Vínimky predsa existujú

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Vínimky predsa existujú

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3560
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    ano – požičiate ho?

    #3561
    radovan
    Účastník (Participant)

    A sú Vaši zdravotníci pripravení robiť reformu z vnútorných zdrojov rezortu – t.j. na úkor vlastných výplat ? (farmapriemysel a dodávatelia u nás frčia v eurocenách, zamestnanci majú plat hlboko pod tým českým). Inak sa na reformu nechystajte … A ešte jedna poznámka, ak chcete byť naozaj v zisku (resp. na nule), vaša nemocnica by si mala začať vyberať menej chorých a menej náročných pacientov. Na Slovensku sa to už, zrejme v duchu hesla „lepšie je byť bohatý a zdravý, ako chudobný a chorý“ deje. Už sme odliečili niekoľko pacientov, ktorí k nám boli preložený so slovami: „Viete, my v našej nemocnici nemôžeme predpísať také či onaké antibiotiká“ alebo „…viete, my nemôžemem mať pacienta hospitalizovaného dlhšie ako 7 dní…“ Že takéto kritéria predsa neurčil žiaden reformný zákon …. to je pravda, avšak tieto kritéria určilo trhovo orientované zdravotníctvo.

    #3562
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    @radovan wrote:

    A sú Vaši zdravotníci pripravení robiť reformu z vnútorných zdrojov rezortu – t.j. na úkor vlastných výplat ? (farmapriemysel a dodávatelia u nás frčia v eurocenách, zamestnanci majú plat hlboko pod tým českým). Inak sa na reformu nechystajte … A ešte jedna poznámka, ak chcete byť naozaj v zisku (resp. na nule), vaša nemocnica by si mala začať vyberať menej chorých a menej náročných pacientov. Na Slovensku sa to už, zrejme v duchu hesla „lepšie je byť bohatý a zdravý, ako chudobný a chorý“ deje. Už sme odliečili niekoľko pacientov, ktorí k nám boli preložený so slovami: „Viete, my v našej nemocnici nemôžeme predpísať také či onaké antibiotiká“ alebo „…viete, my nemôžemem mať pacienta hospitalizovaného dlhšie ako 7 dní…“ Že takéto kritéria predsa neurčil žiaden reformný zákon …. to je pravda, avšak tieto kritéria určilo trhovo orientované zdravotníctvo.

    Ano- myslím si, že práve v tom je ten problém. U nás sú platy všeobecně vyššie, sme bohatší a teda nám zatiaľ chýba dostatočná motivácia k radikálnym krokom.

    Okrem toho tu prebieha mocenský boj o ovládnutie finančných tokov v zdravotníctve a na reformu nejako neostáva čas.
    Neviem ako je to u vás, už roky som situáciu na Slovensku nesledoval – u nás sa striedajú veľmi svojrázne postavičky na postoch ministerstva zdravotníctva. A aby toho nebolo málo, naše vlastná lekárska komora nás (privátných lekárov) drží pod krkom a hrozí doslova likvidáciou privátnej sféry. Takého Ratha by som neprial ani najväčšiemu nepriateľovi.

    Práve preto teraz so závisťou sledujem čo sa u vás deje a pokiaľ budete chcieť lynčovať svojho ministra zdravotníctva, tak nech uteká smerom na západ. Ale nie príliš ďaleko.

    #3563
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Lynčovať ma nebudu, utekat nebudem. 😀 😀 😀
    Navyse zdravotnictvo sa stava v CZ predvolebnym bojom, ako som tak diskutoval v Prahe, vidim, ze nebude to mat Peter Pazitny v CZ lahke

    #3564
    bepo
    Účastník (Participant)

    Paolo-a že sa sem naspäť nejako slovenskí lekári z Čiech nehrnú keď je tu tak very fasa.

    #3565
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Lynčovať ma nebudu, utekat nebudem. 😀 😀 😀

    to je škoda, ja som to už mal premyslené

    #3566
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    @bepo wrote:

    Paolo-a že sa sem naspäť nejako slovenskí lekári z Čiech nehrnú keď je tu tak very fasa.

    very fasa? to som už dááávno nepočul :-))

    Nie, nie je tam u vás very fasa. A ani ja sa nazad nehrniem. [-X
    Som tu spokojný. 8)
    Ale potrebovali by sme tu nějakého podobného, ako je ten váš minister.

    btw- neviem na stránkach nájsť mail na admina – alebo zle vidím?

    #3567
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)
    #3568
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    tuke@tuke.sk

    díky

    #3569
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    tuke@tuke.org
    Ma aj priamo kontakt tu na stranke hore v ľavo

    #3570
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    tuke@tuke.org
    Ma aj priamo kontakt tu na stranke hore v ľavo

    jojo – už mi to došlo, všetko je v poriadku, služby boli expresné

    #10752
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Nebudem robit advokata HPI, ale pokial viem tak uverejnili kriteria, podla ktorych hodnotlili. Bol to pohlad lekarov / limity, lieky atd/ podlad pacientov – cakacie lehoty atd a pohlad odbornikov na sposoby nakupnej strategie. Inou temou je trata 140 tisic poistencov. Chystam dost velky clanok do zyzdna tylajuci sa okrem statneho rozpoctu, zakazu zisku aj teme poistencov. Tak ako budem vzdy sta na strane zisku a strat ZP, ako budem kritzovat potemkinovsky statny rozpocet, prinajmensom pre zdravotnictvo, tak budem musiet velmi kriticky hodnotit vztahy medzi ZP a iach snahu/ nesnahu. 140 tisic positencov su tpotiz Romovia a otazka znenie, su to dobri poistenci? Odpoved ZP: najlepsii!!! V tom je problem, budem to velmi vzne komentovat.

    #11594
    bramek
    Účastník (Participant)

    Nebudem robit advokata HPI, ale pokial viem tak uverejnili kriteria, podla ktorych hodnotlili. Bol to pohlad lekarov / limity, lieky atd/ podlad pacientov – cakacie lehoty atd a pohlad odbornikov na sposoby nakupnej strategie. Inou temou je trata 140 tisic poistencov. Chystam dost velky clanok do zyzdna tylajuci sa okrem statneho rozpoctu, zakazu zisku aj teme poistencov. Tak ako budem vzdy sta na strane zisku a strat ZP, ako budem kritzovat potemkinovsky statny rozpocet, prinajmensom pre zdravotnictvo, tak budem musiet velmi kriticky hodnotit vztahy medzi ZP a iach snahu/ nesnahu. 140 tisic positencov su tpotiz Romovia a otazka znenie, su to dobri poistenci? Odpoved ZP: najlepsii!!! V tom je problem, budem to velmi vzne komentovat.

    #10984
    Anonymous
    Účastník (Participant)

    Nebudem robit advokata HPI, ale pokial viem tak uverejnili kriteria, podla ktorych hodnotlili. Bol to pohlad lekarov / limity, lieky atd/ podlad pacientov – cakacie lehoty atd a pohlad odbornikov na sposoby nakupnej strategie. Inou temou je trata 140 tisic poistencov. Chystam dost velky clanok do zyzdna tylajuci sa okrem statneho rozpoctu, zakazu zisku aj teme poistencov. Tak ako budem vzdy sta na strane zisku a strat ZP, ako budem kritzovat potemkinovsky statny rozpocet, prinajmensom pre zdravotnictvo, tak budem musiet velmi kriticky hodnotit vztahy medzi ZP a iach snahu/ nesnahu. 140 tisic positencov su tpotiz Romovia a otazka znenie, su to dobri poistenci? Odpoved ZP: najlepsii!!! V tom je problem, budem to velmi vzne komentovat.

    #10753
    Rickybahalford
    Účastník (Participant)

    Zaujimave… Takze tych 140 tisic su Romovia. Odkial ma pan byvaly minister tuto informaciu? Ved samotne poistovne este nevedia, aka je struktura „odchadzajucej“ casti kmena… Ale on vie, ze to su Romovia. Mozno len oprasil svoje kontakty z doby nie tak davno minulej. Spravodajci vedeli zistit aj ine veci…
    Takze je vsetko OK…

    Zaujimave, ze ten argument nebol pouzity („to odisli Romovia…“) minuly rok, pri podobne masivnom odchode poistencov VsZP. To bolo plno reci o slobodnom vybere, a ze si poistenci sami rozhodli, kde im bude lepsie… Ale teraz, ked taky rapidny pokles zaznamenala „najlepsia“ ZP , uz odchadzaju Romovia, ktori necitali hodnotenie HPI… A inak je to v poriadku.

    Nemajte obavu, v .tyzdni to bude velmi vazne komentovat.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate