je to naozaj tak?

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve je to naozaj tak?

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #496
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Dostal som dnes tento mail. Jej argumenty poznam, opakuju sa v rovnakjej forme uz dlho z politickych stran opozicie. Mail je anonymny a neviem ci je naozaj pravdivy, davam ho teda na otvorenu diskusiu.
    „““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

    Dobrý večer p.minister.Dlho som sa rozhodovala či Vám mám napísať, ale predsa.Dovoľte sa mi predstaviť -pochádzam z Košíc , som dipl.fyzioterapeut a pri mojej práci sa pohybujem v mnohých zdrav.zariadeniach a môžem Vám napísať , že je to bieda preveľká byť dnes pacientom.Reforma má obrovský dopad na zdravotnícku staroslivosť.Tým, že sa redukujú počty sestier, ošetrovateľou, lekárou – pacient musí čakať, kým príde naňho rad.Nedávno ste boli na geriatrii otvárať monitorovacie oddelenie pre geriatrických pacientou,kde som bola prítomná a bolo mi z toho zle. A to len preto, že vedenie bolo vyondulované a vymalované – usmiate bez akýchkoľvek problémov,na čele s novomenovaným riaditeľom a stačilo Vám ísť zopár metrov do uličky a pozrieť tých úbohých starích ľudí, ktorí musia dlho čakať na podanie vody, či prebalenie plienky alebo iné úkony.Stačilo sa Vám spýtať jedného z nich a povedal by Vám to čo ja Vám píšem.Neviním personál lebo ten robí čo môže, ale viním redukciu zdrav.pracov
    níkov na takých miestach kde je to nemožné.Alebo ste sa pýtali sestričky na chodbe, že aký plat má – a ona Vám odpovedala, že má 10 tisíc po 20 rokoch praxe.Ja som si myslela, že viete, že aké platy majú setry aj lekári.To ma trochu táto otázka z Vašej strany udivila.Spomínali ste že v Košiciach vo VUSCCH majú lekári 70tisícové platy.Ale ved nemôže každý robiť kardiologa…A čo taký hematolog,očný,orl lekári? To je podľa Vás odpad?Chystám sa napísať do Brusellu a opýtať sa či vedia, že základný plat dnes lekára s 20 ročnou praxou a s troma atestáciami je 350 euro na Slovensku.Vy ste hovorili, že kto je dobrý bude mať aj dvojnásobok, ale ved sám viete, že ako to u nás funguje.Príplatky k platu budú za rektoskopovanie a nie za vedomosti.V podstate je žobrák lekár, ktorý je vedomostne veľmi dobrý len má smolu ak je svojmu šéfovi nesympatický.P.minister uvážte sám , že v mojej je veľký kus pravdy.Dúfam, že mi odpíšete, že budeme spolupracovať,lebo ešte veľa o košickom zdravotníc
    tve neviete. Viete, Vy prídete každý Vás očakáva s prehnanou starostlivosťou a popritom Vám unikajú závažné faktá, za ktoré nesiete zodpovednosť kvôli reforme.Každý sa bojí ozvať,a tvária sa ,že sú všetci happy.Moje meno je pre Vás priateľka z Košíc, pretože ak príde čas predstavím sa Vám osobne a toho sa nebojím.Ja Vám napíšem veľa pravdivých údajov, ako aj o korupcii atď.
    P.minister bolo mi potešením Vám napísať a dúfam, že mi napíšete a kľudne sa ma pýtajte ja nemám čo stratiť a hlavne Vám odpoviem bez pretvárky a pravdu to Vám sľubujem
    Vaša priateľka z Košíc

    #4872
    Mata Harri
    Účastník (Participant)

    Zákony sú pravidlá, realizujú ich ľudia. Tí, čo to ťahajú dopredu, aby to bolo lepšie, to majú ťažké. Ide o to, aby dokázali spojiť sily.

    #4873
    Eva Vnencakova
    Účastník (Participant)

    Chcem reagovať na mail z Košíc.
    Pri údaji o mzde lekára s troma atestaciami a 20-ročnou praxou som siahla hneď po kalkulačke a prerátala som si nové tarifné platy v našej
    nemocnici aj staré tabuľkové platy a musím povedať, že podľa mojich prepočtov by mal predstavovať plat- hrubá mzda- bez služieb a príplatkov
    asi dvojnásobok uvádzanej sumy. Z toho vyplýva alebo nepresnosť v údajoch, alebo veľký rozdiel v mzdách zdravotníckych pracovníkov podľa jednostlivých regiónov Slovenska.
    Vieme všetci, že mzdy zdravoníkov sú poddimenzované aj vrámci slovenského hospodárstva a ešte viac v porovnaní s EU. Myslím si, že jedinou cestou je presvedčiť všetkých kompetentných (vládu,parlament atď.) , že do rezortu zdravotníctva je nutné zvýšiť prídel peňazí. Lebo nedofinancovanie sa bude dotýkať nie len miezd zdravotníkov, ale aj zdravotnej starostlivosti ako takej.

    #4874
    rodan
    Účastník (Participant)

    Viac peňazí sa do zdravotníctva dostane, ak sa nájde politická vôľa a ochota dosiahnúť, aby najväčší dlžník – štát – platil za svojich poistencov také isté sadzby, ako sú odvody z príjmov zo závislej činnosti a odvody zamestnávateľov (odvody SZČO sú ich súčtom). Potom budú môcť aj poisťovne uzatvárať zmluvy na reálne vytvorené výkony. A poskytovatelia z toho mohli platiť aspoň trochu primerané mzdy.
    Žiaľ, v predvolebnom roku nemožno očakávať žiadne zmeny do systému. Aj keď len a len z dôvodu nedostatku zdrojov eroduje.

    #4875
    JagiMagi
    Účastník (Participant)

    vyzval pisateľku, aby začala dodávať tie pravdivé informácie pravidelne aj s pomenovaním spomínaných zdravotníckych zariadení a konkrétnych situácií. A ešte aby si dala na klávesnicu doplniť klávesu „v“, to len tak na okraj. Nie som lekár, ale poznám viac sestier, ktoré sa viac, ako na svoj plat sťažujú na zlé podmienky a zlú organizáciu práce v nemocnici a na pracovné miesta obsadené z protekcie ľuďmi, ktorí viacmenej nič nerobia a za ktorých ostatní musia makať. Ale je to tiež len informácia z druhej ruky, takže neviem posúdiť jej správnosť a pravdivosť. Ale asi si začnem viac všímať ich kritické poznámky a budem Vás o nich pravidelne informovať. Ono možno práve preto, že nie som od fachu, im dovolí povedať mi na rovinu, ako to u nich beží. Nateraz len viem, že tam napr. majú zriadenca, ktorý je tam po známosti a stále sa zašíva a vôbec im nepomáha. Takže pacientov musia dvíhať a umývať sami. A nie každý pacient je vychrtnutý, takže koľkokrát majú problém si s ním poradiť a zriadenec, ktorý tam je práve na to, aby im pri tom pomohol, je niekde zašitý s niekoľkými promile v krvi. Ale keď príde na prémie, tak hraje prvé husle. A verím, že takých prípadov je ešte v našich nemocniciach veľa. A tam treba začať. A tlačiť na odbory, aby sa proti takým manierom postavili a bojovali priamo v nemocniciach za tých, čo tvrdo a poctivo robia a nie na ulici za svojich odborových bossov.

    #4876
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    Mozete mi vysvetlit, co su to premie? To slovo som uz nepocula asi 20 rokov v nasej nemocnici. Kde ich maju, poradte, kam mam ist pracovat,xixi.

    #4877
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Skuste sa spytat v KE vo FN, alebo kardio alebo onko, v BB kardio, v BA OUSA, v BA na Partizanskej atdt.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate