Odpoveď na: PREVENCIA podla ministra zdravotnictva

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve PREVENCIA podla ministra zdravotnictva Odpoveď na: PREVENCIA podla ministra zdravotnictva

imported_Rudolf Zajac
Účastník (Participant)

Najcastejci spor:
preco mame byt solidarny z tymy co maju vysoky cholesterol / zle stravovanie , same podbradky/ alôebo alkoholikmi, alebo fajciarmi, alebo dokonca toxikomanmi . proti tomu staviate deti a ich krivy chrup a chripku a zlomeninu nohy.
1. Takze sme milion krat aj s Petrom Pazitnym povbedali, ze v stomatologii bude plne hradena prevencia u deti a aj bude, kroivy chrtup je vybaveny.
2, chripka : deti do 6 rokov a dospeli nad 65 rokov maju plne hradene ockovanie – to je myslim prevecnia. navyse v novom zakone o rozsahu jasne hovorime, ze ak sa niekto zaockuje napriklad prosti chripke / nepovinne ockovanie cca 200 Sk, tak nebude hradit spoluucast pri licbe chripky/
3. Zlomenina rukya lebo hlavy: je a bude plne hradena, tento priklad / z novin/ naozaj pokulhava. Keby novinari citali zakon a nevyberali veci z prilohy, bolo by im jasne ze je to bez doplatku. Mimochodom ide o model tzv. Oregon
4. Len v roku 2003 sme zacali hradit z poistenho vysetrnie chileterolu u deti 11 a 17 rokov / prevencia aterosklerozy/ vyseternie na okultne krvacanie / prevencia rakoviny hrubeho creva/, éod 1.1.2004 vysetrenie CAH u deticiek – novorodenciv – / vysoka hodnota nadobl. hormonov/ ktora sposobuje debilitu, atd
5. Fajciari a naporiklad alkoholici:mate pravdu ale co s tymi co jedia podbradky? napiste Vas nazor.
Pekny rok 2004
PS: dovolte mi este jednu malu radu / byvaleho publicistu/ :
Vase argumenty su zaujimave aj bez vnasanie osobneho akcentu, naopak ten osobny akcent odputava pozornsot. To neznamena, ze mi vadi, ze mi tak trochu nadavate, ale straca sa vyznam Vaseho dobreho prispevku.

4.

Navigate