rozne

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Autor
    Príspevky
  • #263
    m.rokyta
    Účastník (Participant)

    Pracujem síce krátko ako anesteziolog ale napíšem nejaké postrehy: Ad jednodňová chirurgia: všetko je už dávno vymyslené a premakané len to konečne začať. Samozrejme SPOLUPRÁCA chirurga A anesteziologa bez privlastňovania si úspechov a patentov,však vieme od koho. Ambulantná jednodňova chirurgia alebo anestéza je vec organizácie práce, výberu pacientov, predoperačnej a pooperačnej starostlivosti… ORGANIZÁCIE…
    Súkromnému anesteziologovi : neviem ako kde za koľko… robíte roky ambulantné anestézy len prosím nevyháňajte ma z nemocnice lebo pravda je že je ľahko povyberať hrozienka a dávať anestézu vcelku ľahkým pacientom ASA 1,2 na relat. krátky výkon s drahšími anestetikami a nechať si za to zaplatiť. A to komplikované nechať na nemocnicu nech sa s tým potrápia. Ak sa mýlim tak mi to vyvráťte a ja poviem sorry.
    Ad obvodní lekári: pán minister by rád aby gro práce s pacientom urobili rodinní lekári. U nás je t.č. realita taká že vačšina z nich neštuduje, robí to čo robili pred 20 rokmi, od 12.30 už na obvode nie sú, ak slúžia LSPP tak s veľkou nechuťou a čo sa dá hodia na RZP. Tak nech sa otvorí možnosť mať ambulanciu pre každého, nech je konkurencia a nech si ľudia vyberú, nech sú to rodinní lekári ktorí sa starajú 24 hodín a služby LSPP si medzi sebou podelia ale nech LSPP neplatí nemocnica- sú to predsa ich pacienti a ak zneužijú štátnu RZP nech sa im to pekne strhne. Iná páka ako menej peňazí za horšiu prácu nie je.
    Možno som čierno biely a nevidím do toho a dúfam že som nikoho nenaštval.

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate