Bez komentara

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 30 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4623
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    K Emedovi: riaditeľ rozhodol a zamestnanec ma dve možnosti. Alebo suhlasi, al.ebo odide. Podobne by asi neboli lekari v praxi radi, ak by zverenovala ZP ich uhrady, napriklad Emed 80.000 a iny imunolog v okoli 60.000 a iny 90.000 a podobne. Martinska FN bude akciovka a 1/3 clenov DR bude zo zamestnancov. Tak tam je priestor na diskusie. K Danhorovi : menej je niekedy viac a nemyslim tym vyplaty.

    #4624
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Ved, ved. To je siroka diskusia okolo obycajneho prikazu – zakazu hovorit o svojej mzde, aby sa mohlo postihnut tych, co sa opovazia rebelovat v BA pred parlamentom, na namesti a pod. Bolo by blbe, keby som patral po vyplate mojich kolegov , ale v pripade mojej mzdy, ja sa mam pravo rozhodnut, ci ju zverejnim, budem o nej hovorit alebo nie. To mi riaditel nemoze zakazat prikazom. To je moje osobne rozhodnutie.

    #4625
    emed
    Účastník (Participant)

    Zmiešali sa tu 2 veci. Ja osobne nie som zástancom žiadnych tabuľkových platov, žiadneho stádovania. Som zástancom trhu, a možnosť zaplatiť odborníka a stanoviť mu motivačný plat – patrí k veci. Slušnosťou je aj “ nehoviriť velmi “ o svojej mzde ( a to najma v závistlivom slovenskom prostredí,…). Slušnosťou je aj loajalita zamestnancov ,……
    Ja som sa len smial nad možnosťou okamžitého vyhazovu- ak o svojej mzde poviem manželke( veď aj manželka je tretia osoba 😛 ).
    Proste tak ako ja, ani direktóriuš nie je právnik a bohužial právnici nemocníc nepatria asi k právnickej špičke… Ruku na srdce, asi by súdny spor okamžitého vyhadzova za porušenie tohto príkazu riaditeľa skončil obdobne ako okamžitý vyhadzov určitého direktora ( tu ministerskí právnici tiež ťahali za kratší koniec….

    #4626
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Plne suhlasim. Vrlo zakaz expedoval v kontexte protestov sestier. To sa nepacilo viacerym riaditelom.

    #4627
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Islo spor v BB, ktory MZ prehralo. Zaujimavost bolo,ze spor sme prehrali pre udajne nedodrzanie lehot, hoci sud potvrdil, ze vyhadzov bol OK, takisto vyhlasil sud ze referent je minister. A mozno sa v tejto vete nemylil. 😀
    Mimochodom ostatni riaditelia: Ono to celkom neide, brat plat riaditela, mat zivot riaditela, ale ked sa treba postavit pred vlastne sestry, tak si sustavne snuruje topanky /aspon tak to popisal sefredaktor v Zdrrv. novinach a nemylil sa/. Holt niekedy je dobre byt riaditelom iba pri nakupoch.

    #4628
    aiti
    Účastník (Participant)

    nuz neviem, presne ako to tu niekto vyssie spomenul, debaty o vyske platu medzi kolegami nemusia viest prave k pozitivnej atmosfere. ale zakazovat tieto reci dokonca pod hrozbou vyhadzovu, mi pripada chore. ako prejav strachu alebo zleho svedomia. :^o

    #4629
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ked moze popradsky primator zakazovat svojim sekretarkam chodit do prace bez pancuch. A ma pravdu, pretoze to je jkeho PRAVO a samozrejme aj zopdovednost. Dosah talychto rozhodnuti si vsak samozrejme musi tiez zvazit.

    #4630
    aiti
    Účastník (Participant)

    ak si primator vybral sekretarku, ktora nevie, ze do prace na jej pozicii sa chodi vyhradne v pancuchach, a musi jej to sef vyslovene prikazovat, tak je zly personalista.
    s platmi je to podla mna ine. kazdy aspon trochu inteligentny clovek sa so svojim prijmom kolegovi chvalit nebude. to je nepisane pravidlo. (vo finsku sice nie, ale ti su niekde celkom inde) ak je nespokojny, ide za sefom. a potom je bud spokojny, alebo da vypoved. ale nemocnice funguju na slovensku inak. tam nie je spokojny nikto, vznika akasi kolektivna druzba, fakt, ze vsetci robia za mizerny plat ich spaja. preco im pod hrozbou vyhadzovu branit v tom, aby si navzajom ventilovali svoje rozcarovanie? nech im riaditel vysvetli, preco su platy mizerne a dokedy budu mizerne. ten jeho list fakt nechapem. jedine, zeby sa v spitali naozaj nasli jednotlivci, co maju oproti ostatnym nadstandardne platy…

    #4631
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ale v poriadka. Je to problem riaditela a jeho zamestnancoiv, tato tema naozaj nie je vzrusujuca uz aj preto ako je popisny jej vznik / klrycie meno nadennik . hm, hm / a detaily.Finsko, Slovensko vsetko jedno, sme ludia. Len akurat neviem co to ma z reformou spolocne, resp. s diskusiou o zmenach. Ved zle platy su tu stale a zial este chvilu budu.

    #4632
    JagiMagi
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Nekukaj susedovi do hrnca a nebav sa o cudzom plate su celkom dobre zasady. U nas vo firme / imperialistickej a rakuskej/ som vyhadzoval za reci o platoch. Vrlik ma pravdu.

    To snáď pán RZ nemyslí vážne. Alebo to nepochopil ? Jedna vec je pozerať susedovi do hrnca, to je priestupkom v každej normálnej firme. Ale druhá vec je ukázať komukoľvek svoj hrniec. To je výsostným právom každého občana v demokratickej spoločnosti, nemyslíte ? A zakazovať to niekomu, tak tomu zasa ja hovorím liezť susedovi do kapusty. Takže by sa mal dotyčný, ktorý si dovolil zakazovať to, čo zakazovať nemá právo, všetkým pekne ospravedlniť. A ak to neurobí, mal by byť okamžite odvolaný. Komunistické maniere už v SR nemajú čo hľadať ! To si vyprosíme.

    #4633
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Nuz co, svoje hrnce si ukazujte komu chcete a kolko chcete. Aj si vyprosujte co chcete. Nikto nikou nebrani aby sa hocikde i v Martine postravil hocikde i na namestii a ukazoval co chcel. Iba ak to bude jeho paska tak ho Vrlik vyhodi pokila som dobre pochopil. A ked ho vyhodi tak bude za to jeden aj druhy zopdovedat.

    #4634
    JagiMagi
    Účastník (Participant)

    Len si neviem predstaviť, ako chcete realizovať reformu s takýmito riaditeľmi nemocníc. Vy áno ?

    #4635
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    On ten riaditel je tam z vole ministerstva, pretoze je to verejn opravna instutucia. Po zmene na a.s. tam bude trochu ina situacia, tak uvidime.

    #4636
    mosko
    Účastník (Participant)

    .
    Naozaj by ma zaujimalo ako si zamestnaci MFN zoberu z banky uver ci hypoteku.
    .
    Zvycajne podmienkou na poskytnutie uveru z banky je to ze im OZNAMIM svoju mzdu – napr. kopiou vyplatnej pasky.
    .
    Vrelo doporucujem aby zamestnanci MFN vyzadovali dodrziavanie tohto NEZMYSLU aj od svojho managmentu.
    .
    Alebo pan VRLIK si moze zobrat UVER a oznamit vysku svojej mzdy TRETEJ osobe – a jeho zamestnanci nemozu???
    Alebo pan VRLIK ci clenovia jeho managmentu nikdy nepovedali manzelke/manzelovi KOLKO ZARABAJU? Ak nahodou pan VRLIK ci clen jeho managmentu posiela svoju vyplatu na ucet ktoreho majitelom je jeho manzelka ci manzel – porusuje toto rozhodnutie.
    .
    Toto nariadenie osobne nominujem za HLUPOST ROKA
    .
    Na cenu AUTOR HLUPOSTI ROKA nominujem h. D. M. M. V., CSc., r. MFN =D>
    .
    A uprimne lutujem zamestnancov MFN – mat sefa co nevie co podpisuje – nie je nic horsie.
    .
    jana mosko.
    .
    p.s.
    .
    A mala rada pre zamestnacov MFN – nezverejnujte SVOJU MZDU. To mate zakazane – zverejnite iba – NA UCET MI VO VYPLATNOM TERMINE PRIBUDNE xxx KORUN. Toto urcite nie je informacia o mzde.
    .

    #4637
    bepo
    Účastník (Participant)

    Kto vie ako si Vrlík a ochrana osobných údajov poradí s preplatkom pri ročnom zúčtovaní ZP.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 30 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate