Re: Re: Masové plytvanie financiami z verejných zdrojov

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Nuz naozaj neviem kto som Re: Re: Masové plytvanie financiami z verejných zdrojov

#11609
MUDr. Denisa Mitanova
Účastník (Participant)

Iste máte pravdu, že ide o globálny problém nevynímajúc Slovensko. Ale ak ste mali na mysli „slovenské“ riešenie chrípkovej či inej vírusovej epidémie antibakteriálnymi aplikáciami, tak je to zbytočný podvod priťažujúci sociálnym podmienkam „lazníkov“, hodný odsúdenia. Lebo keď už, tak existujú aj neškodnejšie vitamíny a antivirá alebo lacnejšie „antivírové placebá“, aj v prípade nedostupnosti potrebného vyšetrenia (v prípade epidémie postačí skúmať pravdepodobnosť pôvodcu u 1-2 pacientov, čo by mohlo postačiť právnej obhajobe ak sa prejaví aj výskyt bakteriálneho mixujúceho pôvodcu za súčasnej nedostupnosti vyšetrenia CRP).
Riešenie len vitamínmi s vyležaním, potením a čajom je právne čistejšie, než triafať antibiotiká či antivirá bez predchádzajúceho vyšetrenia CRP.
Nehovoriac, že antibiotiká sú veľmi imunosupresívne, čo sa dedične pamätá pri každej nimi suplujúcej liečebnej udalosti, čo potencuje reprodukčnú imunodeficienciu, a čo je nezlučiteľné s cieľom zdravého vývoja budúcich generácií uvedenom podľa §2 zákona č.576/2004 Z.z., vymedzujúc rozsah zdravotnej starostlivosti, … čo znamená, že antibiotiká by nemali byť hradené z verejného zdravotného poistenia a ich preskripcia by mala byť chápaná ako alternatíva nad rámec zdravotnej starostlivosti.
mikulas novota

Navigate