Ad* Roman Kováč: Nemienim nič meniť (DF 13/2002)

V rozhovore sa minister zdravotníctva Roman Kováč vyjadril k spojeniu dvoch bratislavských nemocníc. Na rozhovore by nebolo nič zaujímavé, keby nebolo dvoch vecí.

Jedna sa ma dotýka osobne, a to vtedy, keď minister hovorí: „Zistili sme, že nie je možné zrušit toľko postelí, ako si to predstavujú experti typu Rudolfa Zajaca. Tí, čo tvrdia, že je v Bratislave možné zrušit 1500 lôžok, majú mylnú predstavu, ako vyzerá zdravotníctvo v hlavnom meste.“ Nuž, možno ani po 26 rokoch klinickej praxe v Bratislave neviem, ako vyzerá bratislavské zdravotníctvo, ale pozorný čitatel si iste všimol, že o počte 1500 postelí hovorí štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Marián Kováčik. Kováčika pokladám za fundovaného odborníka, ktorý sa nie prvý raz dostal do rozporu s názorom ministra. Viem, že na rozdiel od ministra štátny tajomník vie, čo hovorí.

Druhá, smutnejšia vec, je vyjadrená priamo v názve rozhovoru. Minister Kováč nemieni nič meniť. A skutočne ani nič nezmenil na dnešnom stave zdravotníctva.

Rudolf Zajac

Autor je lekár a manažér.

Zdroj:
Domino fórum 14/2002

Leave A Reply

Navigate