Odpoveď na: Ako najst dobreho postytovatela zdravotnickej sluzby?

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Ako najst dobreho postytovatela zdravotnickej sluzby? Odpoveď na: Ako najst dobreho postytovatela zdravotnickej sluzby?

#893
Mata Harri
Účastník (Participant)

Každá nemocnica môže mať web stránku, kde môže rozsiahlôe informovať o svojich výkonoch, dokonca by mohla robiť aktívnu reklamu, aby pacienti prišli. Ale, pokiaľ ste z iného okresu ako nemocnica, v ktorej si chcete dať vybrať slepáka, tak vás nemocnica najskôr odmietne, pretože vaša pobočka popisťovne náklady spojené s výkonom nepreplatí. Uvedená nemocnica má problémy s nákladmi na liečbu pacientov svojho rajónu. A ešte revízny lekár pri najbližšej kontrole by napísal do zápisnice, že lekári XY oddelenia operujú súkromnú klientelu na úkor svojich pacientov. U nás každý, kto sa objaví tam, kde nie je zadelený, je považovaný za zdroj korupcie personálu.

Kým zdravotné poistenie nebude osobnou zmluvou medzi poistencom a poisťovňou, kde na papieri nájde presný popis, čo mu základné poistenie garantuje, napr. operácia v spáde, a nebude mať možnosť si vybrať i ďalšie služby (napr. výber nemocnice) a kým poisťovna nebude plniť záväzky, ktoré má k svojmu klientovi, tak zdravotníctvo nebude fungovať.

Navigate