Odpoveď na: Zdravotná poisťovňa a tvorba siete poskytovateľov ZS

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Zdravotná poisťovňa a tvorba siete poskytovateľov ZS Odpoveď na: Zdravotná poisťovňa a tvorba siete poskytovateľov ZS

#751
Mata Harri
Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

Kvalita a cena. To je to co v podstate musime vygenerovat. Na kvalitu a cenu potrebujeme pluralitu a konkurencne prostredie pri rovnosti sanci. Pacient je velmi dôlezity tym, ze si voli poistovnu/ asi nakoniec na zaklade sluzieb a svojej spokojnosti/ ale nie je schopny posudit postupy l.a. Na to je vynikajuci regulacny urad – inak povedane institut kvality ten sme ako tak skonstruovali v zakone o UDOZS a potom postupy – guide lines – tie zatial iba tvorime.

Dosiahnúť musíme najprv a predovšetkým kompetentnosť. Pokiaľ neexistuje vôľa odlíšiť kompetentné výkony od nekompetentných, pokiaľ ich platíme rovnako, tak ťažko budeme schopní posudzovať kvalitu. Systém nefunguje. A som zvedavá, čo zmôže jedna inštitúcia (UDOZS).
Administratívny dozor, či kontrola nemôžu byť účinné bez systémových zmien. Moje skúsenosti sú, že nie je záujem meniť zaužívané praktiky. Mám o tom kopec dokladov.
A tiež som zvedavá, kto tvorí guide lines a pre koho. Dokonca som na to profesionálne mimoriadne zvedavá, mám s tým bohaté praktické skúsenosti…

Navigate