Re: Re: Ako by mal postupovať Valentovič?

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Platby v zdravotníctve Re: Re: Ako by mal postupovať Valentovič?

#11586
moderator
Účastník (Participant)

Áno, je to inak. Keď sa niečo s poistencom stane, tak úrad neskúma, či poisťovňa nakúpila ZS, ktorú mala, ale nasleduje súdne konanie za neposkytnutie ZS. ZP nikdy doslovne nezakazujú poskytnutie ZS u konkrétneho pacienta, keď naviac čas ukázal, že bol neodkladný. Retrospektívne každý poukazuje na zákon, poskytovateľ je zodpovedný atd.
Poskytovateľ musí vybaviť všetkých pacientov lege artis v čase, keď je každý ticho, pretože nikto nevie, u ktorého pacienta vybehne niečo nečakané. Nakoniec odhadom od dverí sa dg nepostaví, najprv treba pacienta vyšetriť..
Na internú ambulanciu príde 10 pacientov so stenokardiami, jeden má infarkt. ZP preplatí IM, tí ostatní sa ukázalo, že mali chronický vertebrogénny sy, a teda neboli neodkladní.

Dopravný podnik, keď sa nedohodne, môže vynechať nejaké pravideľné linky, čo vyvolá zmätok a následne sa stav musí riešiť. Poskytovateľ nemôže na nevybavenom pacientovi dokazovať, že ZP nenakúpili to, čo mali.
Opakujem- poskytovateľ pracuje v prospektívnom čase, kedy všetci sú ticho, ZP a úrad na dohľad pracujú s retrospektívnymi údajmi, keď už je všetko jasné.

Navigate