zakon o IZS

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 86 )
  • Autor
    Príspevky
  • #505
    sherpa
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    chcem sa spytat pana ministra, vcera v relacii Reporteri uviedol nejake fakty a ja by som sa rad oprel o nejake dokumenty k nim.
    mozete mi odporucit dokumenty {link a nazov a pod} kde sa hovori o IZS, a o povinnosti startovat sanitku do 1 minuty a vrtulnik do 3 minut od prijatia vyzvy na zasah? neviem to najst.

    + maly dodatok k vyjadreniu o pohotovosti vrtulnikov LZS…..ak to ma mat logiku tak oni vsetky maju pohotovost stale{ nielen ked 1 z nich je niekde na akcii}, aspon tak to prezentuje ich prevadzkovatel na svojej webstranke. cez den, za svetla a dokonca aj v noci.

    zaroven sa pytam kedy bude fungovat IZS tak ako bol naplanovany.

    dakujem.
    [-o<

    #4941
    Michal
    Účastník (Participant)

    Výjazd vozidla do 1 minúty: § 5 zákona 579/2004 o záchrannej zdravotnej službe…

    #4942
    sherpa
    Účastník (Participant)

    @Michal wrote:

    Výjazd vozidla do 1 minúty: § 5 zákona 579/2004 o záchrannej zdravotnej službe…

    a co vrtulnik? kde je ten specialny predpis o 3 minutach?

    #4943
    Michal
    Účastník (Participant)

    V uvedenom zákone sa spomína aj predpis ohľadne vrtulníkov

    #4944
    Dr. Poradovsky Juraj
    Účastník (Participant)

    Však ono by niekedy na záchranu života stačilo, keby sa ho podarilo vyslať na akciu do hodiny. 😳

    #4945
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nekonecne problemy s IZS sa pomaly odstranuju. Policxajti nemali peniaze, hasici o nicom nevedeli, CO mani spali, nasi zachrankari bojuýju medzi sebou, no prosto blazninec.
    Aj tak to ide dopredu.

    #4946
    sherpa
    Účastník (Participant)

    @Michal wrote:

    V uvedenom zákone sa spomína aj predpis ohľadne vrtulníkov

    tak kde je ten predpis? existuje vobec?

    poprosim p. ministra aby dal konkretnu odpoved a nazov predpisu, kde ho mozno {predpis} najst.
    totiz kusok je v tom chaos, najma ak ho povie minister a zaroven poprie tvrdenim a nefungujucom IZS 🙂

    vdaka.

    #4947
    Doc
    Účastník (Participant)

    Mna by skor zaujimalo co bude zo slavnym uradom pre dohlad. Hned v prvom pripade kde som pocul o jeho vysetrovani podla mna absolutne zlyhal. Vydal zjavne nespravne, ba dokonca by som tvrdil ze kupene stanovisko, tak potom naco je taky urad? Aky ma vyznam? Na to aby buzeroval nejakeho praktika ked sa bude moja babka stazovat ze nej nenapisal tie ruzove tabletky co jej susede tak dobre zaberaju, a bohate firmy su aj ked sposobia smrt mnozstvu ludi budu nepostihnutelne? Lebo si to dokazu zaplatit?
    Ked ste zacal s reformou tak som si myslel ze sa konecne spriehladni zdravotnictvo. Teraz vidim ze nie. Teda spriehladni sa ale iba v tom ze odpovednost za svoje chyby budu mat iba ti radovi lekari, ti za ktorimi budu stat bohate spolocnosti tim ziadny postih nehrozi. Ked bude vacsina nomocnic v rukach siolnych spolocnosti, tak potom mozete UDZS uplne zrusit. Strati svoj I ked pofiderny vyznam. Aby velke spolocnosti neprisli o licencie tak UDZS podplatia a mozeme znovu hovorit o mafii v bielych plastoch. Akurat to uz nebude o sudrznosti ale o peniazoch.

    @Rudolf Zajac wrote:

    Nekonecne problemy s IZS sa pomaly odstranuju. Policxajti nemali peniaze, hasici o nicom nevedeli, CO mani spali, nasi zachrankari bojuýju medzi sebou, no prosto blazninec.
    Aj tak to ide dopredu.

    #4948
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    @Doc wrote:

    Mna by skor zaujimalo co bude zo slavnym uradom pre dohlad. Hned v prvom pripade kde som pocul o jeho vysetrovani podla mna absolutne zlyhal. Vydal zjavne nespravne, ba dokonca by som tvrdil ze kupene stanovisko, tak potom naco je taky urad? Aky ma vyznam? Na to aby buzeroval nejakeho praktika ked sa bude moja babka stazovat ze nej nenapisal tie ruzove tabletky co jej susede tak dobre zaberaju, a bohate firmy su aj ked sposobia smrt mnozstvu ludi budu nepostihnutelne? Lebo si to dokazu zaplatit?
    Ked ste zacal s reformou tak som si myslel ze sa konecne spriehladni zdravotnictvo. Teraz vidim ze nie. Teda spriehladni sa ale iba v tom ze odpovednost za svoje chyby budu mat iba ti radovi lekari, ti za ktorimi budu stat bohate spolocnosti tim ziadny postih nehrozi. Ked bude vacsina nomocnic v rukach siolnych spolocnosti, tak potom mozete UDZS uplne zrusit. Strati svoj I ked pofiderny vyznam. Aby velke spolocnosti neprisli o licencie tak UDZS podplatia a mozeme znovu hovorit o mafii v bielych plastoch. Akurat to uz nebude o sudrznosti ale o peniazoch.

    @Rudolf Zajac wrote:

    Nekonecne problemy s IZS sa pomaly odstranuju. Policxajti nemali peniaze, hasici o nicom nevedeli, CO mani spali, nasi zachrankari bojuýju medzi sebou, no prosto blazninec.
    Aj tak to ide dopredu.

    Ktory prvy pripad?

    #4949
    Doc
    Účastník (Participant)

    Pripad Vanda Furdikova, údajny neskory prilet LZS na Siroku vezu vo Vysokych Tatrach. Bol to prvy pripad kde som mal moznost sledovat postup UDZS ktory riesil podozrenie na zanedbanie zdravotnej starostlivosti a bola to katastrofa. Tendencne a vyslovene zavadzajuce stanovisko UDZS PO, riaditel Jankech, impotentne a nekompetetne odpovede hovorkyne v STV, ktora co chvila nedokazala odpovedat a obracala sa na pomoc Dr. Hlavateho UDZS BA, ktory uplne arogantne odvetil na dany podnet ze ako svedkov udalosti nemozu ouzit nezdravotnickych pracovnikov, pritom slo o clenov zachrannych sluzieb, ktore su integrovane v IZS. Neviem ale ked som videl ako arogantne a povysenecky reaguju na otazky novinara STV Mravca, pritom zufala rodina len chce aby sa vysetrila ci nahodou smrt ich dcery nebola zavinena neskorym prichodom LZS a nespravnym medicinskym postupom, tak mi je na zvracanie. Aku bezmoc a zufalstvo musia pocitovat ked sa obratili s doverou na UDZS, kde predpokladali ludsky pristup a stretli sa len s aroganciou a povyseneckym spravanim. Uz aj keby ich ppodnet na UDZS nebol opodstatnený, ten pristup predvedeny v televizii bol trestuhodny.

    Ktory prvy pripad?[/quote]

    #4950
    sherpa
    Účastník (Participant)

    pan minister Zajac,

    kedze som startovatel tohto diskusneho vlakna, patrilo BY sa odpovedat najprv zadavatelovi otazky a az potom na ine dalsie otazky od inych diskutujucich. [-X

    moja otazka ostava nezmenena v jej podstate> na AKY PREDPIS/zakon/vyhlasku/nariadenie sa odvolavate v reportazi Veza 2, ohladom pripadu Siroka veza, smrt Vandy F., ked hovorite ze vzletovy zakon dava povinnost do 3 minut vzlietnut vrtulniku? chcem vediet nazov predpisu a kde ho mozem najst v plnej podobe na prestudovanie.

    mala podotazka> ste si isty az ak aj tento zakon existuje, ze je ho realne dodrzat? len vytiahnutie Agusty z PP hangaru na letistnu plochu traktorom trva minimalne 1-2 minuty a zohriatie turbin tiez nejaky cas. moj osobny nazor je ze ziadny vrtulnik v SR nedokaze vzlietnut {co znamena byt v priestore vzduchu bez dotyku so zemou} do 3 minut od ohlasenia nehody. [-(
    VAS NAZOR NA Tento CAS a jeho mozne dodrziavanie?

    #4951
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Vazeny Sherpa. Mate dost odpovedi v tejto teme. Co sa patri a nepatri, nuz v prvom rade sa nepatri pouzivat „krycie meno“. Elementarna slusnost je / ak chcete diuskutovat k teme/ sa podpisat vlastynm meno.
    Ak chcete, aby som Vam robilo poradnu zakonmi, na to mame cely odbor na MZ SR.

    #4952
    sherpa
    Účastník (Participant)

    vazeny pan minister,

    1 kratka odpoved typu zakon xxx/abcd zbierky. vas nezabije. ale rad sa obratim na vase oddelenie, kde dufam ze konecne danu informaciu ziskam. do tohto casu povazujem vase vyjadrenia len za vyjadrenia, bez podlozenych dokazov.

    PS> uverim ze ste Rudolf Zajac az uvidim vas obciansky preukaz vo vasich rukach a vasa fotka sa bude zhodovat s vasim vyzorom. 🙂

    #4953
    Phuong
    Účastník (Participant)

    „Ak chcete, aby som Vam robilo poradnu zakonmi, na to mame cely odbor na MZ SR.“
    Napisal pan minister.
    Teda uz som to skusala sa na ten odbor obratit, napisala mi pani INZINIERKA a skopirovala mi prislusne znenia zakonov…. To mi uz len je poradna. Som to ukazala znamemu pravnikovi, tak ten sa vyjadril, ze ci sa nehanbi ministerstvo nieco take vypustit, ale ze sa necuduje….
    😆

    #4954
    uniknuty.mozog
    Účastník (Participant)

    Ani podla mojich skusenosti nie je realne, aby vrtulnik startoval do 3 minut od prijatia vyzvy na zasah. Dispecer musi predsa posudit situaciu, ci je vhodna na letecky zasah, chvilu trva komunikacia s pilotom, pripadne sa zistuje, ci je v mieste zasahu letove pocasie, a az potom sa zvolava posadka a zacina startovat stroj… tri minuty ?
    K pripadu Sirokej veze – kolko vrtulnikov je na Slovensku momentalne schopnych zachranovat zo steny, pripadne spustat zachranarov ? Popradsky a banskobystricky, ak sa medzicasom nieco nezmenilo. Takze nehovorme o dostupnosti neviemkolkych strojov, takych, co nedokazu na miesto zasahu spustit ludi, by mohlo byt aj dvadsat a nic by to v konkretnom pripade horolozeckej tragedie nezmenilo. I ked ten casovy interval je naozaj povazlivy…

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 86 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate