zakon o IZS

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 86 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5000
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Platy dementovat nebudem, mate ich dostavat. Podla vstekeho je dopstatocny tlak na poskytovatelov, ze stratia „svojich zamestnancov“ aby si ich drzali lepsimi platmi.
    Co sa tylka problematiky ZS: nie je to vec poradcov a horucej ihly. Skuste niekedy popisat co vsetko sa deje a dialo v ZS. Je tpo navyse specificka skupúina ludi, ktori su naozaj svojou pracou ovplyvneni, ved nikto nevidi tak casto hranicu smrt/ zivot. Na druhej strane nikde nie je tak vela slabo kvvalifikopvanych ludi, ktorych agresivita je az porislovecna. Piste draha kolegyna konkretne skusenolti o sebe a Vasich kolegoch. To bude cenne pre vsetkych.

    #5001
    resident
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Platy dementovat nebudem, mate ich dostavat. Podla vstekeho je dopstatocny tlak na poskytovatelov, ze stratia „svojich zamestnancov“ aby si ich drzali lepsimi platmi.
    Co sa tylka problematiky ZS: nie je to vec poradcov a horucej ihly. Skuste niekedy popisat co vsetko sa deje a dialo v ZS. Je tpo navyse specificka skupúina ludi, ktori su naozaj svojou pracou ovplyvneni, ved nikto nevidi tak casto hranicu smrt/ zivot. Na druhej strane nikde nie je tak vela slabo kvvalifikopvanych ludi, ktorych agresivita je az porislovecna. Piste draha kolegyna konkretne skusenolti o sebe a Vasich kolegoch. To bude cenne pre vsetkych.

    Hm. Agresivita? Hadam len nie v styku s pacientom? Mozno mate na mysli taketo otazky, na ktore ale bohuzial nedostavaju odoved ani vzdelani neagresivni neanonymovia.
    Mame dostavat „vase“ platy. Boli teda sucastou uspesnych projektov vo vyberovom konani aj platy zamestnancov? Mozeme sa teda u uspesnych na Vas odvolat a pytat si 30-40tisic? Spominate tlak, aby si zamestnavatel udrzal zamestnancov. Tu mozete mat na mysli len konkurenciu. Uvidíme.
    Dozvieme sa konecne, v com boli uspesni lepsi od Optimusa a FNsP Nitra? Alebo nechate rojkov, aby znovu pripravili projekty do 2. kola VK nevediac, v com robia chybu a pripravuju sa tak o vitazstvo? Chceme tak vela? Nie som neuspesni.

    #5002
    Kapusta Dusan ml
    Účastník (Participant)

    Pan minister – prepacte moju opovazlivost , ale mam dojem ze od Dr.Tekly Pekarikovej boli poobede prispevky 2 . Teraz len jeden . Ide o cenzuru na tejto stranke ?
    Myslim ze sa pytala aky dosah mate na sukromnych poskytovatelov ZZS aby davali zamestnancom platy ktore ste deklarovali . Vopred dakujem za odpovede .

    #5003
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    O cenzuru neviem nic, nema ju kto robit. Iba autor prispevku moze so svojim pripvevkom narabat. Mala by svoj prispevok dat znova, mozno nejaky technicky problem.
    Dosah na akehokolvek poskytovatela co sa tyka mzdy, toboz na sukromneho nemam. Mam ale zdravy rozum. Ak je prvadou, ze bude malo kvalifikovanych ludi, potom pre drzitela liciencie bude nebezpecne podcenopvatz / aj financne/ svojich ludi/ pretoze mu jednoducho utecu ku konkurencii. Co ine by malo platit, ako tolto jednoduche pravidlo.

    #5004
    MUDr.Tekla Pekarikova
    Účastník (Participant)

    Važený pán minister.
    Ďakujem, že ste zmazali cenzúrou môj druhý príspevok. 🙁
    Nebol ani vulgárny ani neslušný. Iba som vám položila pár nepríjemných otázok a chcela dokázať, že na TV obrazovkách zavádzate občanov SR. A dala pár pekných príkladov ako sa správajú prevádzkovatelia a ako sú vytvorené podmienky na fungovanie staníc ZS a ako sa obchádzajú zákonné predpisy.
    Naozaj by ste sa mali prísť pozrieť ako to vyzerá v praxi na stanici ZS, ako sa to čo ste zákonom naplánovalii z koženého kresla dodržiava. Ked žiadate niečo od zamestnancov ZS, musíte dohliadať aj na prevádzkovateľov či aj oni dodržiavajú všetky predpisy voči svojim zamestnancom. Ale to Vás tam hore asi nezaujíma.

    #5005
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Cenzura????
    To sa tu este nestalo, pokila sa pamatam.

    #5006
    MUDr.Tekla Pekarikova
    Účastník (Participant)

    Tak potom neviem, kto zmazal môj príspevok, ale ja som to určite nebola, lebo mna by zaujímala reakcia pána ministra na moje otázky…

    #5007
    LL
    Účastník (Participant)

    zmazané autorom

    #5008
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    MUDr.Tekla Pekáriková Zaslal: Ne Nov 13, 2005 10:45 pm Predmet:



    Tak potom neviem, kto zmazal môj príspevok, ale ja som to určite nebola, lebo mna by zaujímala reakcia pána ministra na moje otázky…

    pani doktorka, co vam brani napisat ho este raz? urcite by sme si ho vsetci so zaujmom precitali…

    #5009
    Michal
    Účastník (Participant)

    @LL wrote:

    … to znamená pre zamestnávateľa cena práce cca: 18.500 Sk, k tomu ešte nezabudnite pripočítať príplatok na stravu, pracovný odev a obuv, pracovné pomôcky, nájom, energie, odpisy, opravy, leasing, bankové poplatky ……
    zdá sa Vám teraz, že chyba je na strane prevádzkovateľa, platí málo ??,
    ÁNO platí málo, ALE PREČO ASI ????? …

    Mám dojem, že sa tu hovorilo o mzdách pracovníkov záchranných služieb a chovaní prevádzkovateľov ZZS. Aj keď VK na ZZS ešte nie sú ukončené, funguje v SR zopár „súkromných“ prevádzkovateľov ZZS mimo NsP-čiek. Ak chcete zistiť ako sa chovajú, asi by bolo najlepšie kontaktovať záchranárov (nie riaditeľov, alebo majiteľov ale osoby, ktoré pracujú v teréne) a spýtať sa ich, ako sa ich zamestnávateľ k nim správa a či sa im za posledný rok (a koľko krát) menili platy. Myslím, že nie všade to nefunguje… (ale zisťujte od ludí v teréne)

    #5010
    LL
    Účastník (Participant)

    zmazané autorom

    #5011
    mosko
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Cenzura????
    To sa tu este nestalo, pokila sa pamatam.

    .
    Ibe pre osviezenia pamate – staci kliknut http://www.reformazdravotnictva.sk/phpBB2/viewtopic.php?t=127 a zistime ze CENZURA tu uz bola.
    .
    jana mosko janamosko@szm.sk
    .

    #5012
    MUDr.Tekla Pekarikova
    Účastník (Participant)

    Môj pôvodný príspevok vôbec nebol o platoch v zdravotníctve, iba som žiadala pána ministra, aby verejne dementoval ich výšku, ktorá nezodpovedá jeho tvrdeniam v médiách. Svojim príspevkom som chcela poukázať na problémy v systéme ZS a na to, ako dodržiavajú zákony a predpisy prevádzkovatelia ZS. Okrem toho som žiadala o objasnenie neexistujúceho predpisu o výjazde ambulancie leteckej záchrannej zdravotnej služby.
    Pán minister sa však žial k mojim otázkam nevyjadril a celá debata sa „zvrhla“ na debatu o platoch.

    #5013
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Denne tu chodi veôla SPAM, cisti ich moderator, mozno omyl, moznol technicka chyba, neviem. Cenzura urcite nie. Co sa tyka J. Mosko dal som verejne pokyn Tukemu aby celu temu likvidoval, nie pre prudkost diskusie ale pre obsah, ktory bol znacne ponizujuci. Ak by som chcel naozaj cenzurovat, tak v prvom rade ZIADNU DISKUSIU NEBUDEM VIEST, je to pohodlnejsie ako sa tu trapit, myslim.
    Uz som vysvetlil svoj omyl s vyjazdom leteckej / 3 min/ dokonca v povodnom navrhu zakona bol. Uz som tu niekomu / sherpa/ odpovedal, a priznal som svoj omyl. Navyse ten problem je zlkozitekjsi ako u pozemnej, pisem tiez niekde o tom.
    Iba hlupak moze omyl nazvat klamanim. Vysvetlil som tu zasa niekomu inemu moj postoj ku mzdam, ale kto nechce nerozumie. A naozaj, draha T.P. co Vam, brani to znova napisat, hm? Alebo….

    #5014
    LL
    Účastník (Participant)

    no príklad ako dodržiavaju niektorí prevadzkovatelia LZS zákony, bol vlastne zkladným obsahom tohoto príspevku:

    Zásahové územia leteckej zdravotnej záchrannej služby
    Zákon 741/2004 ktorý vymedzuje zásahové územia LZZS:

    Zbierka zákonov č. 741/2004
    Vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 20. decembra 2004,
    ktorou sa ustanovujú niektoré podrobnosti o záchrannej zdravotnej službe
    Príloha č. 3 k vyhláške č. 741/2004 Z. z.
    SÍDLA STANÍC ZÁCHRANNEJ ZDRAVOTNEJ SLUŽBY A ICH ZÁSAHOVÉ ÚZEMIA
    Sídlo stanice záchrannej zdravotnej služby
    Zásahové územia príslušnej stanice
    (súčet území príslušných obcí a lokalít)
    Banská Bystrica
    Banská Bystrica s polomerom zásahového územia 70 km
    Poprad
    Poprad s polomerom zásahového územia 70 km
    v predmetnom prípade bol vrtulník LZS Poprad zjavne mimo svojho zásahového uzemia, tzn nemal pokryté svoje domovské uzemia, pravdepodobne prišiel na miesto neštastia NRSKORO….AJ ked nie je stanovený čas za ktorý tam má byť, ALE predpokladám, že akciu mimo svojho rajonu riadne vyfakturoval príslušnej ZP a tá mu ju neodkladne aj preplatila a potom sa čudujeme kde su peniaze……..
    nenapadlo ešte nikoho na ministerstve zrevidovať všetky zásahy LZS Poprad mimo svojho teritoria daného ZÁKONOM, a žiadať spat neoprávnené prostriedky vyplatené po porušení tohoto zákona ????
    letmý pohlad do automapy dá jasnu odpoved kde sa nachádza Smrekovica ( pre menej zdatných uradnikov priamka medzi RK a Donovalmi)
    ale ako môžeme vidiet máme zákony a „zákony“ a sme si rovní a „rovnejší“ čo na tom, že niekto zomrel…….:-(

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 61 až 75 (z celkového počtu 86 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate