovým strediskom.
    Neviem o ktorú lokalitu sa jedná, ale pochybujem, že v okrese máte 15 záchranárov-chlapov. Potrebujete taktiež 15 vodičov, 10 operátorov a 10 lekárov s príslušným vzdelaním. Ak nemáte ambulancie ZZS, tak ešte 9,6 mil. Ak toto všetko spĺňate, tak už len dúfajte, že minister dodrží sľub a dá do komisie to najlepšie čo na ministerstve má, aby napriek zložitosti takejto procedúry /a na Slovensku zvlášť/, boli VK čo najobjektívnejšie.

    Len SZŠ v BB tento rok vypustila 40 diaľkových záchranárov. Budúci rok daľších 20. Po minulé roky to bolo minimálne 20 ľudí z denného štúdia a 20 z diaľkového. V BA to bude podobné. Jasné, že tam boli hasiči aj horská služba. Ale aj tak, kam sa podeli vyštudovaní záchranári z posledných desiatich rokov???
    Zásahové stredisko nemá dnes vybudované takmer nikto. Aspoň nie také aké vyžaduje VK. Tak ako?

    #2470
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @resident wrote:

    Zásahové stredisko nemá dnes vybudované takmer nikto. Aspoň nie také aké vyžaduje VK. Tak ako?

    Uvedomte si, že v tomto prvom kole je vyhlásené VK na už existujúce body a terajší prevádzkovatelia vybudované zásahové strediská majú. Ale verte, mi poznám dosť príkladov zo súkromného sektora, ktorí pôjdu do VK a budú spĺňať veľmi prísne kritéria, ktoré jednoznačne zvýhodňujú terajších poskytovateľov.
    Ad JOJ: Problémy, ktoré nastoľujete sú len časťou širokého spektra problémov, ktoré so sebou prinášajú výberové konania. Ak budete poznať ich optimálne riešenie, môže z Vás byť úspešný účastník VK. Manuál Vám ale nikto neposkytne.

    #2471
    resident
    Účastník (Participant)

    @OPTIMUS wrote:

    @resident wrote:

    Ale verte, mi poznám dosť príkladov zo súkromného sektora, ktorí pôjdu do VK a budú spĺňať veľmi prísne kritéria, ktoré jednoznačne zvýhodňujú terajších poskytovateľov.

    „Budú spĺňať“ – myslíte teraz v čase vyhláseného VK? Čiže noví budú mať k 30.6.2005 postavené zásahové strediská? Alebo to myslíte tak, že iba majú fin na ich vybudovanie? Pretože to je rozdiel a stále je tu obrovská výhoda terajších.
    Takže v tomto kole ide iba o formálne relicencovanie? Nezdá sa mi to dosť systémové, keď na druhé kolo ostanú periférie mimo veľkých sídiel a nemocnice dostanú v tomto kole požehnanie cicať ZZS nadalej.

    #2472
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @resident wrote:

    „Budú spĺňať“ – myslíte teraz v čase vyhláseného VK? Čiže noví budú mať k 30.6.2005 postavené zásahové strediská? Alebo to myslíte tak, že iba majú fin na ich vybudovanie? Pretože to je rozdiel a stále je tu obrovská výhoda terajších.
    Takže v tomto kole ide iba o formálne relicencovanie? Nezdá sa mi to dosť systémové, keď na druhé kolo ostanú periférie mimo veľkých sídiel a nemocnice dostanú v tomto kole požehnanie cicať ZZS nadalej.

    Financie môžu mať len na ambulancie a prevádzku. Zásahové strediská a stanice ZZS musia mať vrátane vybavenia už vybudované pri vstupe do VK.
    Súhlasím s Vami, že zvýhodnení su terajší poskytovatelia, ale netreba zabúdať na podmienky VK, ktoré ich znevýhodňujú ako zadĺženosť, deficitné hospodárenie v minulosti a pod. Tým by malo byť zabránené neefektívnemu poskytovateľovi „cicať ZZS naďalej“.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 181 až 195 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate