zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 586 až 600 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2863
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @Mata Harri wrote:

    P.s. dnes som sa stretla s informáciou, že PENTa nejaké záchranky predala nejakej dánskej záchrankárskej firme. Je to klebeta?

    Predala 50% akcií dánskej firme FALCK. V jednom z predchádzajúcich príspevkov som PENTU nazval „lídrom v rýchloobrátkovom investovaní“. Toto bola naozaj rýchloobrátková investícia, pričom PENTA vlastne nič neinvestovala (vinkulácia ešte nie je investícia) a už zarobila na predaji, pričom jej stále zostáva 50%, z ktorých jej bude plynúť zisk, stále je majiteľom neprenosných licencií, nuž musíme sa ešte veľa učiť.
    Nie je mi jasné prečo FALCK nevstupoval do VK priamo. Takto bude závislý od PENTY a keďže na deľbe zisku budú participovať dve spoločnosti, jeho úroveň nepriaznivo ovplyvní mieru investícií a miezd.

    #2864
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @OPTIMUS wrote:

    Toto bola naozaj rýchloobrátková investícia, pričom PENTA vlastne nič neinvestovala (vinkulácia ešte nie je investícia) a už zarobila na predaji, pričom jej stále zostáva 50%, z ktorých jej bude plynúť zisk, stále je majiteľom neprenosných licencií, nuž musíme sa ešte veľa učiť.

    Zaujímavé konštatovanie. Dokonca mám chuť FALCK osloviť a ponúknuť im spoluúčasť. Zrejme sú opatrní, hodili sondu.

    #2865
    nadenik
    Účastník (Participant)

    Trochu odbocim, ale neda mi – zahynuli traja zachranari vo vrtulniku, urcite sme ich mnohi poznali. Maju rodiny. Kto sa o ne postara? A to iste sa moze stat v sanitke. Nie sme vojaci, ale na zachranke riskujeme svoje zivoty denno-denne. Ano, nikto nas nenuti.
    Dalibor, Karol, Viktor, cest vasej pamiatke!

    #2866
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ku Optimusovi a MH: najlepsie je citat inzeraty, ved to inzerovali, Neviem ake podiely ziskal Falck, viem o nich, ze su najvacsi poskytovatel ZS v Europe. Ak ziskali menej ako 50% / o com pochybujem/ tak je to nezmysel, ak ziskali viacej ako 50% tak by som sa Pente cudoval, ak ziskali fifty“fifty tak este rozumiem pravidlam ekonom. hry a nie rychloobratkovosti, pretoze podla mna sa ste bude Penta hlasit do II kola. Takze prosim myslite. Ku Optimusovi: cakam kvalitny projekt.
    Ku nadennikovi: ano, hovoril sm aj ked som mimo s Hoholikom hned potom. Vyslovil som oficialne sujstrast, neoficialne sustrast a suhlasim ze aj tu sa to patri. Jeden z nasich dkiskuterov poslal mailom horiacu sviecku. Predpokladam, ze su positeni, ale to ich ich rodinam nevrati. Toto povolanbie je riskantne, pareadoxne obetujete vlastny zivot pri zachrane ineho. Malo sa hovorilo o tom, ze hromadnu nehodnu na dialnici zacala sanitka / nechtiac / 1 mrtvy. Co mi vadi su tri veci: Morbidne spajanie veci s Furdikovou, co bola tragedia na inom mieste, v inej situacii a tiez pri nej skoncil jeden zivot, novinari to uz nejako davaju dokopy. Druhe co mi vadi je ze leteli pre pacientku do ZA aby ju brali do BB, pri com v ZA je LZS, na toto si teda posvietim, od indikacie az po manazment. A to gtretie je ze kondoluje anonym, nad tym sa uz treba konecne zamysliet, navyse s tak “ genialnym“ krycim menom. Ja viem ze ludia sa boja, ja sam som to zazil v 1989 bohato, ale kym sa veci nepomenuju pod vlastnym menom, vzdy to bude tak trochu na ucet druheho. Hadajte koho?

    #2867
    emed
    Účastník (Participant)

    @nadenik wrote:

    Maju rodiny. Kto sa o ne postara? A to iste sa moze stat v sanitke. !

