Odpoveď na: Neplodnosť = choroba

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Neplodnosť = choroba Odpoveď na: Neplodnosť = choroba

#656
pacientka
Účastník (Participant)

Vážený pán doktor,
mýlite sa, ak tvrdíte, že nikde na svete nie je reprodukčná medicína hradená zo základného balíka. Napr. v Čechách hradia 4 úplné pokusy IVF a jeden čiastočný, v Maďarsku hradia všetky pokusy IVF až do narodenia prvého živého dieťaťa, v Izraeli (to neviem či je zo základného balíka) sú hradené všetky pokus IVF. Ja nerozumiem tomu, prečo by sa práve reprodukčná medicína mala zrazu prestať preplácať aspoň na takej úrovni ako doteraz. Ja ako laik nechápem, možno by ste mi to mohli ozrejmiť, či ešte nejaká skupina výkonov je takto vyradená z hradenia poisťovní. Pokiaľ viem tak psychológia, kozmetická plastická chirurgia a stomatológia. Nedočítala som sa ako to bude s protialkoholickým liečením, liečením narkomanov – tí majú teraz hradenú každú liečbu, stačí ak prejavia záujem. To je trochu paradox, nie? Oni si to zavinili svojím svedomitým pitím a drogami, ja ničím a aj ja prejavujem záujem o aspoň čiastočný príspevok na liečbu. Nevidím žiadnu skupinu ľudí, ktorí si majú svoju liečbu platiť sami v takej výška ako my. Ak je tak ma opravte. Aj ja viem, že naše zdravotníctvo je nad prepasťou, ale prečo máme práve my útrpne v kútiku čakať a platiť strašné čiastky za lieky a výkony kým sa rozbehne (ak sa teda rozbehne) nejaké pripoistenie. 10 rokov som odvádzala nemalú čiastku v anonymnom neadresnom balíku do zdravotnej poisťovne, ale ja za to nemôžem. Prečo sa to nedá riešiť nejakým preklenovacím obdobím pre reprodukčnú medicínu? Tomu nerozumiem.

Navigate