Odpoveď na: Reprodukčná medicína

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve Reprodukčná medicína Odpoveď na: Reprodukčná medicína

pacientka
Účastník (Participant)

Vážený pán minister,
ja by som ešte stále chcela vedieť ako to myslíte s tým hradením, keď to dobre chápem, tak podľa Vás neplodnosť nie je choroba (ja si stále myslím, že je). A čo to je? Kozmetický defekt? Aj keď to niekedy zapríčinili lekári? Po ich zásahu napr. žena nemá vajíčkovody, teda má iba kozmetický defekt? To som chcela vedieť. Podľa Vás sa teda „musime vytvorit balik socialnej mediciny“ Máte to pripravené? Ja mám iba dojem, že sa toho chcete zbaviť a ušetriť, pričom nastane situácia podobná „rómskej problematike“ po voľbách, pre nás laikov to vyzeralo, akoby ste sa vo vláde hádali a kto perhral, tak mal na starosti „rómsku problematiku“. Mám obavy, že to dopadne tak isto. Teda zdravotné poisťovne nebudú hradiť rep. medicínu a potom čo? Budete si na vláde ťahať slamky a kto vytiahne kratšiu prehrá a jeho rezort to bude hradiť? Preháňam, ale stále nemám od vás konkrétnu odpoveď AKO to bude vyzerať po prijatí nového liečebného poriadku. Stále len nejaké neurčité vyhlásenia o balíku „nejakých“ peňazí. Ja nemôžem za to, že moje platby do zdravotnej poisťovne (a nemalé) chodili 10 rokov v nejakom neadresnom veľkom balíku od môjho zamsetnávateľa. To si mám teraz počkať pár rokov, kým sa rozbehne nejaké pripoistenie a prípadne sa mi na mojom už vlastnom účte nazbierajú nejaké financie? Je už teda konkrétne pripravené ako to bude fungovať? Alebo potom zrazu vznikne situácia, že sa vyhlási, že na to financie nie sú, poisťovne to nebudú hradiť a my máme proste smolu? Takže sa pýtam ešte raz. Aká bude situácia po prijatí zákona vo Vami navrhovanej forme, aký bude postup, ako máte vypracovaný spôsob hradenia, máte pripravených pracovníkov, ktorí to budú spracovávať (mimo poisťovní), máte pripravené financie, minister príslušného ministerstva už o tom vie a má pripravenú koncepciu? Alebo to pre Vás končí vyhlásením, že sa to nebude hradiť poisťovňami a bude sa o to starať niekto iný? Kto? Toto sú podstatné otázky a nie to, či sa cigán má nazývať róm alebo nie (dokonca oni sami sa na tom nevedia zhodnúť).

Navigate