    Tragédie ako táto by mali slúžiť na širšie zamyslenie sa. Netýka sa to len záchranárov. Patológovia by asi súhlasili, že lekársky stav nepatrí zďaleka medzi najzdravších – kontakt s infekciami,stres z nadmernej zodpovednosti, psychická záťaž pri interakciách s chorými, nočné služby…
    Riešenie vidím v dvoch rovinách: svojpomoc – komora by mala slúžiť ako útočisko pre lekárov – a to aj pri nešťastí a chorobe.Solidárne by sme všetci mali prispievať do Fondu, ktorý by reálne vedel pomôcť kolegovi pri nešťastí. Na takýto účel budem prispievať rád. Druhá rovina je spoločenská. Lekársky stav by mal získať primerané postavenie v spoločnosti,ktorej slúži aj svojím zdravím: uznanie a primerané financie. Aj v jednom aj v druhom pokrivkávame…

    #2868
    emed
    Účastník (Participant)

    @OPTIMUS wrote:

    […, pričom PENTA vlastne nič neinvestovala (vinkulácia ešte nie je investícia) a už zarobila na predaji, pričom jej stále zostáva 50%, z ktorých jej bude plynúť zisk, stále je majiteľom neprenosných licencií, nuž musíme sa ešte veľa učiť.
    Nie je mi jasné prečo FALCK nevstupoval do VK priamo. Takto bude závislý od PENTY a keďže na deľbe zisku budú participovať dve spoločnosti, jeho úroveň nepriaznivo ovplyvní mieru investícií a miezd.

    Nie som ekonón , ale Pente rozumiem – chce zarábať. Čudujem sa štátu – ako je niekto ochotný dobre zaplatiť len zato, že môže byť spoluvlastníkom licencie — prečo štát rovno licencie nepredával? Rsp. prečo v ZZ, v ktorých je štát majiteľom ( BB, Ke,..) rovno nepredal 50% nejakému silnému investorovi ( FALCK)? Bol by natom (štát ) rovnako ako Penta….. Vravím – nie som ekonóm..

    #2869
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    My stojíme pre transformáciou do as, kedy je nerozumné zbavovať sa prevádzok, ktoré su dobre vybudované a hlavne úzko prepojené s nemocničnou starostlivosťou. Ak sa tak stalo, tak v prospech niečoho iného, ako nemocnice. To vari pochopí i sliepka……..
    Pri triezvom managemente je tu predsa možnosť ponúknuť priamu spoluúčasť ( nie cez priekupníka) silnému investorovi, ktorý je i profesionálne zdatný a spolu s ním dobudovať to, čo naväzuje – urgentnú nemocničnú starostlivosť.
    V zdravotníctve je nevyváženosť financovania jednotlivých medicínskych programov. Je dobrá úhrada dialyzačnej liečby – fajn, ide o liečbu pri zlyhaní vitálne dôležitého orgánu. Ale liečba zlyhania iných vitálne dôležitých orgánov už kompletnou úhradou zaistená nie je.
    Financovanie záchrannej služby je fajn. Ale bez financovania urgentnej a intenzívnej starostlivosti sa efekt stratí.
    A je tu ďalší špecifický fenomén – zakaždým, keď sa zaistí plná úhrada ( zo spoločnej periny, čiže na úkor ostatných činností), tak nastúpi vlna privatizácie.
    Nie som proti privátnemu sektoru, ale som proti tunelovaniu nemocníc. I tie tzv štátne nemocnice dnes už nie sú celkom štátne. Štátne by boli vtedy, keby štát sa staral o prevádzku, budov, hospodárskych technológií. Ale tu je systém taký, že zdravotníci svojimi výkonmi si musia zarobiť na prevádzku, údržbu, obnovu budov a celého supportu, ako by to bolo ich. Oni štát sponzorujú.

    #2870
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    A ved naco som krvavo presadzoval tych 49%. lenze investor – a to ste poculi od jedneho na vlastne usi, pri com som bol, investuje nie do straty. Ak privediete Vase oddelenia do zisku, alebo aspon nuly / a viem aj to, ze musite vytlc ceny z poistovni/ bude o Vasu nemocnicu zaujem. Mimchodom kdesi ste povedali, ze ste nevedeli v roku 2005 za co budetet robit. Takze:
    1.: V lete z Ruegenu som tu pisal 7 dielne tirady na temu poistenie, pozrite sa na to este raz, keby ste vtedy chapali, dnes by ste vedeli za co robite.
    2. Ak ste verejnopravni tak to este pred zmenou na a.s. ustojite, rok 2006 budete a.s. nebudete moct robit zadarmo a viete o tom.
    3. S tou sliepkou prestante, nie je to ani vtipne, ani ine ako hlupe a nie je to moj slovnik [-X
    4. Kto mal na starosti ju Vas ZP?

