Odpoveď na: tak ako priatelia

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve tak ako priatelia Odpoveď na: tak ako priatelia

Anton Hanusin
Účastník (Participant)

Matta harri

Vrátila som sa z odborného kurzu o sepse, organizovaného vo forme medzinárodného sympózia.

nevideli sme sa, skoda,ak to nie je problém, mohli by ste mi poslať svoj mail, rád by som o niektorých veciach podiskutoval súkromne.
Chcete otvoriť debatu na tému Výživa, intenzívna starostlivosť, ale sama vidíte, že toto nie je priestor pre odbornú diskusiu – viď môj pokus o diskusiu na tému trauma systém. Fakt je, že o základných kameňoch reformy je rozhodnuté, ešte ich schváliť v parlamente, ale nejaká zásadná diskusia už do úvahy neprichádza – a je to v poriadku, minister má ucelenú predstavu, určite i dobrý tím a logistiku, treba ho to nechať dokončiť a potom sa uvidí, horšie, ako posledých 10 rokov, keď sa len plátalo, to byť nemôže.

Tam odoznela hrozivá štatistika z USA , ktorá dokumentovala ročný nárast úmrtí na sepsu, ktorý sa približuje k počtu úmrtí na ICHS.

To len dokresľuje, že NI sú problém aj vo svete, ktorému nemôžeme vytýkať nedostatočnú starostlivosť o kvalitu.

Ad Rudolf Zajac

A opat v porovnatelnych nemocnciaich na slovesnku neporovnatelne rozdioely v ich vyskyte

Aj na východnom Slovensku bolo kedysi omnoho menej nádorových ochorení, lebo sa nediagnostikovali. Ako som povedal skôr, nie je neobvyklé, ak sa NI nehlásia, je to v súčasnom systéme pohodlnejšie.

Pán minister, chápem Vašu nechuť k riešeniu problémov direktívami zhora, dokonca i filozoficky to celkom sedí (každý si musí svoj boj vybojovať sám, aby si cenil jeho výsledok) avšak nemajte nám za zlé, keď ako ľudia z praxe dennodenne vidiaci flagrantné porušovanie lege artis zásad a žiadnu snahu s tým niečo robiť, niekedy neveríme (alebo v záujme pacientov nie sme ochotní tak dlho čakať) na riešenie problému zdola, hoci to niekedy môže zaváňať obsesiou.

Ad guidelines: Chcete, aby sa v prostredí (ktoré mimochodom nebude čistý trh) presadili lepší a je len na nich, ako. Avšak zároveň musíte garantovať minimálnu sieť zariadení. Tí budu svojim spôsobom zvýhodnení pred pôsobením trhu. Aké pravidlá ošetrovania budú platiť v nich? Nie je pravdepodobné, že by sami mali záujem na kvalite, tú budete musieť garantovať ako zriaďovateľ a to pravdepodobne zhora zavedenými pravidlami. Ak sa mýlim, opravte ma.

Navigate