Paradoxy reformy

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 70 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4362
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    👿

    #4363
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Sefka sa nam nejak rozpisala. Zeby sa rozhodla danahora vytlacit z prvej desiatky v pocte prispevkov? 😛

    #4364
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Sefka je OK, oslovil ju mladoch a problemy jej oddelenia. Tak 1:1.

    #4365
    Danohor
    Účastník (Participant)

    😆 : #-o

    #4366
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Sefka je OK, oslovil ju mladoch a problemy jej oddelenia. Tak 1:1.

    🙄 No….to som vtedy predsa este nemohla vediet, ze je mladoch, oslovil ma tak akurat krstnym menom a mal zrovna meniny, potom ma oslovil svojim logorrhoe, neskor aj smelostou a skoncila som, ked si mysli, ze nieco je viac dolezite. To neznasam, V medicine je fsetko dolezite /uz ste presli vsetci na f, to je hrozne/.

    #4367
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ked som sa rozhodoval co chcem byt, teda v medicine, tak mi toakosi pripadalo po praslici na gynekologa. Ale nebol som / vtedy/ z dobrej rodiny, matka v pruseri, stryko dtto, tak ma zobral naozaj statocny a mudry clovek na vlastne riziko na urologiu. Nebol krajsi odbor pre mna, vsetko dobre zaopadalo, presna diagnostika, presna liecba, i ked transvezikalna prostatetcomia nie je velmi exaktna chirurgia. Ale potom mi doslo, ze ak nebude presna diagnostika, nebude ani liecba a zacal som sa venovat diagnostike, ci uz rtg invazivnej – angiografie, alebo sono – ako jeden z prvych na SK vobec, alebo nasledne pocitacom asistovanej diagnostike s prvkami umelej inteligencie. A sucasne tak trochu patologii / po polo meči/ A naozaj, nie je lepsi a horsi odbor, dolezity a menje dolezity. Iba je medzi nami lekarmi, sestrami zachranarmi sem tam vaecsi hlupak. Ale to je vsade tak.

    #4368
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    😆

    #4369
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Tazko moze existovať mladoch medzi seniormi. U mna ziadny mec ani praslica neboli, nastupil som na OAIM, lebo iba tam prijimali. Sefka, kedy sim pisal o viac dolezitom odbore? Ani jednym slovom. Hovoril som o viacerych zobrazovacich metodach. Amen.

    #4370
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    Prepac, povedala som to sice inak, ale podstatu veci to nemeni. Kazda zobrazovacia metoda ma svoje prinosy a zatial vo svete moj odbor nikto nemieni zrusit. Tam/ na rozdiel od SR/ prekvita. A nemyslim si, ze by mladas nemohol existovat medzi seniormi, len nas uz zivot trochu ukludnil a vselico naucil. Oh, beda, asi som uz fakt senior.

    #4371
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Danhorovi: ked ste tu uz / tak trochu vlastnym zavinenim/ za tlchubu, comu sa hovori vzenesene loghorrohoe, tak sa zamyslite,neospravedlnujte a zacnite vazne diskutovat. Nic nie je horsie ako delenia na seniorov, teda mudrych a juniorov – teda hlupych. Tak ukazte ze juniori su ti mudri a my seniorovia sme zreli do stareho zeleza, alebo ak chcete do riti 😀 .

    #4372
    Danohor
    Účastník (Participant)

    No, vazne slova. V tlchubovani tu nie som jediny. Delenie na infantov a senilov som nezaviedol tu ja. Ale vazne. Mam jeden poznatok. Ti trocha skor narodeni dokazu hlasat perfektne nove veci. Ale robia ich po starom. Su zatazeny starymi manierami. Preto i v zdravotnictve je tolko problemov. Reforma ma vznesene myslienky. Ale realizovat sa starymi metodami neda. Pozorujem to okolo seba. Po prijati zakonov ludia sa trochu zastavili, mozno i zlakli. Ale po niekolkych mesiacoch uz je fsetko po starom. To co tvrdime ze plati, neplati. A v tom seniori sú doma. A my neskuseni sa nestacime divit.

    Este poznamka. Su tu excelentni diskuteri. Dvorneho sasa tu nemate. Tak som sa podujal. Vazrte si tuto funkciu. Dvorny saso je zodpovedny za omyly panov. Mozno mu nadavat, vysmievat, robit si z neho srandu. Na to tu je.

    #4373
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Richard III? Aky Saso? Myslim teda som, povedal ktosi / R.D./ Kazdy poznatok je cenny a nie ku vsetkemu sa treba vyjadrovat. Mimochodom Saso? Hm. Netreba, cela moja generacia sme ho robili 40 rokov.

    #4374
    Danohor
    Účastník (Participant)

    To je ono. To pokracuje. Cenzura, politicke kadrovanie, machrovanie s tlacitkami. Preto niekto musi byt saso. Ozajstny. Nie taky, co mu hovorite rektoskop. Ten je smiesny, ale nie je saso. Poznal som jedneho Sasa, z ineho fora, pisal fantasticke veci o evolucii zivota. O tom, ze zivot je signal, ktory organizuje hmotu v zive celky. Ten signal je v DNA. Ziaden materializmus, ze hmota sama. Tej hmote je to fuk. Molekuly prichadzaju a odchadzaju, fsetko sa v nas meni a my sme ty isty. Darvin netusil. I ked trocha ano, ked popisoval vyvoj oka.

    #4375
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    Dano, poslednu poznamku k tebe odo mna, si iste fajn, pripominas mi Hawkyeho z MASH,ale obcas : audi alteram partem.

    #4376
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Sefke:
    Haec sit propositi nostri summa:
    quod sentimus, loquamur,
    quod loquimur, sentiamus;
    concordet sermo cum vita.

    DH

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 70 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate