Pitva-odmietnutie

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Pitva-odmietnutie

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #448
    jaro
    Účastník (Participant)

    Vie niekto poradit? Ako je to po novom,ked clovek nechce po smrti skoncit pod nozom patologa? Kde a co ma nahlasit(prehlasit)?

    #4195
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Musi vopred este za zivota urobit o tom notarsky overene prehlasenie a ulozit ho na Urasde. Navyse nepomoze to pred sudnou pitvou, alebop pri podozreni z porusenia postupu lege artis. Rozhoduje / chvalabohu/ urad.

    #4196
    jaro
    Účastník (Participant)

    dik. o tej sudnej pitve som vedel-to druhe je snad motiv pre kvalitu .
    Ulozenim na Urade(pre dohlad…) sa rozumie aj zaslanie doporucene,ci treba kohosi navstivit?

    #4197
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Skuste sa tam spytat, alebo pozriet do zakona. Ale myslim, ze je to tak.

    #4198
    jaro
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Musi vopred este za zivota urobit o tom notarsky overene prehlasenie a ulozit ho na Urasde. .

    – 2 x som napisal mail na adresu UDZS- nic,ziadna odpoved. No dobre-nevadi.

    Ale:
    (4) Pitvu nemožno vykonať, ak pitvu osoba alebo jej

    zákonný zástupca počas života osoby odmietli. Odmietnutie

    pitvy musí mať písomnú formu, musí obsahovať

    údaje, ktoré umožnia jednoznačne určiť osobu, ktorá

    pitvu odmietla, vlastnoručný podpis osoby, ktorá pitvu

    odmietla, a dátum vyhotovenia. Odmietnutie pitvy

    musí byť doručené úradu, ktorý ho eviduje a uchováva

    10 rokov odo dňa úmrtia osoby. Úrad vedie zoznam

    osôb, ktoré počas života odmietli pitvu.

    —tolko citat zakona- nikde ani slovo o notarsky overenom podpise-len vlastnorucnom.

    Zeby zas nieco nad ramec zakona?Zial, stretavam sa s tym stale- uradnici nepoznaju nove znenia zakonov a ak , vykladaju si ich po svojom.

    #4199
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nuz a co je vlastnorucny podpis. Myslim, ze Urad pozaduje overeny vlastnorucny podpis, alebo podpis pred uradnikom uradu. To je naozaj detail. Ale uznavam, ak to upokoji tutop temu,. tak som byrokrat a sikanator. #-o

    #4200
    jaro
    Účastník (Participant)

    dobre- ukoncme to- nejde o to, ci ste alebo nie ste byrokrat- ale o to, ze akosi vitazi pri interpretacii reforiem ta drahsia varianta(~100Sk + cesta k notarovi -donedavna stacilo strcit u obvodaka do zdravotnej dokumentacie neoverene prehlasenie)…….neviem ci je to preto, ze pravnici UDZS maju sucit a silne socialne citenie s kolegami notarmi , alebo v com to je.Mozno by bolo dobre este zaviest overenie overeneho podpisu- co ak je overenie falsovane?

    #4201
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    237000 slov maju zakony. Mozno netreba nic, z vboleja neviem, ale spytam sa na urade. Ved toto naozaj nie je ustredny problem cloveka, ci ho bude stat 40 korun overeny podpis na to, ze nechce byt pitvany. [-X

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate