Odpoveď na: kolektivna vina

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve kolektivna vina Odpoveď na: kolektivna vina

Mata Harri
Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

neznamena tpo nic viac a nic menej ako ked vodicovi z povolania zoberu vidicsky preukaz. navyse nie cela nemocncica ale to oddeleneie, ktore pochybilo, resp. do zlepšenia. V BA postavl mlady riadiotel lekara mimo sluzbu ihned ako zistil, ze MOZNO POCHYBIL, to bola kauza mrtvej matky s dieťatkom, alebo ze MOZNO ZOBRAL UPLATOK / to bezi teraz/. A ked by na tom oddeleni nebol inz lkekar, tak bude treba zavriet oddelenie, hoci ARO dovtedy, kym tram nebude kvalitny personal. To ma samozrejme svoje dolsedky. ked zomrie pacientka / A ZBYTOCNE/, anesteza bola non lege artis, tak je to OK, ked je to VUC alebo statna tak to uz nie?. keby sa zavreli napriklad BB co by sa stalo, Skoro nic, Zvolen, Brezno a Martin by zastupili. Naozaj je prebytok ponuky a naozaj nasi pacienti maju pravo na kvalitu.

Ťažko sa mi diskutuje, nepoznám detailne kauzu v Bojniciach. Ale chápala som pozastavenie platnosti zriaďovacej listiny tak, že nemocnica nemá oprávnenie ďalej poskytovať zdrav. starostlivosť.

Čo sa týka zastúpenia Banskej Bystrice, súhlasím s poznámkou – SKORO nič. To skoro vyjadruje všetky činnosti, ktoré sa v uvedených náhradných zariadeniach nevykonávajú, vážne by to zasiahlo niekoľko desiatok až stovák pacientov. Vychádzam zo štatistík, koľko máme od nich poukázaných a preložených pacientov.

Navigate