Odpoveď na: Financovanie zdravotníctva a korupcia

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Financovanie zdravotníctva a korupcia Odpoveď na: Financovanie zdravotníctva a korupcia

#678
panpan
Účastník (Participant)

@MUDr.Pavol LICHANEC wrote:

Nad posledným príspevkom môžem len žasnúť ako vie niekto tak fantasticky bagatelizovať .
Ešte, by som ho v jeho štýle doplnil: Pacient by si mal požiadať lekára ktoré súčiastky na svojom tele si chce dať vyštelovať, premazať, či vymeniť – predložiť objednávku na servisný zákrok.

1.apríl bude až za 101 dní, pán fakturant ! 😆Nuz nie je to az take nerealne. Vela vykonov nie je akutnych a skutocne by lekar mohol dat pacientovi akusi „predfakturu“, ktoru by poistovna odobrila vopred.

Dalej je znacne diskriminujuce, ze pacient si nemoze slobodne vybrat lekara. Naozaj nemoze, pretoze poistovna uzatvara zmluvy s lekarmi. Pritom by mala vytvorit urcity cennik za vykony a zaplatit danu sumu za dany vykon. Ak pojde pacient k drahsiemu lekarovi, doplati si, ak si najde lekara v danom limite, nech sa paci. Ale je nemoralne, aby poistovna povedala, ze napr. s tymto kardiologom neuzavrieme zmluvu, a teda, hoci si platite poistenie, osetrenie u neho si budete hradit v plnej vyske.

Zmluvu ma mat predsa pacient s poistovnou. Mozno by stalo za to, aby neodvadzal peniaze zamestnavatel, ale priamo zamestnanec. O to vacsiu vyplatu by dostal. Ani zakonne poistenie za automobil predsa nestrhava zamestnavatel z platu.

Kym si nebude moc pacient skutocne vybrat, nikam sa to nepohne.

Navigate