Re: Re: Preco menime fungujuci system?

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve zachranna sluzba Re: Re: Preco menime fungujuci system?

#2571
OPTIMUS
Účastník (Participant)

@blanka wrote:

Ked sme prezili 15 rokov bez zasadnejsich zmien, preco zrazu treba novych prevadzkovatelov? Nemame sice zachranarov – chlapec si spravi dialkovo skolu, a hned by chcel zaistovat zilu, merat vitalky. Veduci si nastastie uvedomil, ze sme vysunute pracovisko OAIM a ze mnohi z nich su v jednani s nim neprijemni a este by sa im musel aj venovat, aby ich ako tak zaskolil. A tak ostali za volantom alebo odisli. Ked mozu sluzit chirurgovia, onkologovia a ini, sestry zachranku bez problemov potiahnu este 10 rokov. Tych netypickych vyjazdov zas nie je tolko. Trochu su obavy z novych RZP posadok, ale vraj tam budu sestry s vodicakom – ja ho mam tiez – , alebo sestra+vodic+sanitar. Technika sa pravidelne obnovuje. Vyzvy preberame. Vyplaty chodia pravidelne. Ako bude zachranka fungovat, ked ju oddelime od nemocnice? Na to ste nemysleli?

Keď vyslovil svoj názor na záchranku profesor Meško, upozornil že nie je odborníkom na danú problematiku. O to smutnejšie je, aké názory má profesionálka v tejto oblasti.
Takže vysunuté pracovisko OAIM, preberanie výziev, pravidelné výplaty-to sú základné kvalitatívne parametre fungujúcej ZZS!? Viete Blanka, kým sa neposadíte do Mercedesu, ste presvedčená o tom, že Škodovka je špičkové auto. Veď jazdí, kúri a v noci dokonca aj svieti.

Navigate