Odpoveď na: Ako ďalej Biskupice

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Ako ďalej Biskupice Odpoveď na: Ako ďalej Biskupice

Anton Hanusin
Účastník (Participant)

Nuž, ak nechcete na dovolenke oddychovať, dobre!
Naozaj si myslíte, že prísun pacientov prinúti nemocnice lepšie organizovať emergency? Veď o tom bola tá naša skúsenosť spred 6 rokov – pokiaľ sa nemusí, tak sa nič ani neudeje. Okrem toho, do niektorých nemocníc by sa takýto pacient ani nemal dostať. Napríklad v našom regióne sú 4 nemocnice vzdialené od seba rádovo 20 km. Je optimálne, aby pacient najprv zakotvil v Spišskej N Vsi stratil tam hodinu a potom bol transportovaný do Levoče na CT. späť do SNV a nakoniec do PP? Keď som doviezol vrtuľníkom pacienta zo Slov. Raja (spád SNV) so susp. KCP priamo do Levoče, kde je CT, osopili sa na mňa, prečo vozím pacientov Spišskej k nim, tak som im to vysvetlil. CT nepotvrdilo intrakraniány nález, ale pac. mal poruchu vedomia. Bolo treba skonrolovať CT na druhý deň a teda by bolo vhodnejšie, aby pacient ostal hospitalizovaný v Levoči. S úplne vážne mysleným odôvodnením – Oni nám minule tiež nezobrali pacienta – poslali pacienta do spádu. Nalietali sme ďalších 15 letových minút (x cca 1200SKK) a na druhý deň pacient sanitkou absolvoval dve cesta SNV-Le kvôli kontrole CT. ORGANIZáCIA? Môže to slúžiť ako dobrá selekcia tých, ktorí to prežijú i napriek lekárskej starostlivosti. Ale v Blave a košiciach to tiež nie je iné, aj tam sa lieta s pacientom podľa spádu hore-dole. Spadol najprv a utrpel IK krvácanie – ad trauma.. nie nie, podľa nás najprv utrpel hemoragickú NCMP a potom spadol … ad neurochira atď Takže záver je správny- budeme im to musieť vnucovať.
Na margo: pretriasali sa tu príklady s opravami auta po nehode, o kontrole výkonov pacientom ap. Dávno si myslím, že k reforme dôjde vtedy, keď prvá nemocnica prehrá milónový súdny spor s poškodeným pacientom. Je súčinnosť s Min. spravodlivosti na zmene občianskeho zákonníka tak, aby bolo možné za poškodenie vysúdiť naozaj relevantné peniaze?

Navigate