Re: Re: Trestné činy financované z verejného zdravotného poisteniaII

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Lege artis a kvalita Re: Re: Trestné činy financované z verejného zdravotného poisteniaII

#11603
MUDr. Denisa Mitanova
Účastník (Participant)

Samozrejme v tomto fóre uverejňujem informácie „na vedomie“ aj ohľadne podaných trestných oznámení, ktoré „sa riešia“ aj napriek snahe vyšetrovateľov aj justičných orgánov ich zamietnuť a pod.
…zda sa ze Mikulas Novota je tak skalopevne presvedceny o svojej pravde, ze diskusia straca na vyzname…
Re: …cnosťou je aj schopnosť pripustiť vlastné omyly, takže budem rád, ak ma vyvediete zo sebaklamu a doprajete mi širšie poznanie, hoci aj skúsenosťou z môjho omylu.
Platí to aj u Vás pán exminister?
Ja Vám Vaše silné vlastnosti neupieram, v niečom ste naozaj dobrý, len si myslím, že bolo na škodu Vaše schopnosti zneužiť v už rozbehnutej mašinérii výpalníckej antiochrany zdravia zdravotnými poisťovňami. Vedel by som si Vás lepšie predstaviť ako ministra zdravotníctva v v systéme kde by neexistovali zdravotné poisťovne alebo by boli nepovinné, rozlíšiac ochranu zdravia a zdravotnú starostlivosť.
V lepšej stratégii využiť naskytujúci právny stav a reálne možnosti, ste ale postrádali šalamúnskejšie a hlavne dlhodobejšie vízie budovať zdravotnícky systém pevných základov rešpektujúci predovšetkým obidva ciele zdravotnej starostlivosti v zmysle jej zákonnej definície, nezávislej od diktátu priemyslu s rozlíšením pojmov práva ochrany zdravia a zdravotnej starostlivosti, ktoré sa nemusia stotožňovať.
Myslím, že bolo nesprávne kopírovať systém zdravotného poistenia zo zahraničia, kde pomer produktívnych voči neproduktívnym je rozdielny od Slovenska, hlavne ak všeobecné poznanie a vedomosti na Slovensku majú naviac.

Na okraj: Moje vyjadrenia v súvislosti so zatajovanými NÚL, by ste nemuseli úplne zavrhovať, hlavne v prípadoch, ktoré možno napraviť. Zatvárať oči možno krátkodobo, dlhšie to môže byť zradné…

Navigate