Odpoveď na: zachranna sluzba

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve zachranna sluzba Odpoveď na: zachranna sluzba

milan fratrik
Účastník (Participant)

srdecne vsetkych pozdravujem,som lekár RZP na 1:1 uvazok,len v danom
odbore 5 rokov,inak celkove 23 rokov-tzv.rekvalifikovany clovek,ktory
uz kde co zazil,niekolko aktuálnych problemov v UM(mimochodom p.minister v modre ste to vsetko“usadili“-otázka platu 35O hod/mes.natvrdo-38 tis cistá ruka,tak o com to je?nastastie som rozvedeny,takze sa to da,ale dokedy…mate prehlad kolko kolegov chce
robit UM ? asi tak 2 zo 100,co si budeme nahovarat,v obchode mi,ked poviem o uslachtilych cieloch nik neda zlavu!otázka preskolovania a doskolovania chybajucich lekárov-bratislavocentrizmuz,navyse odchody
na skolenia atd byvaju casto problematicke,ked je clovek sam a na RLP chodia sluzit po prehovaraní chirurgovia,2xARO a dost!neexistuju ziadni
sponzori lebo doskolovanie v medicine je o preskripcii,endoprotezach atd.
a z platu si dovolit kvalitnu staz asi nemoze nik z nas,ani len tu cestu do blavy 4x za mes.,co tak porozmyslat o netovej forme vzdelavania(aj ked toto sa tiez ucim,lebo PC som si dovolil nedávno,v práci siroko-daleko nic
-dalsia vec co ma trapi,prednemocnicna starostlivost a terapeuticke okno
do príjazdu RLP – stretnete len ludi stojacich okolo bezduchého tela,klopkajúcich na hodinky,totalne absentuje vychova obyvatelov v masmediach (kráte niekoľkomin okienko na STV,totálne laicky vysvetlit
ludom co urobí len take jednodudhé polohovanie pacienta,urobte anketu
resuscitacii-myslim ze by sme sa chytili za hlavu a nemyslim teraz len na
laickú verejnost…,kazdý nový absolvent prejde u nas cez RZP- 1O dnová
nalievaren,sú vdacní,alke robit by to nechceli…teda v skratke este raz-
doskolovanie na vsetkych stupnoch,masmedia(záklon hlavy,nepanikarit,stav zivot fcii a podla toho k o n a t,kym to vozidlo príde
tych megickych 10 minut je cela vecnost.
neviem co je efektívne,ake je financovanie v rezorte,nie je to moja praca
len okrajovy zaujem,ale za posledných 14 dní sme boli u dvoch ludi v produktivnom veku,ktori sa nedockali kardiostimulatora!!!zvyknem si pozriet dokumentáciu 3 pracoviská ich odmietli pre nedostatok financii,iny rajon.co je drahsie,ak mozno vraviet o peniazoch-niekoľkodnové pobyty
na jiskách po kardiálnom zlyhaní s predch výjazdami RLP atd,alebo jeden
kardiostimulátor,tí ludia bývajú pripravení už pri prevoze,daria sa nam náhle koronárne príhody bez aj s poruchou rytmu,slusne sa rozbieha prevoz do kardiocentra a pride lekar z poistovne a urobí vietor,ci 40-nik musel letiet vrtulnikom,ci to neslo po kolesach,tak kde zijeme,ved vrtulnik sme nechceli na vyhliadkovy let…je toho vela co mam na srdci,zas niekedy,ked budem potrebovat ventil,ak je toho vela,berte to ako priklad
co treba v UM este urobit – adekvatne pravomoci,ved pre okolie v krcme
ste niekto,kto zije z ich dani,tak drz hubu a tu rozbitu hlavu ber do spitala
a opovazis sa spytat kto mu nalieval – skoncis tak isto,ist tak zoparkrat
so skrytou kamerou a mat tu moc,tak uz sorry,zle sa to aj pise,ostava len
[-o< mino

Navigate