zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 331 až 345 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2608
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Musim povedat ze naozaj v poslednych prispevkoch halucinujete. Som na dovolenke, nic sa nerozhodlo a ani nemohlo, ak hodlate nejako lobovat za vasu ZS na mojej stranke, prosim, ale zbytocne, iba ukazujete Vase hovori sa a vraj. Tak Vam hovorim, nic Vam to nepomoze, a to sa nehovori a ni vraj. Jedine ak splnate kriteria dostanete licenciu, nic ine. [-X [-X

    #2609
    ZZS Kysuce
    Účastník (Participant)

    Mne je jedno ktorá spoločnosť vyhrá VK, ale chcem aby sa poskytovala kvalitná zdravotná starostlivosť. Podľa môjho názoru by bola Penta najhoršia alternatíva, ale Vy ste minister. Verím, že komisia rozhodne naozaj objektívne, a že Vy budete naozaj spravodlivý, tak ako ste sľuboval. Inak nikoho nenapádam a ani za nikoho nelobujem, to sa robí niekde úplne inde.

    #2610
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Penta je vobec nejaka zahadna, podla toho, co sa tu pise, robili nabor, nechceli podpisy a nakoniec sa o nich prestalo hovorit… Zeby sa im v zdravotnictve nedarilo?

    #2611
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    K Palovi_Sk: Penta asi tiez celkom nedocenilka vyberove konanie.
    Ku vraj: nuz podla tohto vraj by som mal mat uz podiely na NsP Nove Zamky, Poprad a neviem este co.
    Mimochodo momentalne som v Nemecku. Bezna vec: utopilo sa dieta, v turisticky supervyznamnej oblasti, kde sa to da ocakavat. Najprv neprislo nic, potom pobrezna straz / 12 min/ potom za 24 min vrtuknik a potom za dalsich 10 min auto. Po hodine ho odviezol vrtulnik, ine neviem a vediet nechcem, Iba vari to,ze davaju 10,4% nemeckeho HDP na hlavu. Tak sa ukludite, my sme uz dnes lepsi / tam je aj odpoved na tie nove, ak by ZSS Kysuce pozorne citali, tak by vedeli, ze za tie nove uz niekdo bral peniaze, hoci neexistovali/.
    Iba som opravil preklepy.

    #2612
    palo_sk
    Účastník (Participant)

    Kto cita +7 vie, kde je jeho minister na dovolenke 😀

    #2613
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @palo_sk wrote:

    Kto cita +7 vie, kde je jeho minister na dovolenke 😀

    V spomínanom periodiku sa nájdu aj zaujímavejšie články, ako to, kde ktorý minister dovolenkuje.
    V poslednom čísle, odhliadnuc od bulvárnych postupov, ako je fotografia postihnutej pacienky s dreveným kolom v hrudníku, je na celkom slušnej úrovni spracovaná téma zásahu Kežmarských a Popradských záchranárov v Tatranskej Javorine. Mal som možnosť rozprávať so zúčastnenými, preto viem posúdiť vecnú rovinu spomínanáho článku, ktorý verne zachytáva vysokú profesionalitu všetkých zložiek, ktoré sa na zásahu podieľali. Od predisponovania kežmarskej posádky, ktorá hoci to nebol jej rajón, bola k lokalite bližšie/na Slovensku niečo nevídané/, cez stabilizovanie pacientky na mieste s technickou podporou HZZ a následný transport vrtuľníkom. Napriek kuvičím hlasom, súkromní poskytovatelia EMS Kežmarok a ATE Poprad, v praxi dokázali, ako má vyzerať koordinovaná a odborne zrealizovaná záchranná akcia.
    Odkaz pre bratislavských supermanov. Na akcii sa podieľali práve tí „traktoristi z Kežmarku“, ako ich hanlivo oslovujete a ktorých neprofesionalita vám leží v žalúdku, odkedy sa podieľali na riešení situácie v Bratislave, ktorú ste vyvolali svojím „trucpodnikom“, a ktorí sa mimochodom umiestňujú v celoslovenských súťažiach ZZS tradične na popredných miestach.

    #2614
    imported_sefka
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    K Palovi_Sk: Penta asi tiez celkom nedocenilka vyberove konanie.
    Ku vraj: nuz podla tohto vraj by som mal mat uz podiely na NsP Nove Zamky, Poprad a neviem este co.
    Mimochodo momentalne som v Nemecku. Bezna vec: utopilo sa dieta, v turisticky supervyznamnej oblasti, kde sa to da ocakavat. Najprv neprislo nic, potom pobrezna straz / 12 min/ potom za 24 min vrtuknik a potom za dalsich 10 min auto. Po hodine ho odviezol vrtulnik, ine neviem a vediet nechcem, Iba vari to,ze davaju 10,4% nemeckeho HDP na hlavu. Tak sa ukludite, my sme uz dnes lepsi / tam je aj odpoved na tie nove, ak by ZSS Kysuce pozorne citali, tak by vedeli, ze za tie nove uz niekdo bral peniaze, hoci neexistovali/.
    Iba som opravil preklepy.

    Asi mate s tym zdravotnictvom pravdu, kazdy stat ma zrejme poriadne nedostatky. Moj syn/22/ zije v zahranici a v Parizi operovali jeho kamosa na ileus. 24 hod. si ho po operacii nikto nevsimol, lekar na vizitu nedosiel, sestra mu doniesla normalnu stravu a moj syn sa tam dostal az na izbu bez toho, ze by ho niekto pristavil. Hold, je to vselijake.

    #2615
    bepo
    Účastník (Participant)

    Na druhej strane ak by sa na Slovensku niekto utopil na jazere kde nie je plavčík tiež by trochu trvalo,vrtulnik by nepriletel a potápači pod 1 hodinu by bol slušný výkon.

    #2616
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Drahy Bepo: nic v zlopm, ale blbost ma tiez hranice a tie by sa nemaloi ani pod titulom laika prekracovat.
    K sefke: nbikdy ma nikto nepocuil popvedat ine ako ze slovenske zdrvatnictvo by nebolo fantasticke, len chceme aby bolo este viac. That all.

    #2617
    bepo
    Účastník (Participant)

    To by chcelo trochu bližšie popísať.Je málo oblastí kde sa na Nemcov doťahujeme a že by to bola organizácia práce a zrovna v RZP kde ich predbiehame-to je na malý úsmev =P~
    Skúste v lete nahlásiť na Domaši alebo Šírave utopeného a tam stopujte čo ako dlho trvá.

    #2618
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    K Optimsovi: jasne ze o tom viem, nakniec viem aj ako tazko ziskavali licenciu a kolko prekazok museli prekonat. Podobne ATE. Na druhej strane Tatry su exponovane a pomaly zaciname budovat body pozemnej tak, aby naozaj nebolo nevidane ked ide optimalne autoi a nie podla rajonizacie, teda auto, ktore skor ci neskor bude posielane podla GISu z centra / KOS/.
    K Bepovi: naozaj by som bol strasne opatrny vo vyjadreniach, ktore su prinajmensom inzistne.
    Moj priklad z Nemecka je priklad z jednej udalosti, popisanmej laicky. Iba konstatujem, ze v krajine kde davaju 10,4% HDP na hlavu / viete vobec kolko to je/ tiez nie vsetko funguju idealne. Nakoniec po 2. Sefka: Jej priklad je realny napriek tomu Francuzom mozeme ich zdravotnictvo iba zavidiet. Hoci: V roku 2000 vyhlasila WHO Francuszko za krajinu s najlepsim zdravotnictvom. V roku 2003 v lete zomrelo 14.000 ludi počas horucav. Uz nie su najlepsi. Po 3. srat do vlastneho hniezda moze naozaj iba hlupak. Nebyt toho, ze vieme o nasich chybach a slabinach tak neviem co by sme mali reparovat. Ale priklad Hanusina a spol, Hoholika a spol, ale aj inych v inych miestach ukazuje, ze ZS pojde a pojde dobre. Napriek blbcovi co bude stat pri nejakom opustenom tajchu so stopkami.

    #2619
    resident
    Účastník (Participant)

    V pripadoch ake sa popisuju v poslednych prispevkoch nam vyskocia problemove miesta – VELENIE, KOORDINACIA, SPOJENIE. Kvalita spoluprace v IZS sa asi okres od okresu lisi.
    Tu je miesto pre skutocne „zachrannu“ sluzbu a zachranarov. Takze nie ako doteraz, zalomit rukami a povedat „to my nedokazeme“, tam sa nevysplhame. Ale rozbehnut zavity, zaimprovizovat, zavelit, vyziadat. To sa vsak na skolach neuci. Musime si tychto ludi odchytit alebo vychovat. Dost to je zavisle od toho, aky typ lekara vedie miestnu ZS. Velke nadeje vkladam do novych majitelov-manazerov, ktori nebudu zachranku viest ako dalsiu postel na ARO.

    #2620
    bepo
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Nebyt toho, ze vieme o nasich chybach a slabinach tak neviem co by sme mali reparovat.

    Veď to,keby neboli chyby a slabiny sme jednotky.Nemci hovoria:“Keby“ a „Bol by som“ sú dvaja najbohatší ľudia na svete.Uvádzať jednotlivé prípady nie je najlepšie,aj na Slovensku sa stávajú také excesy že vlasy dupkom stávajú.A aj tak sa nedajú odstrániť.

    #2621
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    @bepo wrote:

    @Rudolf Zajac wrote:

    Nebyt toho, ze vieme o nasich chybach a slabinach tak neviem co by sme mali reparovat.

    Veď to,keby neboli chyby a slabiny sme jednotky.Nemci hovoria:“Keby“ a „Bol by som“ sú dvaja najbohatší ľudia na svete.Uvádzať jednotlivé prípady nie je najlepšie,aj na Slovensku sa stávajú také excesy že vlasy dupkom stávajú.A aj tak sa nedajú odstrániť.

    Bepo, bepo. Kedysi bol pod tymto menom suchy lieh do krbov a taborovych ohnov, ktore mal napomoct zapalit. Zeby to bolo ono?
    Ved o com diskutujete, ked koncite spojenim aj tak. Takychto fesakov mam najradsej, ale vzhladom na nasu dlhsiu vzajomnu konverzaciu sa celkom priatelsky pytam: nie ste tak trocho sado/maso. Akoze pridem.- vyfasujem-odidem? [-X

    #2622
    bepo
    Účastník (Participant)

    @Rudolf Zajac wrote:

    Po hodine ho odviezol vrtulnik, ine neviem a vediet nechcem, Iba vari to,ze davaju 10,4% nemeckeho HDP na hlavu. Tak sa ukludite, my sme uz dnes lepsi / tam je aj odpoved na tie nove, ak by ZSS Kysuce pozorne citali, tak by vedeli, ze za tie nove uz niekdo bral peniaze, hoci neexistovali/.

    Tak toto bol pôvodný príspevok.Ja stále tvrdím že naše zdravotníctvo nie je lepšie ako nemecké.Ak máte nejaké fakty z celého prierezu zdravotníctva alebo celú RZP a nie len jeden jediný prípad tak si to rád prečítam a niečo nové sa naučím ale pozor-nelaik má hranice blbosti ďaleko menšie ako laik.O tom boli všetky moje príspevky.
    A k sraniu do vlastného hniezda-sme ešte ďaleko od toho aby sme masovo vytvárali svetové trendy.Zatiaľ sem-tam niekde vykukujeme ale vo zvyšku len sme ticho a radi že nám dovolia sa pozerať.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 331 až 345 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate