Odpoveď na: Generická substitúcia.

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Generická substitúcia. Odpoveď na: Generická substitúcia.

#970
Mata Harri
Účastník (Participant)
Rudolf Zajac wrote:
pozrite na ceny kategorizacie na www. MZ SR, je to zaujimave.

Áno, konečne. Denne dostávam dvojmo nejakú firemnú reklamu. Raz domov, druhý raz do roboty. Na krásnom lesklom papieri. Na JIS nemáme papier na administratívne práce, tak firemné reklamy používame na zakladanie laboratórnych výsledkov.
Keď lekár chce vydať knižku, alebo publikovať v zahraničí, musí si hľadať sponzorov. Jednak je to ponižujúce, jednak vznikajú záväzky. To isté je i pri účasti na európskych kongresoch, pán minister to nazval “ kongresovou turistikou“. Ale ak nebudú vychádzať kvalitné odborné publikácie, tak jedinou odbornou literatúrou budú publikácie firemné, a na európskych kongresoch by sme tiež nemali chýbať.
Neviem, aké sú zákonné, resp. legislatívne možnosti, ale viem si predstaviť centrálny fond napr. na MZ, do ktorého budú firmy prispievať na zaistenie vydávania odbornej literatúry a ja keď napíšem knihu, tak sa obrátim na správu fondu so žiadosťou o finančné zabezpečenie jej vydania. O použití prostriedkov fondu by rozhodovali predstavitelia odborných spoločností (SLS), hlavní odborníci a MZ.

Ešte by mala prebehnúť podobná akcia i s prípravkami určenými pre nemocničnú liečba (H).

Navigate