Re: odpovede 2 – 3 – 5 – Petrovi Lizakovi

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Financovanie zdravotníctva a korupcia Re: odpovede 2 – 3 – 5 – Petrovi Lizakovi

#677
imported_Rudolf Zajac
Účastník (Participant)

2. pred nedávnom bol vykonaný finančný audit v niektorých nemocniciach, prišlo sa na niekoľko „milionových“ zaujímavosti, ktoré neboli zdôvodnené. Čo sa deje momentálne v tejto veci? Ak sa na niečo prišlo, kto je zodpovedný a kto bude aj stíhaný a postihnutý… Alebo sa to v tichosti..
:::::
Ked SDL presadila Zakonnik prace v spojueni so Zakonom o verejnej sliuzbe dosiahla len to, ze cokolvek zle zistite v nemocnci skoro nmate sancu. Nie je taka nemocnica, kde by neboli dolova problemy s kradnutim manmazmentu, zakazdym tam treba podlsaat kontrolu, potom dat podla zakona pokarhanie a potom / a musi to byt do roka/ znova nacapat. Ak je to viacej ako rok ide sa znova. Nech urobia cokolvek, dokonca aj tretsny cin. Spomente si na kauzu Rudolfa S z ministertva.
Aj tak pomaly zaciname veci davat do poriadku a myslim ze musime zmenit oba zakony

3. i keď už teraz viem ako dopadlo hlasovanie o platoch v zdravotníctve (vrátený zákon neprešiel), bol to asi veľký tresk pre tých ľudí, ktorých sa to týkalo. Nebolo by ale vhodné začať hľadať prostriedky v poisťovniach, vo výdavkoch manažmentu jednotlivých zdravotníckych subjektov? Možno sa jedná len o pár „rýb“, ale tučných, ktoré možno nakŕmia celý ľud.
::::
Ano, mate pravdu aj tu treba veci riesit. Riadiel VZP sa nevzdal celkom dobrovolne

5. V poslednom časopise Sestra ste sa vyjadrili, že hľadate sestry Bc. a Mgr. ktoré by boli ochotné spolupracovať pri Vašej reforme. Ako ste to mysleli? A kde sa majú hlásiť?
:::::
To je naozaj jednoduche, na mojom sekreteriate.

Navigate