Odpoveď na: Prečo zvýšeniu odvodov ÁNO a priamym platbám NIE

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Prečo zvýšeniu odvodov ÁNO a priamym platbám NIE Odpoveď na: Prečo zvýšeniu odvodov ÁNO a priamym platbám NIE

mosko
Účastník (Participant)

Logicka pasca: Ak stat bude platit viac, tak z coho : no asi z dani, a tie kto plati?, no asi obcania

V mojom príspevku nebolo ani slovo o tom, že štát má viac platiť.

Akokolvek zdravo budeme zit, nevieme co pride. A potom budeme platit miliony za leukemie z vlastneho vrecka, hlavne ak na to nemame

V mojom príspevku nebolo ani slovo proti solidárnosti.

Problemom je ZNEUZIVANIE SOLIDARNOSTI, ale nie ona sama, aspon nie v zdravotnictve

Ak sa namiesto zvysenia odvodov pouziju doplatky – nezabrani to zneuzivaniu solidarnosti. Alkoholici budu pit dalej, narkomani budu drogy brat dalej, fajciari fajcit dalej. A najzavanejsie choroby sposobene takynto sposobom zivota budu plne hradene nadalej bez ohladu ci sa navysia odvody alebo pacient bude na liecbu ostatnych diagnoz doplacat…

Buď je moje IQ príliš nízke, aby som pochopila túto odpoveď, alebo odpoveď bola na iný príspevok…
Moj prispevok bol o dodani chybajucich penazi do systemu zdravotnictva formou navysenia odvodov namiesto navrhovaneho doplatkoveho systemu v kombinacii s pripoistenim.
Moj prispovok bol o argumentoch v prospech navysenia odvodov.

Len dúfam, že reakcia pána ministera bola taká z dôvodu nedostatku času a nebola spôsobená nedostatkom protiargumentov.

Navigate