Odpoveď na: Mily pan minister, Rudolf!

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Mily pan minister, Rudolf! Odpoveď na: Mily pan minister, Rudolf!

Anton Hanusin
Účastník (Participant)

Lucia, skúste sa pozrieť na túto záležitosť cez takýto príklad.
V Humennom sa rozmohli benzínové pumpy, cena benzínu išla dole, ľudia sú spokojní, lebo majú lacný benzín. Celoslovensky je ale benzín drahší ako v Čechách, lebo tu má príliš dominantné postavenie Slovnaft.
Úlohou vlády nie je podporovať záujmy záujmových korporácií, ale zabezpečovať podmienky, aby koncový odberateľ (občan – pacient) dostal službu v najlepšom pomere kvalita/cena. Štát má vytvárať podmienky na to, aby každý, kto chce a splní požiadavky (ktoré majú garantovať, aby služba bola poskytovaná zodpovedne) sa mohol v danom odbore podľa vlastného uváženia realizovať .
Samozrejme, každý podnikateľ túži mať monopol, ale ten poškodzuje Vás ako zákazníka (viď Slovnaft na Slovensku).
Veľké firmy majú zväčša i veľkú réžiu, keďže živia veľký aparát, výhodou malých je práve nízka réžia. Inak ja nie som ochotný kvôli 20 SKK za mesiac stáť frontu v distribútorskej lekárni, pôjdem radšej tam, kde ma obslúžia hneď.

Navigate