K čomu,okrem administratívného zaťažovania slúži dispenzár?

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve K čomu,okrem administratívného zaťažovania slúži dispenzár?

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4326
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Dr. Poradovsky / celkom jedovata moja poznamka, bez toho, ze by sa mu niekto prosil/ ukazuje co poistovna. Nic sa neda, nic neide. Nuz potom neviem co robi 1700 uradnikov vo Vseobecnej. Emed to vystihol. Priklad: Diabetologia. Jeden pacient naozaj potrebuje 4 kontroly rocne a iny, rozhaseny, mozno aj 15. Nuz tak trochu „pokomunikujem“ z poistovnou mam jednu istotu, ak mi odsuhlasi 4 kontroly, mam zaplatene 4 ak 15 tak 15, samozrejme ak neide akutny stav.

    #4327
    emed
    Účastník (Participant)

    Neviem čo robí 1700 úradníkov. Ale celkom presne iem, čo robí môj známy na poste revízneho. vysvetlil mi, že tam je , aby si postrážil kšeft. Vieš – povedal mi, prídem za kolegom a poviem mu , aby ma skontrololval a ju ho naplátku tiež skontrololujem – som pri informáciách , viem kedy žiadať o navýšenie limitu. 😛 ( PS – možno ten môj známy len zveličoval, a poctivo žiadal koegu, aby mu vyškrtal čo sa dá… 😛 )

    #4328
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nuz ja neviem, co Emed vie. Napriek tomu je Vseobecna postavena na novych ludoch. Tak uvidime.

    #4329
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Ved to. Dispenzarizacia je zalozena na prevencii akutneho zhorsenia, na prevencii akceleracie komplikacii, na prevencii zanedbania skrytych priznakov zacinajucich komplikacii. A to je skutocne i ekonomicke.
    Dispenzarizacia s limitmi potvrdzuje nepochopenie medicinske i ekonomicke. Budeme setrit, nech to stoji, co stoji.

    #4330
    Dr. Poradovsky Juraj
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Dr. Poradovsky / celkom jedovata moja poznamka, bez toho, ze by sa mu niekto prosil/ ukazuje co poistovna. Nic sa neda, nic neide.

    Tak voči tomuto sa, pán minister, nemôžem neohradiť. Zo mňa láskavo spiatočníka a starú štruktúru nerobte. Nikde som tu nepísal, že sa nedá a že nejde. Presne naopak.
    Tvrdil som tu, a nemám dôvod na tom nič meniť, že s využitím elektronickej komunikácie sa toho dá spraviť oveľa viac a lepšie a lacnejšie, než byrokratickým postupom, čiže papierovaním. Keď som sa učil programovať v Basicu, netušil som, že ešte o 30 rokov bude treba o tom niekoho presviedčať…
    P.s.: A čo sa týka toho prosenia, opravdu som na tomto fóre len tak, bez osobného pozvania /prepáčte, ale vo sne by ma nenapadlo, že ostatní diskutujúci sú tu zúčastnení z takéhoto dôvodu/ 😀

    #4331
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Hm informane systemy? O tom este myslim, budeme vsetci pocut. Nedavno na konferencii /po e healthe, ktora bola v OSLO/ v hoteli Danube v Ba som mal uvodnu prednasku, myslim, celkom strucnu a jasnu o predsatve ako bude fungovat nas e health system.Jedna vec je prednaska, ina programovat v Basicu, ina na pocitaci Spektrum analyzovat digotalizovany obraz / trvalo to zhruba 3 hodiny/ v jazyku Pascal, ine je kupovat do poistovne inf. system. Keby sme ho mali, tak asi nebudeme papierovat. Kedze t.c. Vseobecna ani len to nevie, kolko penazi kde vybrala od koho a za co, ako aj kolko kde plati, preto mava aj 102% vybery, tak lepsi papier a spravodlivost pre pacienta, ako mudrlanske reci co by bolo keby. My na urologii sme to mali jasne: „keby babka mali gulky, tak by boli dedko“. A to plati aj v Basicu.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 16 až 21 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate