zachranna sluzba

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 301 až 315 (z celkového počtu 801 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2578
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    K Blanke: nuz tak je to ak clovek povie vetu: najlepsie po starom.
    K JOJ ovi: priatelu pozor, neplette si pojmy, svojho casu Vam Vas sef cosi povedal a ja dodavam, asi sa nemylil.

    #2579
    bad paramedic
    Účastník (Participant)

    Milá Blanka
    Je vidieť že ti na budúcnosti ZZS nezáleží a stačí ti teplé miestečko na záchranke, stabilný plat a žiadna aktivita naviac. Myslieť si že záchranka pod vedením nemocnice na konci finančného reťazca nepotrebuje zmenu je naivitou a výrok že tento stav vydrží ďalších 10 rokov je utópiou. 😮
    Celý problém je v tom že sa niektorí pracovníci boja nového systému, ktorý bude flexibilnejší ale hlavne efektivnejší a oni sa nedokážu prispôsobiť.
    Teraz niekoľko postrehov k záchránarom.
    Za to, že sa snažia byť vo výjazdoch aktívnejší, sa stávajú triednými nepriateľmi. Tento problém pretrváva dlhé roky potom, ako sa dostali prví absolventi odboru zdravotnícky záchranár do praxe.
    Na niektorých pracoviskách im nemohli prísť na meno. Sú to ošetrovatelia, sanitári alebo zdravotní bratia?Niektoré sestry videli v záchranároch konkurenciu a začal sa riešiť problém kto je viac „sestra či záchranár“. Pravda je však taká, že obaja sú rovnocenní pracovníci a o ich výnimočnosti hovorí ich práca.
    Ešte pár slov k pracovníkom, ktorí sa radi oháňajú niekoľkoročnou praxou na ZZS. Videl som na vlastnom pracovisku, keď sa otvárala posádka bez lekára, ako „najväčšie kapacity“ naraz cúvli a odmietli pracovať samostatne bez lekára. Podľa nich je lepšie pracovať pod vedením lekára a zbaviť sa zodpovednosti za pacienta, ako sa neustále vzdelávať, samostatne myslieť a pracovať.

    #2580
    joj
    Účastník (Participant)

    Pán minister máte na mysli mňa osobne alebo záchranárov v IRS? Súdiac podľa oslovenia “ Vám Váš“ máte na mysli mňa.Budte prosím konkrétnejší, šéf toho už nahovoril takže neviem čo máte na mysli.

    #2581
    joj
    Účastník (Participant)

    „bad paramedic“ ja pracujem samostatne už niekoľko rokov a vôbec nemám strach. Chcvala bohu nepatrím medzi jedincov čo vyskakujú a skutek utek. Nie, nie som majster sveta. [-X

    A čo legislatíva umožňuje samostatného v práci RZP? Zaistiť i.v. linku prípadne podať G40 a odviesť pôrod.Nechabreme sa do liečenia za každú cenu no ak viem a mám možnosť pomôžem aj nad tento rámec, predsa podľa možností a vedomostí.

    #2582
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Ze hlupost moze byt nekonecna, to mam na mysli. Ak nechcem pouzivat mne tak blizke urologicke vyrazy.

    #2583
    joj
    Účastník (Participant)

    Môže, to je pravda. No čo s tým?

    #2584
    blanka
    Účastník (Participant)

    Zachranar by musel pred nastupom na RZP aspon dva roky robit na OAIM. Ako k tomu pridu sestry, ktore tam robia pat a viac rokov a maju ziadost o preradenie na RZP. A je ich niekolko.

    #2585
    vidiecan
    Účastník (Participant)

    Ad bad paramedic:
    Tak veru, toto bol prispevok, s ktorym plne suhlasim, presne moje nazory. Dakujem.
    Ad Blanka:
    Mam pocit, ze nemate ani potuchy, co je naplnou studia v odbore zdravotnicky zachranar! A rozhodne netusim, kde beriete nazor, ze sestry z OAIM maju nejake prednostne pravo na ZZS.
    Mam z Vas pocit, ze ste naozaj presny prototyp toho, co by na zachrankach konecne malo definitivne skoncit.
    Opakovane upozornujem, ze pracu kvalifikovanej a zrucnej sestry si vysok vazim ( moze pochadzat z hocakeho oddelenia), ale rovnako si vazim pracu kvalifikovaneho a zrucneho zachranara. Vsetko je to totiz o individualnom pristupe k praci!
    A este – u nas je tiez dost sestier z OAIM, ktore chcu ist pracovat na ZZS, no nemyslim si, ze vsetky su vhodne a vsetky maju realnu predstavu o praci na vyjazde. A samozrejme, je tu stara pesnicka – fyzicka zdatnost.
    Na upresnenie: moje prac. zadelenie je lekar OAIM, pracujuci na vsetkych usekoch – anesteza, lozko, zachranka.

    #2586
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    Myslim, ze v tejto diskusii to po Blanke dostalo cudny smer. akze tak ako lekar aj zachranar a sestra mozu byt skveli a moizerni, to nema nic spolocne so vzdelanim. V svojom zivote som videl fantastickych lekarov, sestry a aj zachranarov a naopak aj strasne katastrofalnych – doslova prasce. Chvala bohu, tych druhych je promile.

    #2587
    Danohor
    Účastník (Participant)

    Och, to promile mi pripomina jeden ftip. O obcovani pocas pracovnej doby v statoch EU.

    #2588
    blanka
    Účastník (Participant)

    Pokial viem, ti novi ziadatelia museli dokladovat personal. Ja ani kolegyne sme nepodpisali zavazok nikomu okrem nemocnice. S akym personalom teda vstupili do konkurzu neviem. Bez sucasnych nemaju sancu to rozbehnut.

    #2589
    imported_Rudolf Zajac
    Účastník (Participant)

    K Blanke: Dokocime to, aj ked Vy a Vase kolegyne ste podpisali iba ne mocnicic. Na nazoroch, ktore tu citam je zaujimave, ze hovoria skor ako to nejde. No fajn, ale pojde to. Velkym problem je napriklad vzdelavanie zachranarov, mame malo skol, nie pretoe ze by sme ich nepotrebovali, ale preto ze skoly neboli motivovane. S Dr. Kaligom pracujeme na realizacii jeho koncepcie rekvalifi. kurzov. Mam rad ludi ktori hovoria ako ANO a nie takych ktori hovoria preco NIE.

    #2590
    vidiecan
    Účastník (Participant)

    @blanka wrote:

    Pokial viem, ti novi ziadatelia museli dokladovat personal. Ja ani kolegyne sme nepodpisali zavazok nikomu okrem nemocnice. S akym personalom teda vstupili do konkurzu neviem. Bez sucasnych nemaju sancu to rozbehnut.

    1.: Nie vsetci nepodpisali, myslim, ze vacsina ano – co si vidia dalej, ako na koniec nosa
    2.: Nie vsetci chceli podpisy, niekomu stacil len zoznam potencialnych zamestnancov.
    Takze uvidime, ako VK dopadne, dufam, ze dobre, aj ked pod tymto pojmom si asi nie vsetci predstavujeme to iste. Ale podstata by mala byt rovnaka: Funkcna, profesionalna, flexibilna a slusne zijuca ZZS. / aj za cenu nejakeho casu, potrebneho na nadobudnutie tychto parametrov. [-o< /.

    #2591
    bad paramedic
    Účastník (Participant)

    Odkaz pre JOJ:
    Nemyslel som na tvoju prax a skúsenosti. [-X Chcel som len poukázať na niektoré individuá, ktoré sa tvária že bez nich záchranka nebude fungovať a skutučnosť je úplne iná. Ja tiež nie som superman a nehrám sa na lekára ale viem reálne zhodnotiť čo zvládnem, lebo so zaistením i.v. linky a podaním G40% by som na veľa výjazdoch neuspel. Niekedy musíš urobiť výkony a liečbu ktorá prináleží len lekárovi a to najmä v regiónoch kde je lekár RLP plne vyťažený.
    S kompetenciami záchranárov a sestier v posádkach RZP máš úplnú pravdu. Zatiaľ chýba legislatíva a tak každá ZZS má stanovené svoje pravidla a to je chybou. Snaha o stanovenie jasných pravidiel v posádkach RZP bola pred niekoľkými ale niekde to stroskotalo. Dúfam že aj tento problém pán minister dotiahne do úspešného konca. Kompetencie záchranárov som iba v podobe návrhu zákona. Bude schválený? [-o<

    #2592
    OPTIMUS
    Účastník (Participant)

    @blanka wrote:

    Pokial viem, ti novi ziadatelia museli dokladovat personal. Ja ani kolegyne sme nepodpisali zavazok nikomu okrem nemocnice. S akym personalom teda vstupili do konkurzu neviem. Bez sucasnych nemaju sancu to rozbehnut.

    Blanka, napíšte prosím zopár racionálnych dôvodov, prečo ste nepodpísali záväzok nikomu okrem nemocnice??

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 301 až 315 (z celkového počtu 801 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Navigate