Odpoveď na: sestričky

O nás Diskusné Fóra Všeobecne o zdravotníctve sestričky Odpoveď na: sestričky

#11513
moderator
Účastník (Participant)

@Rudolf Zajac wrote:

Kalkulacie: ina vec je, ze to nevedia nemocnice urobit, pretoze ich nic nenuti. Kolko trvalo Vam vo Vasej nemocncici kym ste sa ako tak dopatrali co kolko stoji. Rok, dva, tri???????

V nemocniciach to nemá kto urobiť. Aby sa niečo mohlo kalkulovať, je treba urobiť manuálne poriadok v kódoch, výkazoch, nákladových strediskách. Vstupovala som do výkazov a sledovala dianie. Tu sa stornoval milión, inde sa stratilo oddelenie, potom sa objavili hneď 3 mil, kde sa hrabú ministerské kontroly………. Predpokladám, že je to vo všetkých veľkých nemocniciach podobné.

@Rudolf Zajac wrote:

Akutna leukemia:
Ak ju liuecom ako SAS tak co
Akl v nemopcncii tak AKO SAS a hotel. V com je rozdiel.

Akútna leukémia – vysoko febrilný stav, krváca zovšakadial, aftózna stomatitída, zničené sliznice GIT, nič neprijíma, rozvrat vnútorného prostredia. Začne sa chemo až úplnej likvidácie blastov, čiže do rozbitia drene, pri dreňovom útlme sepsa, prebieha strašne, toxické komplikácie – srdcem črevo, pľúca, pečeň, atd. Pac. potrebuje kontinuálne stále niečo, sterilné boxy, lamináre, je tam týždne sám, support je náročný, je to neporovnateľné s ambulantným výkonom, ktorý sa urobí a hotovo.
@Rudolf Zajac wrote:

Mate tri moznosti ako poskytovatel
a/ uzavriet zmluvu a dohodnut vsemozne foprmy uhrady
b/ neuzavriet zmluvu a poskytovat ina neodkladnu.
c/ nerobit v zdravotnictve

Aby sme mohli využiť niektorú z možností, musíme mať vlastné kalkulácie a musíme byť schopní pohotovo reagovať – to chce kvalitný informačný systém s dobre naloženými algoritmami a lucídny kvalifikovaný personál. Prepracovať sa zo štádia chaosu do štádia funkčného organizačného systému potrebuje čas a aspoň neutrálne podmienky (aby podpráporčík nelikvidoval to, čo druhý urobí).

Ale diskusnou témou je rentabilita………

Navigate