    #2871
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    A ved naco som krvavo presadzoval tych 49%. lenze investor – a to ste poculi od jedneho na vlastne usi, pri com som bol, investuje nie do straty. Ak privediete Vase oddelenia do zisku, alebo aspon nuly / a viem aj to, ze musite vytlc ceny z poistovni/ bude o Vasu nemocnicu zaujem. Mimchodom kdesi ste povedali, ze ste nevedeli v roku 2005 za co budetet robit. Takze:
    1.: V lete z Ruegenu som tu pisal 7 dielne tirady na temu poistenie, pozrite sa na to este raz, keby ste vtedy chapali, dnes by ste vedeli za co robite.
    2. Ak ste verejnopravni tak to este pred zmenou na a.s. ustojite, rok 2006 budete a.s. nebudete moct robit zadarmo a viete o tom.
    3. S tou sliepkou prestante, nie je to ani vtipne, ani ine ako hlupe a nie je to moj slovnik [-X
    4. Kto mal na starosti ju Vas ZP?

    Všetko, čo píšete chápem, beriem, niekedy dvaja hovoria to isté a tvrdia, že to tak nie je.
    K bodu 1 – Raz v lete som reagovala veľmi stroho –
    Najprv je treba urobiť poriadok – do chaosu nikto investovať nebude
    Čudná to inštitúcia, kde nikomu neprekážalo, že do kasy neprišli peniaze
    Ešte čudnejšia, ktorá ani nevie, koľko mesačne potrebuje.
    K bodu 2 –
    To ustáť musíme, ale výpadok pol roka dnes spôsobuje infarktovú šturmovčinu.
    K bodu 3 –
    Tiež iba nastreľujem 😀 😀 😀
    K bodu 4 –
    4 úradníčky, potom sa začalo budovať oddelenie, prechodne bol záujem ho rozbiť (to je tiež taká malá absurdita), teraz sa dobudovalo.

    #2872
    PP
    Účastník (Participant)

    Pan minister, v Novej Bani pracuje MUDr. Sobona mladsi asi 4 mesiace, to asi staci ako odpoved. Ale moj nazor je ze to len jeho zasluha, myslim ze viac urobilo, ze jeden/a z clenov vyberovej komisie bol/a dlhšiu dobu clenom spravnej rady v tejto organizacii…. a mimochodom viete kto je tam v sucasnosti riaditelom, osoba s „mimoriadnym zaujmom“ investovat do rozvoja ZZS …..

    #2873
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Neziskovky, tento vymysel mojich opredchodcov su doslova problem. Samozrejme ze viem, ze rikaditelom je obcan menom Rynaldo Simansky, clovek, ktoreho som vyhodil, lebo pochybil. Stat zriadil neziskovky a tie sa spravaju ako utrhnuty vagon. Bude velmi vyznamna novela, je hotova. Cen SR a vyberova komisia. Nuz vcera ktosi mekotal nieco o Pente, ten ktosi tam urobil este ako minister tie zmeny, ktore su tam dnes s vysledkom, ze a Nova Bana bude mat problem ziskat so Vseobecnou zmluvy, to je vsetko.
    Na Sobonu ma upozornili jeho neprajnici, mne osobne je to jedno.

    #2874
    PP
    Účastník (Participant)

    [-X

    #2875
    PP
    Účastník (Participant)

    pp

    #2876
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    U ZS je to trochu komplikobvane, pretopze liciencia sa jej vydava podla 578/2004 – poskytovatel. Po vydani licencie ak nezacne do troch mesiacov vykonavat cinnost, tak o nu pride, A cinnost moze vykonavat iba na zaklade podmienok udelenych v licencii, Ku koncu tretieho mesiaca od „stedreho“ vydania liciencie budeme kontrolovat. Do kontrolnej komisie prizvem mozno aj odbornikov od neuspesnych uchadzacov.

    #2877
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    U ZS je to trochu komplikobvane, pretopze liciencia sa jej vydava podla 578/2004 – poskytovatel. Po vydani licencie ak nezacne do troch mesiacov vykonavat cinnost, tak o nu pride, A cinnost moze vykonavat iba na zaklade podmienok udelenych v licencii, Ku koncu tretieho mesiaca od „stedreho“ vydania liciencie budeme kontrolovat. Do kontrolnej komisie prizvem mozno aj odbornikov od neuspesnych uchadzacov.

    A kto bude poskytovať záchrannú službu na stanoviskách, ktoré ešte nie sú obsadené? U nás ide cca o pol okresu. My so zriaďovacej listiny sme síce povinní poskytovať záchrannú službu, ale už nebudeme mať sanitky.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 586 až 600 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate