Ivo Topolsky

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #241
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Srdecne zdravim, opät Vas idem zaneprazdnovat.

    1, hovoril som s Dr. Prcuchovou, myslim, ze sme zostali v kontakte. Ak sa bude dat, napriek tomu, ze primarna pediatricka starostlivost zrovna nie je moj odbor, pomozem. Mozno pohlad z inej strany tiez nie je na zahodenie.

    2, Platy
    V prvej chvili to neviem jednoznacne hodnotit, nepoznam do detailov jednak navrh, jednak zamer. Mozem povedat, co si myslim a nie je to nic lichotive.

    a, nie celkom suhlasim s Vasim hodnotenim percenta fixnych nakladov na mzdy a odvody, to som uz povedal. Moj jednoznacny nazor je, ze toto percento urcit a odvolavat sa nan sa da az pri dosiahnuti plnych platieb poistovni nemocniciam za dosiahnute vykony – vtedy urcite nebude 85 %, ale nizsie. Nakoniec mate to uvedene v reforme – poznamka 174, str. 75. Momentalne sa to javi tak, ze ste zvolili cestu mensieho odporu a namiesto toho, aby ste prinutili poistovne platit, znizili ( ano znizili ) ste platy.
    Inak je to zmena pravidiel pocas hry a to je smrt kazdeho obchodu ( pokial sa nejedna o dohodu oboch stran ).

    b, Vyraz “ moze “ ( myslim tym moznost zvysenia zakladneho platu ) pri stanoveni mzdy je rozhodne desivy. Lebo znamena aj nemusi. A maly cervicek vo mne hovori, ze to bude najcastejsia varianta. Jednoducho ostane pri zaklade.
    A ten, pokial som pochopil je – bude totalne demotivacny. Uz teraz statny lekar, ak chce napriklad uver v nejakej banke sa stretava s utrpnymi uskrnami, ked predlozi potvrdenie o svojej bonite. Co bude potom ?
    Ako sa da urobit nejaky rozpocet ? Jeden mesiac 100 % k zakladnemu platu, dalsi 0 %. Podla mna aj tieto zakladne platy su minimalne a nesmierne nizke. Mimochodom, v Cesku je ciel dosiahnut v tomto volebnom obdobi zakladny plat lekara rovnajuci sa trojnasobku priemernej mzdy v narodnom hospodarstve. A tvrdia, ze to splnia.

    c, Kto to bude urcovat ? Podla coho ? ( pokial viem, hovorili ste, ze veduci pracovnik – teda primar, resp. riaditel a podla kvality prace ).
    Na jednej strane hovorite o guidelinoch ( podla mna to v preklade do slovenciny znamena snahu o objektivizaciu diagnostickych a liecebnych postupov ), na druhej strane pripustate taku neuveritelne subjektivnu metodu, ako urcovanie platu podla posudku nadriadeneho. Aj primari, resp. prednostovia potrebuju predsa nazorove oponentury, aj ked maju posledne slovo pri rieseni problemov. Teraz ako ? Vsetci suhlasia, len aby bolo dobre ?

    Ako hodnotit kvalitu prace lekara ? ( v nemocnici ) – spokojnost pacienta. Vyborne klise. Budeme si dat podpisovat dakovne listy ? Kto ma viac, ten vyhrava ? ( prisaha vernosti, Hlava XXII ). Pocet vypisanych chorobopisov ? Pocet operacii ?

    Napriek tomu, ze viem asi o co Vam ide v pozadi ( existuje naozaj vela fosilii, ktore beru plat len preto, ze su v tabulke v kolonke 14/ 9 ), nemyslim si, ze metoda je spravna. Dava do ruk neobmedzene prava na likvidaciu kohokolvek, lebno darmo budete tvrdit, ze dobre pracujete, kto to rozsudi ? Pracovne sudy ?

    Navrhujem :
    – prinutte poistovne platit, to co maju. Bude to tazke, ale od toho sa to vsetko odvija.
    – ak sa Vam zda, ze sa v nemocniciach pohybuje vela mnohoatestovanych lekarov a niekedy vykonavaju pracu, ktoru by zvladol aj menejatestovany lekar a ten by za nu mohol poberat nizsi plat, vytvorte funkcne miesta.
    ( priklad – primar – taky rocny plat, veduci oddelenia – taky rocny plat, starsi lekar – taky rocny plat. Potrebne kvalifikacne predpoklady, prax. Ak prijme kvalifikovany odbornik menej kvalifikovane miesto, je to jeho problem. Vie to dopredu.
    Najviac sa mi nepaci ta priserna mozna subjektivita a z nej vyplyvajuce bizarnosti ( tady jsem si dovolil svesticky z nasi zahradky – Hujer, Marecku podejte mi pero )
    – pritvrdte podmienky na ziskanie atestacii ( ak sa Vam zda, ze je vela generalov a malo postarov, resp. vojakov ).

    Moc kecam, ale zda si mi to uplne postavene na hlavu, ked existuje moznost, ze po 13 rokoch praxe a troch atestaciach poviem primarovi, ze podla mna by sme mali liecit inak a ked bude jesitny, dostanem zakladny plat vo vyske 10 000 Skk. Ak by som to chcel od zialu prepit, budem si musiet najst krcmu nizsej cenovej skupiny. Aby som si to nemusel odpracovat v kuchyni.

    S pozdravom
    Ivo Topolsky
    ( to som naozaj zvedavy, co odpoviete )

    #10876
    Dagmar Kristoficova
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Toto forum ma pomaly 5 rokov. Pocas mojho posobenia na ministerstve tu boli diskusie, ktore boli celkom zaujimave. Pravidlne som reagoval aj na anonymne prispevky, pretoze som respektoval , ze mohli mat ludia obavy hovorit pod svojiom menom. napríklad sa mohli bať ze by som akoze mohol dikusiu nejaoko „nasilne“ ukoncit, alebo co. neviem, ale respektoval som to.
    Avsak teraz, ked som chvalabohu obcan SR ako kazdy iny nebudem reagovat na ziadny prispevok, al jeho autor nie je jasny. Ak niekto nema meno a priezvisko, alebo sa skryva pod pseudonym ale existuje a zije pod vlastnym menom, tak taky clovek nemoze byt mojim partnerom v diskusii. Musime sa ucit za SVOJIMI NÁZORMI STÁT. A ked to nepojde aj to je signal kam sme sa na Slovensku dostali.

    No, anonym je každý, kto pride na stránku, niečo napíše a odíde, a môže sa i podpísať, neviete, kto to je a keďže zmizne, ani sa to nedozviete.
    Mnohí stáli nie sú anonymní i keď vystupujú pod pseudonymom, ale tých neuvádzate, takže predpokladám, že s nimi komunikovať budete.
    Mnohí z nich za svojimi názormi stoja až do odstrelenia, dokonca i za Vašimi.
    Vitajte na vlastnej stránke 😀

    #10644
    Dagmar Kristoficova
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Toto forum ma pomaly 5 rokov. Pocas mojho posobenia na ministerstve tu boli diskusie, ktore boli celkom zaujimave. Pravidlne som reagoval aj na anonymne prispevky, pretoze som respektoval , ze mohli mat ludia obavy hovorit pod svojiom menom. napríklad sa mohli bať ze by som akoze mohol dikusiu nejaoko „nasilne“ ukoncit, alebo co. neviem, ale respektoval som to.
    Avsak teraz, ked som chvalabohu obcan SR ako kazdy iny nebudem reagovat na ziadny prispevok, al jeho autor nie je jasny. Ak niekto nema meno a priezvisko, alebo sa skryva pod pseudonym ale existuje a zije pod vlastnym menom, tak taky clovek nemoze byt mojim partnerom v diskusii. Musime sa ucit za SVOJIMI NÁZORMI STÁT. A ked to nepojde aj to je signal kam sme sa na Slovensku dostali.

    No, anonym je každý, kto pride na stránku, niečo napíše a odíde, a môže sa i podpísať, neviete, kto to je a keďže zmizne, ani sa to nedozviete.
    Mnohí stáli nie sú anonymní i keď vystupujú pod pseudonymom, ale tých neuvádzate, takže predpokladám, že s nimi komunikovať budete.
    Mnohí z nich za svojimi názormi stoja až do odstrelenia, dokonca i za Vašimi.
    Vitajte na vlastnej stránke 😀

    #11486
    moderator
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Toto forum ma pomaly 5 rokov. Pocas mojho posobenia na ministerstve tu boli diskusie, ktore boli celkom zaujimave. Pravidlne som reagoval aj na anonymne prispevky, pretoze som respektoval , ze mohli mat ludia obavy hovorit pod svojiom menom. napríklad sa mohli bať ze by som akoze mohol dikusiu nejaoko „nasilne“ ukoncit, alebo co. neviem, ale respektoval som to.
    Avsak teraz, ked som chvalabohu obcan SR ako kazdy iny nebudem reagovat na ziadny prispevok, al jeho autor nie je jasny. Ak niekto nema meno a priezvisko, alebo sa skryva pod pseudonym ale existuje a zije pod vlastnym menom, tak taky clovek nemoze byt mojim partnerom v diskusii. Musime sa ucit za SVOJIMI NÁZORMI STÁT. A ked to nepojde aj to je signal kam sme sa na Slovensku dostali.

    No, anonym je každý, kto pride na stránku, niečo napíše a odíde, a môže sa i podpísať, neviete, kto to je a keďže zmizne, ani sa to nedozviete.
    Mnohí stáli nie sú anonymní i keď vystupujú pod pseudonymom, ale tých neuvádzate, takže predpokladám, že s nimi komunikovať budete.
    Mnohí z nich za svojimi názormi stoja až do odstrelenia, dokonca i za Vašimi.
    Vitajte na vlastnej stránke 😀

    #10877
    laluha
    Účastník (Participant)

    Pre niekoho najviac dôležité kto to píše.Ale pre niektorých diskutérov môže byť dôležitejší obsah príspevku. Ak to preženiem do extrému , tak verejne znéma osoba môže napísať , že prúd rieky Dunaj tečie z Bratislavy do Rakúska. Anonym odpíše, že Dunaj tečie opačne. Od Bratislavy do Maďarska ,až do Čierného mora…

    #10645
    laluha
    Účastník (Participant)

    Pre niekoho najviac dôležité kto to píše.Ale pre niektorých diskutérov môže byť dôležitejší obsah príspevku. Ak to preženiem do extrému , tak verejne znéma osoba môže napísať , že prúd rieky Dunaj tečie z Bratislavy do Rakúska. Anonym odpíše, že Dunaj tečie opačne. Od Bratislavy do Maďarska ,až do Čierného mora…

    #11487
    Juro
    Účastník (Participant)

    Pre niekoho najviac dôležité kto to píše.Ale pre niektorých diskutérov môže byť dôležitejší obsah príspevku. Ak to preženiem do extrému , tak verejne znéma osoba môže napísať , že prúd rieky Dunaj tečie z Bratislavy do Rakúska. Anonym odpíše, že Dunaj tečie opačne. Od Bratislavy do Maďarska ,až do Čierného mora…

    #10878
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Nikto ani anonymov ani pseudonymov odtialto nevyhana, ibaze neviem ci je to korektne. Ak verejne znama osoba povie ze Dunaj tecioe mz Ba do Vioedne, tak potom ktokolvek ma pravo povedat: nie to je blbost, voalm sa Jan……….. a je to blbost. Ak sa schovava, tak neviem ako sa da s nim vazne diskutovat.
    Svetlou vynimkou tohto pravidla je tanecnica MH, pretoze skoro vsetci mazaci na tomto fore vieme, kto to je. A kto nevie, nech sa jej spyta 😀
    A male otazocka: viete kto povedal, „otocime toky riek?“

    #10646
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Nikto ani anonymov ani pseudonymov odtialto nevyhana, ibaze neviem ci je to korektne. Ak verejne znama osoba povie ze Dunaj tecioe mz Ba do Vioedne, tak potom ktokolvek ma pravo povedat: nie to je blbost, voalm sa Jan……….. a je to blbost. Ak sa schovava, tak neviem ako sa da s nim vazne diskutovat.
    Svetlou vynimkou tohto pravidla je tanecnica MH, pretoze skoro vsetci mazaci na tomto fore vieme, kto to je. A kto nevie, nech sa jej spyta 😀
    A male otazocka: viete kto povedal, „otocime toky riek?“

    #11488
    bramek
    Účastník (Participant)

    Nikto ani anonymov ani pseudonymov odtialto nevyhana, ibaze neviem ci je to korektne. Ak verejne znama osoba povie ze Dunaj tecioe mz Ba do Vioedne, tak potom ktokolvek ma pravo povedat: nie to je blbost, voalm sa Jan……….. a je to blbost. Ak sa schovava, tak neviem ako sa da s nim vazne diskutovat.
    Svetlou vynimkou tohto pravidla je tanecnica MH, pretoze skoro vsetci mazaci na tomto fore vieme, kto to je. A kto nevie, nech sa jej spyta 😀
    A male otazocka: viete kto povedal, „otocime toky riek?“

    #10879
    laluha
    Účastník (Participant)

    Kto povedal, že otočíme toky riek? Skoro by som ruku do ohňa dal že to
    povedal jeden zo Sovietských vodcov, akurát neviem ktorý?Lenin to asi nebol, lebo nemal veľa času na „otáčanie riek“. Ostáva Stalin, Chruščov, Brežnev. Tipujem, že to bol jeden z nich. Stalin mal obrovskú moc aj na takéto otáčanie riek, ale veľa času venoval boju s vnútorným nepriateľom
    a Hitlerom. Chruščov sa pre zmenu veľmi zaujímal o poľnohospodárstvo, mal slabosť pre pestovanie kukurice. Rieky mali zavodňovať ruské stepy, skôr asi kazažské. A ekologické dôsledky sú doteraz hrôzostrašné s týmto otáčaním riek, lebo Kaspické more značne pokleslo. /aj Azovské/.Dúfame, že reformy zdravotníctva jednotlivých vlád na Slovensku nebudú mať takéto katastrofické následky. A to myslím nielen minulej , ale aj terajšej.
    No aby som dokončil. Ešte ostáva Brežnev. Ten mal na takéto experimenty tiež veľa času .
    A ešte na záver jeden vtip , o tých štyroch vodcov , ktorý mi povedal jeden rus, aby sa diskúsne fórum nebralo len smrteľne vážne.
    Otázka :Čo dokázali títo štyria vodcovia o Sovietskom zväze?
    Tak Lenin dokázal, že toto veľké impérium dokážu riadiť všetci /zhromaždenie sovietov, alebo tak nejako to nazývali/. Stalin dokázal,
    že Sov.zväz dokáže riadiť jeden človek. Chruščov dokázal , že aj blbec to môže riadiť a Brežnev dokázal, že takúto obrovskú krajinu nemisí riadiť
    nikto…

    #10647
    laluha
    Účastník (Participant)

    Kto povedal, že otočíme toky riek? Skoro by som ruku do ohňa dal že to
    povedal jeden zo Sovietských vodcov, akurát neviem ktorý?Lenin to asi nebol, lebo nemal veľa času na „otáčanie riek“. Ostáva Stalin, Chruščov, Brežnev. Tipujem, že to bol jeden z nich. Stalin mal obrovskú moc aj na takéto otáčanie riek, ale veľa času venoval boju s vnútorným nepriateľom
    a Hitlerom. Chruščov sa pre zmenu veľmi zaujímal o poľnohospodárstvo, mal slabosť pre pestovanie kukurice. Rieky mali zavodňovať ruské stepy, skôr asi kazažské. A ekologické dôsledky sú doteraz hrôzostrašné s týmto otáčaním riek, lebo Kaspické more značne pokleslo. /aj Azovské/.Dúfame, že reformy zdravotníctva jednotlivých vlád na Slovensku nebudú mať takéto katastrofické následky. A to myslím nielen minulej , ale aj terajšej.
    No aby som dokončil. Ešte ostáva Brežnev. Ten mal na takéto experimenty tiež veľa času .
    A ešte na záver jeden vtip , o tých štyroch vodcov , ktorý mi povedal jeden rus, aby sa diskúsne fórum nebralo len smrteľne vážne.
    Otázka :Čo dokázali títo štyria vodcovia o Sovietskom zväze?
    Tak Lenin dokázal, že toto veľké impérium dokážu riadiť všetci /zhromaždenie sovietov, alebo tak nejako to nazývali/. Stalin dokázal,
    že Sov.zväz dokáže riadiť jeden človek. Chruščov dokázal , že aj blbec to môže riadiť a Brežnev dokázal, že takúto obrovskú krajinu nemisí riadiť
    nikto…

    #11489
    Juro
    Účastník (Participant)

    Kto povedal, že otočíme toky riek? Skoro by som ruku do ohňa dal že to
    povedal jeden zo Sovietských vodcov, akurát neviem ktorý?Lenin to asi nebol, lebo nemal veľa času na „otáčanie riek“. Ostáva Stalin, Chruščov, Brežnev. Tipujem, že to bol jeden z nich. Stalin mal obrovskú moc aj na takéto otáčanie riek, ale veľa času venoval boju s vnútorným nepriateľom
    a Hitlerom. Chruščov sa pre zmenu veľmi zaujímal o poľnohospodárstvo, mal slabosť pre pestovanie kukurice. Rieky mali zavodňovať ruské stepy, skôr asi kazažské. A ekologické dôsledky sú doteraz hrôzostrašné s týmto otáčaním riek, lebo Kaspické more značne pokleslo. /aj Azovské/.Dúfame, že reformy zdravotníctva jednotlivých vlád na Slovensku nebudú mať takéto katastrofické následky. A to myslím nielen minulej , ale aj terajšej.
    No aby som dokončil. Ešte ostáva Brežnev. Ten mal na takéto experimenty tiež veľa času .
    A ešte na záver jeden vtip , o tých štyroch vodcov , ktorý mi povedal jeden rus, aby sa diskúsne fórum nebralo len smrteľne vážne.
    Otázka :Čo dokázali títo štyria vodcovia o Sovietskom zväze?
    Tak Lenin dokázal, že toto veľké impérium dokážu riadiť všetci /zhromaždenie sovietov, alebo tak nejako to nazývali/. Stalin dokázal,
    že Sov.zväz dokáže riadiť jeden človek. Chruščov dokázal , že aj blbec to môže riadiť a Brežnev dokázal, že takúto obrovskú krajinu nemisí riadiť
    nikto…

    #10880
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Bola to VKsB za Stalina. Zabudnute? Ani nie, otacacov riek tu este mame. Len vydrzte, uvidite ich

    #10648
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Bola to VKsB za Stalina. Zabudnute? Ani nie, otacacov riek tu este mame. Len vydrzte, uvidite ich

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate