Paradoxy reformy

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 70 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4377
    Dusan Mesko
    Účastník (Participant)

    Viem, ze Dano preklad pozna, ale mozno pre nas ostatnych (volne).
    To nech je naše najväčšie predsavzatie:
    čo si myslíme, hovorme,
    a čo hovoríme, to si myslime;
    nech reč súhlasí so životom. (Seneca)

    #4378
    emed
    Účastník (Participant)

    Ďakujem z preklad (pekná ta latina, škoda, že už vypadla z osnov gymnnázií,..). Ale okrem znalosti latiny, oceňujem u Vás aj briskné pero v úvodníkoch Konzília ( nemyslím to ironicky – vidieť na nich, že máte schopnosť sa vyjadriť ). Bol by som rád – ak by aj za komoru padli vyjadrenia v témach ako záchranka ( ja to poctivo čítam- ale je to pre mna španielskaa dedina), poistovníctvo , recepty,…Len v dialógu a výmene názorov sa rodí pokrok a čista sa vzťahy. ( myslím to úprimne) [-o<

    #4379
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Coze komora sa k tymto temam vyjadruje. Naposledy dnes jej generalny sekretar pisal v SME a stihol mozno nechtiac pourazat skoro vsetky fungujuce zachranky. Komora pomaly ale iste klesa ku dnu. Su dve temy ktore su posvatnou kravou kazdej stavovskej organizacie. Jednou je kvalita a druhou je celozivotne vzdelavanie neinstitucionalne, teda nie postgraduial so specializcnou skuskou. Ani jedno nasa komora nerobi, naopak robi vsetko pre to aby to nerobila. A je to skoda. Trochu je to problem personalny, asi pri volbe cakali cloveka, ktory bude razantny a nie cloveka, ktory si pletie stavy s odborami ale za ktoreho hovori generalny sekretar, clovek, ktoreho je naozaj skoda spominat, ved jeho zarezy do slovenskeho zdtravotnictva este krvacaju. A informacne systemy v VsZP ktore vybral bez vyberoveho konania, ktore uz stali miliardu a stale nefunguju. Nuz nieco je zhnite v state Danskom povedal Hamlet, ked uz sa tolko dnes cituje. Urad nad dohlad dennodenne riesi problemy, komora mi uz dva roky neodpovedala na podania ohladne etiky niektorych. Som celkom rad z nej vystupeny.

    #4380
    emed
    Účastník (Participant)

    Nechcel som prihrať ministrovi na smeč… O komorách som sa dosť obšírne vyjadroval tak asi pred rokom a pol. Terajší stav ma neteší: v strede barikáda rozdelujúca tábor ministerský a tábor komorníkov. Každá vyvíja úsilie a financie, aby zasadila druhej strane úder. Zabudli, že tá barikáda je na lodi,a tá loď s menom zdravotníctvo má dieru.
    Zakopať vojnovú sekeru, prehltnúť horkú ,ukrivdenú slinku a hor sa rokovať. Komora si nevybrala ministra, minister si nevybral predstavitelov komory. … (keby som si pred takými 2 rokmi prečítal tento svoj názorový shift na komoru – asi by som neveril vlastným očiam ,…)

    #4381
    Danohor
    Účastník (Participant)

    To mate vsade tak: Ti co nevedia, sa hrabu hore, ti co vedia, musia to trpiet a cusat. Suhlas. Je to zhnite.
    Saso

    #4382
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Sefke:
    Dnes zacinam dovolenkovat. Budem na Liptove u svokry. Dobre, co?

    #4383
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    Vidis a ja budem dovolenkovat bez svokry s manzelom tak trochu tebe za chrbtom/za „kopcom“/. Tiez dobre, co?

    #4384
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Dovolenkuje aj aktualizacia fora alebo vsetci prispievatelia? 😮

    #4385
    kulaviak
    Účastník (Participant)

    Dozvedel som sa, že 25.8. bude prezentácia projektov, týkajúcich sa budúcnosti FNsP FDR BB, v Košiciach. Zaujímalo by ma prečo práve v Košiciach a prečo nie v Ban. Bystrici alebo v Bratislave? V komisii má byť okolo 12 ľudí. Rôzni riaditelia a možno iné zainteresované osoby. Je pravda, že bude v komisii aj pán riaditeľ Mečiar zo SsÚKVC BB? Ak áno, prečo má o osude rozhodovať zástupca ústavu, ktorý je v našej nemocnici len v podnájme? Kto zastupuje v komisii samotnú nemocnicu?!
    Ak nerátam prezentujúcich, tak asi nikto. Ak je to pravda, podobá sa to na nový “ mníchovský diktát “ , o nás – bez nás!!

    #4386
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nuz vselijake hlupsoti tu uz boli, jedna hore dole. Ziadna komisia, ziadny diktat. Bude diskusia a nic viac. Rozhodnutie je na mne a to bude naozaj moj diktat, tak to je ale vzdy [-X
    Kosice vyhovuju po viacerych strankach, maju skusenost, nie je tam bratislavsko – centrozmus, Sajty a Sabol su uz skuseni manazeri. Ale kedze stat bude vlastnikom BB, potom rozhjodne nie oborovy zvaz ale stat. A ten reprezenmtuje ministerstvo, pokial viem. Tak klidek

    #4387
    Eva Vnencakova
    Účastník (Participant)

    Vďaka, pán minister, ohľadom transformačných projektov, ste ma trocha upokojili.
    V “ Rooseveltke“ sme už všetci znepokojení. Je zvláštne, že sa neusilujeme čím skôr prejsť na akciovku, a tá nech urobí ďalšie potrebné kroky, aby prežila.
    Jeden z transformačných projektov plánuje odštátnenie niektorých oddelení. Okrem toho, že tieto oddelenia nie sú pre bezprostrednú existenciu nemocnice nepostradateľné, je pravdou aj to, že sú tieto oddelenia ziskové. Prečo, teda, sa ich má nemocnica vzdať? Nie je to len vyberanie hrozienok?
    A naviac sa už vopred hovorí o konkrétnych osobách a „eseročkách“, ktoré by mali jednotlivé oddelenia dostať. Nebude tam šanca aj pre iných, napríklad pre zamestnanecké projekty??
    P.S. Pán minister, dôverujeme Vám.

    #4388
    kulaviak
    Účastník (Participant)

    Nemyslím si, že môj príspevok bola až taká hlúposť. Ale to je vec názoru, na ktorý má každý právo. Už vôbec som nemyslel, aby v prípadnej komisii sedeli odbory. Neviem na základe čoho ste to vydedukovali. Som veľmi rád, že máte rovnaký názor ako ja, že nemocnica má zostať majetkom štátu. Teraz už len v akom rozsahu. Tu sa možno názory budú líšiť, ale ako ste napísali, je to Vaše rozhodnutie. Len dúfam, že to rozhodnutie bude na prospech nám všetkým a hlavne pacientom.

    #4389
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Kedze ma kzady pravo sa vyjadrit, tak mam iste pravo povazovcattg nieco za hlupost. Ale vazne. Niekto vytvara atsmosferu ze ideme LIKVIDOVAT nemocnicu. Dokonca mi poisla predseda VUC. Nuz to je iste hlupost, staTt bude mat 51% pretoze akop hovoril isty Limonadovy J. TO JE ZAKON 😀
    Ina moznpost je restrulktirralizacia nemocnice. Celkom nepoichybne osamostatniome onkologiu na ustav, ktory bude RIADIT KOMPLEXNU LIECBU onkol. pôacienmtov a vykonavat chemo a readio, perspektoivne aj pozitron. Skusennsoti z KE su velmi dobre. Ci odsatnovat ziskove oddelenia – to je iste hlupost, otazka je ci su ZISKOVE a za to zodpoveda niekto kto sa vola RIADITEL. A vlastnou hlavou. Je na nom aby na gremialnej porade obhajil ten alebo onen projekt odstatnenia. I ked na Slopvensku je to tak, ze potom pride spusta anonymov a inych tlôakov. zvacsa to funguje dobre, niekde riaditel „uletel“ a dnes uz nie je riaditelom, pretoze zamestnanci mu to to dokazali. Inde naopak, a uz nie su niektori zamestnanci tak uz to chodi. Co sa tyka akciovky – nie je vseliek a navyse, kedze na BB bude velky problem zohnat investiora, ktory bo do nemocnica dal efektivne peniaze a nemocnica stale tvori DLH, tak rychla transformacia na a.s. ju da rovno do ruk exekutorom ale najma konkurzu. Teda musime najst riesenie, ktore nemocnicu UCHRANI a je mi luto, nebude to oddlzovanie. Takze BABO RAD ako sa hovori v Cechach. Raz ked budem pisat pamate, napisem aj to, co teraz nechcem, napriklad o slabinach ludi a ich projektov.

    #4390
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    Dnes som sa stretla s mimoriadnym poctom otazok, co sa tyka BB:
    -preco sa ma rozhodovat v KE, ci su tam majstri sveta, preco nie v kraji, ze ma rozhodovat minister s pomocou mesta, VUC,kraja …..atd.
    -preco spominate pozitron v ramci onkolog. ustavu, ak myslite PET, tak to ma patrit /ako vsade inde/ na nukl.med.
    – ci je BB jedina nemocnica, ktora stale tvori DLH, ze to nie je mozne/nie to, ze ho tvori, ale ze je sama/
    -ci su riaditelia tak fantasticki, aby mohli sami rozhodovat o privat. niektorych odd……………………..na jeden den az privela pripomienok naraz.
    Nepokusala som sa na ne vobec reagovat.
    Memoare budem raz urcite pisat aj ja, potom mozme spolupracovat. 😆

    #4391
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Pokial som si vsimal tak Sefka chce vselico robit aj s Danohorom nuz tak neviem. 😀
    Na vela otazok jedna odpoved. V KE sa nic neriesi, ziadna oficialna komisia, v KE budeme viaceri z miliona inych dovodov a zaujima ma ich nazor.
    To co je dolezite je, ze dobry manazer svoj projekt obhaji alebo ak chcete presadi doma. AK TO NEDOKAZE NIE JE MANAZER a uz vobec nie dobry vulgo nemoze projekt realizovat. Ja uz som obhajil jeden mensi projekt – reformu zdravotnictva. Nie som manazerom BB tak sa skludnite a rozmyslajte prosim. Vsetci.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 70 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate