REFORMA ZDRAVOTNÍCTVA

reforma pre občana
Aktuálny čas je Uto Júl 16, 2024 9:46 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Pon Aug 24, 2009 1:03 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 07, 2008 8:15 pm
Príspevky: 11
Zaujímalo by ma, či skupina ľudí, ktorá pripravila a spustila reformu záchraniek (bývalý minister, ľudia z HPI a pod.) má alebo očakáva feedback po 4 rokoch fungovania "nových" záchraniek. Sú k dispozícii nejaké merateľné čísla, resp. relevantné informácie o tom, čo reforma priniesla, čo zlepšila, resp. naopak, čo zhoršila? (fakty, nie emócie a pocity, "že je to lepšie") Myslím, že takáto spätná väzba by bola na mieste práve v období, keď sa udeľujú nové licencie. Alebo ste postavili nový systém a už nehľadíte späť?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Pon Aug 24, 2009 1:29 pm 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
Ste z branze, tak to porovnajte. Prinajmensom je vyrazne kvalitenesjie materialne vybavenie, dostupnois, a povinnost obnovovst. Z cca 92 bodov je dnes 270. Ale iba clovek z praxe vie ci je t lepsie alebo horsie


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Pon Aug 24, 2009 1:36 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 07, 2008 8:15 pm
Príspevky: 11
Som za. Ale napriek tomu by ma zaujímali čísla. Ak dramaticky zmením systém na celoštátnej úrovni a vrazím do neho miliardy SK (alebo milióny Eur :) , mal by som mať po istej dobe nejaké merateľné parametre, čo táto zmena priniesla. Alebo sa mýlim? Niečo viac ako číslo z 92 na 270.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Pon Aug 24, 2009 1:48 pm 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
To uz musi vyhodnotit Rasi


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Str Aug 26, 2009 6:03 am 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 07, 2008 8:15 pm
Príspevky: 11
„Zlé je, že sa výberové konanie deje tak, ako sa deje, pretože umožňuje podozrenia z netransparentného postupu,“ myslí si Tomáš Szalay z mimovládky Health Policy Institute. Sám netvrdí, že sa takéto kroky stali. Podľa neho len dnešné pravidlá umožňujú vznik takýchto podozrení. „Rovnako to je dnes, a rovnako to bolo za Zajaca,“ poukázal Szalay na časy, keď Slobodné fórum naháňalo exministra Zajaca za prešľapy vo výberovom konaní. (SME 26.8.2009)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Str Aug 26, 2009 8:36 am 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
To je dobre ze si to Tomas Szalay mysli, ibaze asi celkom nevie co si mysli, pretoze tieto zakony pripravol aj on.
Inak asi lepsie by boli aukcie, to znamena ze ak by sme neurobili nastenkovy tender, asi by to bolo cistejsie pre stat vyhodnejsie. Celkom uprimne, vzdy som mal pocit ze ludia z RZP, RLP sa citili akosi dolezitejsi ako ini, viem, ze ta praca je tazka, riskantna, su na rane ako prvi, ale nie su nicim odlisni od inych pracovnikov. Myslim, ze o tomto som sa vyjadril uz davnejsie v inej diksusii. Ktosi, neviem ci prave nie diskutujuci na tejto stranke sa rozculoval nad tym, ako 300 metrov od nemocnice Poprad neprisla RZP - asi chyba dispencingu a ani nemocnkica. Miesto aby podal oznamenie na Urad, pretoze urcite nemocnica porusila zakon, tak spustil divoku diksuiu o zneuzivani ZS. Nuz okolo 25% vsetkych vykonov prveho kontaktu je zvytocnych a teda zneuzivanych, to plati pre PAS SA a ZS. Samozrejme ak to este podpori stat tym, ze miesto aby sa spytal Urad pre dohlad ako poistovne zabezpecila starostlivost povedzme o 24 hodine v noci, tak presuva poskytovanie lekarslej sluzby prvej pomoci na zachrannu sluzbu. Keby hlupost lietala ..............


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Str Aug 26, 2009 1:44 pm 
Offline

Registrovaný: Ned Sep 07, 2008 8:15 pm
Príspevky: 11
Pán doktor, pre objektivitu je potrebné dodať, že "diskutujúci" dal podnet na ÚDZS, tento podnet došiel až PharmDr. Kočišovi, ktorý konštatoval, že žiadny problém sa nestal... Môžem zaslať kópiu korešpondencie s kompetentnými. A diskusia bola až sekundárny produkt spomínaného článku. A myslím si, že diskusia je v tejto oblasti potrebná. Obmedzenie LSPP (akékoľvek) je podľa mňa určite absurdné a len napomáha zneužívaniu záchranky. KOS v takom stave akom je a rušenie LSPP sú truhly do rakvy záchranke...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Záchranná služba
PoslaťNapísal: Str Aug 26, 2009 4:08 pm 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
Mne to neposielajte, dajte to sem na stranku. S ostatnym suhlasim. Inak Urad - nuz zial mentalna vybava predsedu a politicke zadanie ktore ma - vracia Slovensko hodne dozadu. Ale politike je o vitazoch volieb. A zvitazili svazaci.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 28 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.