Bumerangy

Tento premiér povedal: „Veď je to podvod nad podvod. Tu už niekto berie za sanitku 750- až 800-tisíc korún. Pozrieme sa, aká je kvalita poskytovaných služieb. Myslím si, že neuveriteľne utekajú peniaze.“
Tieto vety priniesol portál Aktualne.sk v polovici januára.
Išlo o vyjadrenia k súkromným zdravotným poisťovniam. Preferenciami opitý premiér tvrdil, že bude rád zvádzať politický súboj práve o zdravotníctvo, pretože ho tie doterajšie politické súboje akosi nudili. Nikto si neželá tragédie, tie však patria k životu. V malom to zažil skoro každý. Ale tie veľké sú strašné. Asi najťažšie chvíle som ako minister prežíval na pohrebe vojakov po páde lietadla AN-24. Veľká bolesť príbuzných bola akoby odovzdávaná na nás, ktorí sme kondolovali postupne, rad- radom, 42-krát. Nič, ani politika, nemá miesto pri takýchto tragédiách. V štátnej a vojenskej fabrike v Novákoch došlo k strašnému výbuchu. Do 13 minút bolo desať kompletne vybavených vozidiel záchrannej služby na mieste. Lekári, alebo záchranári.
Boli pripravení a poskytovali absolútnu pomoc. Prileteli záchranárske vrtuľníky a všetci, záchranári, hasiči aj policajti svojou profesionálnou prácou zachraňovali. Len naozajstný hlupák im zoberie peniaze, ako sa stalo vlani na jeseň. Kalkulácia ceny pre záchrannú službu je ekonomicky presne zdôvodnená. Vytvára podmienky na správne fungovanie systému a jeho modernizáciu, bez večného žobrania, ktoré bolo pre záchranárov typické do roku 2005.
Elementárna slušnosť hovorí, že namiesto teatrálneho ponúkania treba záchranárom povedať iba jedno: Ďakujeme!

Zdroj: .týždeň 11/2007

Leave A Reply

Navigate