Re: Nejde o žobranie, ale o princíp!

#585
MUDr.Pavol LICHANEC
Účastník (Participant)

Ďakujem za Váš názor, pán kolega MUDr.Bányász, ale ja nežobrem, ale trvám na principiálnom splnení si zodpovednosti štátu. Neviem ako môžete porovnať tento problém s nebankovými inštitúciami.
Perspektíva predsa bola zriadená a fungujúca za úplne iných podmienok ako nebankové inštitúcie, kde si ľahkovážny ľudia pod vidinou získania fantastického úroku zo svojho vkladu uložili dobrovolne svoje financie a zahrali si hazardnú hru.
Ja som si plnil zmluvné povinnosti voči zmluvnému partnerovi, ktorý bol zriadený MV SR a podliehal kontrolným mechanizmom štátu, ktorý v tomto smere zlyhal. Plnil som si svoju povinnosť vyplývajúcu z mojej licencie voči mojím pacientom, ktorých, žiaľ časť bola poistená práve v uvedenej ZP.
Tak Vás prosím, aby Ste moje argumenty neznižovali na akési žobranie a na ľahkovážnosť ľudí , ktorý hrali wabank, napr. v Horizonte.
Alebo budeme s úžasom sledovať počiny pána ministra, s ktorým v mnohom súhlasím a prajem mu aby jeho predstavy viedli k pozitívnym zmenám v zdravotníctve.
Avšak zatiaľ robí jedine kroky najjednoduchšie ako šetriť hlavne na jednom druhu pacientov na úkor iného druhu pacientov.
Prajem Vám veľa bohatých pacientov, len sa bojím že po krokoch pána ministra aj stomatológovia bez zmluvného vsťahu k ZP asi nebudú mať čakárne naplnenými solventnou klientelou. Alebo sa mýlim? 😮

Navigate