REFORMA ZDRAVOTNÍCTVA

reforma pre občana
Aktuálny čas je Uto Júl 16, 2024 9:55 am

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
PoslaťNapísal: Ned Nov 16, 2008 1:23 pm 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
A este maly dovetok.
Je niekde v zakone, ze ak poskytovatel si nie je isty ci ide o neodkladnu poziada poistovnu a TA DO 24 HODIN ROZHODNE?? Ak nerpozhodne je nedokladny a teda ho musi zaplatit aj bez zmluvy. Ak rozhodne berie zodpovednost? Je to tak?
Inak slovom prospektivny ste ma upozornili na najvacsoiu hovadinu minulosti to jest tzv. PROSPEKTIVNY rozpocet. Inak povedane rozpocet urobeny na zaklade dohody dozadu. Autor tohto nezmyslui dnes za ich peniaze nekvalifikovane sukromne poistovne a nema zrkadlo. Ale to iba na "rozptylenie" pripadnych citatelov.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon Nov 17, 2008 10:57 am 
Offline

Registrovaný: Pon Aug 07, 2006 2:36 pm
Príspevky: 40
Dá sa bez vyšetrenia posúdiť, či je pac. neodkladný? Nedá.
Keď po vyšetrení posúdim, že nie je neodkladný, to znamená, že som ho vyšetrila zadarmo :shock: .

Aj náš zákonodárny zbol by mal brať plat iba za dni, kedy schváli nejaký zákon :mrgreen:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon Nov 17, 2008 11:30 am 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
Predpokladajme ze toto forum cita laik. Tak skusme inak. Mozno limitovat mamografiu?? Podla mna v ziadnom pripade, pretoze nou mozem zistit rakovinu prsnika a ta je nepochybne neodkladna. Ale mamografie vseobecna poistovna limituje. Samozrejme ze vysetrenia su drahe a ze na ne treba vela penazi. Tak sa stane, ze na odkladnu - planovanu liecbu uz penize nie su a preto treba tychto paientov zaradit na cakacie listiny - caka sa na peniaze nie na organ, alebo kapacity. O caklacich listinach pise MH, asi nikto nehovori o cakani na liecbu rakoviny prsnej zlazy. Ak vseopbecna trvale porusuje zakon - a nim nepochybne limity na mamografiu su, tak jej urad musi zobrat licenciu. (Teda niekedy v buducnosti, momentalne tento urad nie je schopny ani pochopit tieto slova). Nuz neviem ci sa to da jasnejsie napisat.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon Nov 17, 2008 5:04 pm 
Offline

Registrovaný: Pon Aug 07, 2006 2:36 pm
Príspevky: 40
Ďalšia otázka:
Akú právnu váhu má zriaďovacia listina MZ pre poskytovanie ZS. Vymedzuje rozsah poskytovanej ZS, ktorú zariadenie je oprávnené vykonávať, resp. musí vykonávať. K tomu má schválený posteľový fond.

Ak nie je bezcenným dokumentom, tak poisťovne by ju mali rešpektovať.

Opakovane sa mi stalo, že ZP požadujú naplnenie minimálnych personálnych normatív, ktoré sú vypočítané na istý počet postelí, ale zmluvný objem výkonov mi kryje 60 % postelí. Prečo mám zamestnávať personál na neprevádzkované postele?

Neponosujem sa, iba opisujem realitu. UDZS nevie, ZP nevedia, MZ nevie, ale na súde by vypovedali, resp. dávali stanovisko. Ktovie, ako by to dopadlo a predovšetký, kým by to nejako dopadlo, pomreli by všetci..... 8)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: Pon Nov 17, 2008 6:18 pm 
Offline
byvalý minister zdravotníctva 2002-2006

Registrovaný: Pon Júl 31, 2006 1:49 pm
Príspevky: 76
Skoro ziadnu, poskytovatel ma mat licenciu a povolenie. Kapacity ma mat na uropvnio toho co moze kryt objednavkou. Ak chcu 100 hospit, po 10 dni tak poskytovatel musi mat na toto kapacity, nic viac. Vsetko ostatne nema oporu v zakone, to neznamena ze nemoze byt ale nie je povinne. Tak ako nikde v zakone neexistuje uhrada za hospitalizaciu - PUH. Ak sa pouziva tak iba na zaklade vzajomnej dohody a nie diktatu jedneho.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.