Odpoveď na: Mily pan minister, Rudolf!

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Mily pan minister, Rudolf! Odpoveď na: Mily pan minister, Rudolf!

Mata Harri
Účastník (Participant)

Ja pridám k téme poznámku – ako klinik v zadlženej nemocnici musím kalkulovať s cenou každej tabletky, striekačky, tampóna. Pracujem v rôznych odborných komísiách, v rámci ktorých odovzdávam spoločnosti moje vedomosti, skúsenosti – zadarmo. Dokonca na úkor osobného voľna a papier kupujem za vlastné. Keď v zahraničí zastupujem slovensku odbornú spoločnosť , mám tam referát, prednášku, musím si zobrať dovolenku, ako keby išlo o môj súkromný podnik.

S tým kontrastuje skutočnosť, že denne dostávam do práce i domov, rovnako môj manžel kopu exkluzívne spracovaného reklamného materiálu na lieky, ktoré rozposielajú firmy. Financujú to zo ziskov za odpredané lieky. Rozhadzujú peniaze, ktoré nám chýbajú. Cestou zlepšenia situácie nie je rozhodnutie, či pripustíme vznik nových lekární, alebo nie, ale nakoľko budeme tolerovať neopodstatnené vysoké ceny liekov. posledná kategorizácia bola pre firmy pohromou a to vlastne bola prvá kategorizácia, ktorou sa sledoval zámer odstrániť neopodstatnené predražovanie. V tejto ceste treba pokračovať.

Ale táto cesta postihuje iba malé firmy. veľké prachy sa točia v prístrojovej technike, v zdravotnom materiáli, pomôckach. Pod zámienkou, že chceme pomáhať chronicky chorým, od začiatku niektoré medicínske činnosti majú určené dobré ceny, garantované platby, kým porovnateľné činnosti musia živoriť. Firmám s dialyzačnou technikou sa oplatí investovať do našich zadlžených dialýz, pri garantovaných cenách a platbách, miera predraženia techniky a spotrebného materiálu im všetky investície vráti i s poriadnym ziskom. Malí sú chudobní, chudobní sa medzi sebou bijú.

Navigate