Odpoveď na: kolektivna vina

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve kolektivna vina Odpoveď na: kolektivna vina

m.rokyta
Účastník (Participant)

Dobrý deň, nepoznám čo sa v tej nemocnici stalo, len to čo som sa dopočul z TV a tlače, a tak neviem či sú alebo nie sú vinní ale …
ak neexistuje v SR štandard napr. na zavedenie centrálneho venozneho katétra a overenie jeho polohy ako niekto môže povedať “ urobil chybu “ . Nie je chyba to že ten štandard ozaj nie je? Pán minister je tu niekto kto by ho mal vypracovať? Spýtali ste sa ho / ich / prečo neexistuje? Anesteziolog. spoločnosti ich majú a určite sa v detailoch líšia a to čo platí v USA nemusí v Nemecku ale samozrejme najlepšie sa “ buzeruje“ tam kde nie sú pravidlá. Ďalej je veľmi zaujímavé že teraz tvrdíte že tá dialýza sa nemala vlastne ani robiť- vraj nebola indikovaná. Nie je pravda že lekár ktorý ju indikoval to “ posunul “ na niekoho ďalšieho lebo ten katéter nevedel pichnúť / na dialyzátora podivné / a nakoniec bol tým kto bol “ najlepší “ a bez viny- vďaka svojej neschopnosti. No a ďalej- to budú najnovšie lekárov z práce vyhadzovať laici- župani? Nemala by to byť práca “ poradného zboru “ danej spoločnosti? Tak sa mi zdá že lekári sú tá najhoršia zberba v spoločnosti, veď čo by to boli za správy bez nejakého “ babroša “ ktorý niekoho priviedol na onen svet. Pred 89 mali úžasné výhody vojaci a policajti lebo museli chrániť zriadenie pred živlami a lekári boli akoby zvyškami burž. spoločnosti- preto mali také platy aké mali. Ani dnes siloví ministri nedovolili svojim ubrať zato ja mám pocit že minister zdrav. je tu na to aby nám ukázal … Chcete mať skvelú starostlivosť – to je v poriadku ale ked môžeme mať platy na aké si štát môže dovoliť tak prosím povedzte ľuďom že : bohužiaľ nemáme transfúzie lebo nemáme sety na vyšetrenie krvi, nemôže mať každý anestézu so Sevoranom lebo naňho nemáme a nemáme na nové anest. stroje, nemáme bezpečnejší Naropin miesto Marcainu lebo v Čechách ho registrovali a u nás nie, nepríde RZP do 10 min. lebo je v okrese len jedna a práve je niekde inde… Tak ako razantne vystupujete proti lekárom tak by ste mali povedať aj to že bohužial nie sú vinní keď nerobia to čo v ChicagoHope lebo sme na SLOVENSKU.
Velmi veľa debatujete s MH- to na ministerstve nemáte ľudí ktorí do toho vidia aspoň tak dobre? Chcete aby fachčil transpl. program… Ja ponúknem centru potenc. darcu- 45 min. telefonujem po republike kým nájdem koordinátora, ten mi naordinuje x ˇdalších vyšetrení ktoré v službe jednoducho nemôžem urobiť lebo som sám na ARO oddelenie+ anestézy v službe+ resuscitácie v nemocnici+ konzíliá a mám ďalších 5 pacientov. Ja nemám na to čas aby som zháňal ľudí z domu, aby som zháňal príbuzných lebo koordinátor žiada súhlas aj keď zákon káže niečo iné, aby som hľadal kde v kraji urobia angiografiu a nedaj bože sa snažil o letecký transport to by som Vám p. minister prial zažiť- prídite raz k telefonu a skúste dobaviť sek. transport z perif. nemocnice. Takže ja im poviem len jedno – beriete darcu alebo neberiete, neberú a tak ho nemajú a tak sa nám potom vyhrážajú minist. kontrolou lebo “ neplníme “ Žiadajú štatistiky, vysvetlenia “ prečo nemáte darcov? “ No nemáme , lebo by ste chceli rožky zadarmo a tie došli…

Navigate