Odpoveď na: dialyzy

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve dialyzy Odpoveď na: dialyzy

Mata Harri
Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

Celkom jednoduche. Ciernou dierou zdravotnictva je ze nie su jasne stanovene postupy – guide lines. Uz takpovediac nas huba boli z toho, ze to hovorime, len akosi nasa lekarska verejnost sa k tomu nema. Piste guide lines a budete v definach slov. zdravotnictva.

Absolútny súhlas. Čierne diery vznikajú tam, kde nie sú jasne stanovené postupy. Guide lines sú vodiace čiary organizačného systému, sú základom poriadku, určujú jasné pravidlá. Odstraňujú živelnosť, vedú k exaktnosti, k tímovej práci. mali by byť vypracované pre všetky činnosti s interdisciplinárnym využitím. Máte pravdu, slovenská lekárska verejnosť nepachtí po guidelines. Po osamostatnení Slovenska sme sa zbavili českej konkurencie a teraz si bezstarostne lebedíme. Systém “ od buka do buka“ je tak krásne pohodlný, nezáväzný. Sme svetoví, ale nesmieme prekročiť hranice.

Čo robia Vaši hlavní odborníci? Dramatik by povedal : Vy si tu s ing. Pažitným intenzívne všetko reformujete a oni čušia (česť výnimkám). Akoby sa ich to netýkalo (ich odborov). Oni by mali byť vaši dôrazní oponenti a sypať návrhy, argumenovať. Moje skúsenosti sú, že veľmi obratne kľučkujú. Na všetky strany.

Reformu chápem ako veľké upratovanie, čiže zhon, pohyb, aktivita. Všetkých.

Dotkli ste sa horúcej témy. ja som pred 6 rokmi vytvorila guide lines pre istú oblasť medicíny, ktorú používajú všetci, ale nikto nenesie zodpovednosť, v ktorej sme zaspali dobu, podporili ju mnohí hlavní odborníci, až na jedného, ktorému nebola sympatická tímová práca a to stačilo na to, že materiál leží niekde vo Vašom úrade….
Projekt, ktorý pripravujem do Vašej súťaže o Cenu kvality, sú vlastne tiež guidelines….

Navigate